Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

K-pital & Miki?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
eu unul nu stiu care e spilu` dar de cateva zile am vazut la ATOMIC (e singurul post RO de muzica la care mamai uit) o tipa blonda care aparea intr-un videoclip sub numele de K-pital

(sper sa fi citit bine, si NU cred ca aia de la Atomic au facut o gafa, cum fac ei de obicei, ca am vazut clipul de 2-3 ori CU ACELSI NUME)

stiu ca miki a ales sa cante sub numele de "miki", dar care-i spulu` atunci cu K-pital? asa rapid s-au orientat altii spre numele asta?

#2
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
HEHE,
MIKI a optat pt o cariera solo.
Formatia k-pital are aceiasi oameni in spate(cei care fac muzica).
SIngura diferenta este ca au schimbat solista.Miki a cedat locul Oanei...

#3
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
yap.

#4
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Miki si cu cele doua fete erau doar pe post de marionete in
videoclipuri. Ele ulterior se pare ca nu au plecat de buna voie de la K-pital ci l-i s-a  facut pasi:) K-pital inseamna Alex Cernahoschi si Vlad Gheorghiu care au creat textele dar mai ales sound-ul atit de beton al K-pital.
    Melodia "As vrea" care este difuzata non-stop acum pe Atomic este de departe cea mai reusita dintre toate single-urile lor de pina acum. /zPunk/

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Miki era solista vocala si nu marioneta, iar sound-ul la K-pital a fost creeat in functie de calitatile ei vocale. Pune alta cu alt stil de voce in k-pital si vezi cum se aude.

Oricum Miki are o voce deosebita.

enjoy,

Mtz

#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
wtf is K-Pital ? wtf is Miki ?

#7
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
arty este o trupa din romania! - ceva cu un sunet misto

#8
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Chiar crezi ca nu stie/nu a auzit?

Mtz

#9
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
well, chiar habar n'am...

#10
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by Mtz
Miki era solista vocala si nu marioneta, iar sound-ul la K-pital a fost creeat in functie de calitatile ei vocale. Pune alta cu alt stil de voce in k-pital si vezi cum se aude.

Oricum Miki are o voce deosebita.

Mtz

Da, are o voce asa de annoying de zici ca s-a "@#$% in kur cu calu'. :rolleyes:
  Daca nu stiai, Miki a fost adusa in K-pital de Alex si Vlad, dupa ce aveau toate negativele create :yeah baby
  Compara si tu melodia "As vrea" de acum ca orchestratie si voce cu "Nu poti sa stai deoparte" in care vocea ei e pur si simplu
unfucking believable de schelalaita :P

#11
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Masterboy > tu de ce crezi ca respectivii au adus-o tocmai pe Miki, care nu mai era la prima tinerete si nici nu arata super-beton? Doar nu pentru ochii ei superbi (daca ma contrazici aici inseamna ca esti nedrept).

Eu am zis ca Miki are o voce deosebita si nu am comentat calitatile ei vocale (bune/rele). Oricum are o voce deosebita in pesajul muzical romanesc. De exemplu mai imi place si Delia cum canta. Daca si asta e schelalaita, inseamna ca tie iti place Tina Turner sau poate... Amanda Lear (ma refer la timbru vocal).
Stii vorba aia "Nu poti sa te kci in gustul omului", asa ca ficare cu parerea lui.

Referitor la "As vrea" teoretic ar trebui sa fie mai buna decat "Nu poti sa stai deoparte" pentru ca se presupune ca baietii au evoluat, dar... nu are impactul pa care l-a avut  "Nu poti sa stai deoparte".

enjoy,

Mtz

#12
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by Mtz
Masterboy > tu de ce crezi ca respectivii au adus-o tocmai pe Miki, care nu mai era la prima tinerete si nici nu arata super-beton? Doar nu pentru ochii ei superbi (daca ma contrazici aici inseamna ca esti nedrept).

Referitor la "As vrea" teoretic ar trebui sa fie mai buna decat "Nu poti sa stai deoparte" pentru ca se presupune ca baietii au evoluat, dar... nu are impactul pa care l-a avut  "Nu poti sa stai deoparte".

enjoy,

Mtz

Perfect de acord cu tine. Relansarile formatiilor f rar sint incununate de succesul din prima zi a lansarii lor. Adu-ti aminte de
Genius, care practic a disparut de pe scena muzicala dance :(

#13
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Pai la ei a aparut problema cand s-au despartit cei doi frati.
Si dupa parerea mea, Genius inca este in cautari, le-a cam disparut inspiratia sau nu se pot alinia la stilul actual. Vor ei sa vina cu ceva nou, dar nu prinde la public.

enjoy,

Mtz

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Mtz
Masterboy > tu de ce crezi ca respectivii au adus-o tocmai pe Miki, care nu mai era la prima tinerete si nici nu arata super-beton? Doar nu pentru ochii ei superbi (daca ma contrazici aici inseamna ca esti nedrept).

Eu am zis ca Miki are o voce deosebita si nu am comentat calitatile ei vocale (bune/rele).

Nu stii ca Masterboy se pricepe la toate, acuma se da in contrazis si in muzica... probabil ca Masterboy ar vrea ceva cu voce stil country ceva acolo...

Anyway, Miki are o voce foarte buna tocmai pentru stilurile abordate Trance - Techno si usor House... se potriveste de minune, da ton melodieie si e puternica, penetranta. Alte voci se incadreaza cu greu... a se vedea alte trupe la care vocea e de ris... te pufneste risul cind asculti :)

#15
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pai si cam cati ani are micky ? si cati are noua tipa ?

#16
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
stiu ca sunt deplasat...da' un clawfinger mic nu da mai bine?  :)

#17
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
Miki canta live beton , pe bune am auzit-o la 1 decembrie in concert la Alba IUlia ! Blonda noua tot bleonda ramane ... :P

#18
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
p.s > micky e chiar sexabila , stiti voi,gaina batrana face supa buna :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate