Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Oferte, promotii, reduceri, achizitii telefoane si accesorii

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#181
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
Pentru LeEco-ul ala trebuie sa platesti taxe. Daca vrei fara taxe, trebuie sa iei varianta ES stock, care probabil e mai scumpa.

#182
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Asa este, mai adaugi vreo 120 lei si ajungi la pretul de 600 lei, asta daca nu ai noroc sa scapi de vama, dar si asa merita banii.

#183
derick

derick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 28.11.2007

View Postmynameismada, on 01 decembrie 2017 - 09:12, said:

Pentru LeEco-ul ala trebuie sa platesti taxe. Daca vrei fara taxe, trebuie sa iei varianta ES stock, care probabil e mai scumpa.
Este in depozitul din Italia la pretul de 125$

#184
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Daca comanzi online de pe un site din afara si primesti un telefon defect ori se defecteaza dupa cateva luni ce mai poti face?
In afara de acatiste la biserica pt firma resp nu cred ca poti face altceva.

#185
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Il trimiți la ei (asta dacă îl achiziționezi de la magazine mai cunoscute) pe cheltuiala ta (in jur de 80 lei), toată treaba durează în jur de 2 luni.
Ps. trebuie sa ai cel mai mare ghinion ca sa-l primești defect, acum depinde, eu am achiziționat mai mult de 20 telefoane din china și cu nici unul nu am avut probleme, ce pot sa zic; cine nu risca nu câștigă.

#186
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008

View Postkiario, on 09 decembrie 2017 - 17:29, said:

Il trimiți la ei (asta dacă îl achiziționezi de la magazine mai cunoscute) pe cheltuiala ta (in jur de 80 lei), toată treaba durează în jur de 2 luni.
Ps. trebuie sa ai cel mai mare ghinion ca sa-l primești defect, acum depinde, eu am achiziționat mai mult de 20 telefoane din china și cu nici unul nu am avut probleme, ce pot sa zic; cine nu risca nu câștigă.
Sa zicem ca dau comanda pt telefonul asta: https://www.lightint...72&prm=1.3.70.0
si dupa cateva luni se defecteaza.

Edited by mariusixy, 09 December 2017 - 19:13.


#187
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
E ok magazinul, nu se defecteaza, stai linistit.

#188
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Am gasit pe site 6 pasi pt returnarea produsului. La pasul 6 cica o sa fiu contactat de cineva de la service pt detalii suplimentare.  Daca o sa fie vreun chinez o sa ma inteleg de minune cu el.
Daca il trimit de 2 ori la garantie nu mai e nici o afacere. Pe ihunt costa 700 lei si cineva de pe forum a zis ca a platit pt tel 600 lei cu tot cu taxe de curierat.
Prea multa bataie de cap si nu merita.

Edited by mariusixy, 09 December 2017 - 19:25.


#189
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Eu zic sa te angajeze QM. Esti perfect pentru ei.

#190
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Kiario merci mult pt siteul asta https://www.kimovil....,order.kiCamera
ca am gasit acolo multe inf utile dar mai departe ai dat numai sfaturi aiurea.
Ma sfatuiesti sa cumpar de la sh un tel samsung note 4 cu 550 lei si la cate zeci de tel zici ca ti-au trecut prin mana ma mir ca nu ti-ai dat seama ca ala e probabil o replica made in china la samsung galaxy note 4.
Apoi ma sfatuiesti sa cumpar de pe un site din afara care vinde numai telefoane ale unor firme chinezesti care nu sunt de top. Dar ce treaba are magazinul cu telefonul ca nu inteleg ? Garanteaza magazinul ca nu se strica telefonul?

Edited by mariusixy, 09 December 2017 - 19:33.


#191
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
De regula nu mai raspund la persoane care se tot coiesc si sunt carcotase, tu pana la urma ce vrei ?
Tu trebuie sa nu iesi din casa ca poate iti cade o tigla in cap si mori, gandesti numai negativ, pai mai are rost sa-ti dau sfaturi, nu pot sa-ti zic decat; mergi cu Dumnezeu inainte.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate