Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Nokia 6

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
858 replies to this topic

#19
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Imi place ca are senzorul de amprenta amplasat frontal in rest designul n-are nici un fel de sare si piper.

#20
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,904
  • Înscris: 17.03.2005

View Postd-ardeleanu, on 09 ianuarie 2017 - 15:54, said:

Asta este doar inceputul, Nokia va avea telefoane si pentru alte piete, mai high-end dar si mai scumpe, ramane doar sa vedem cat de fiabile sunt...multi vor da banii fara sa mai gandeasca prea mult, cunoscand vechile telefoane de calitate buna.
Totul depinde de soft.
Componentele sunt aceleași la toți producătorii, chiar și la cei din China care nu sunt prezenți pe piața europeană.

#21
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Nokia 6 might go global after all: http://www.gsmarena....-news-22675.php

Daca va ajunge la noi si se va oferi in abonamente, cred ca se va vinde bine. :)

#22
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Incearca baietii de la HMD sa mulga brandul Nokia cat de mult pot. Ca si specificatii e telefon de sub 200$ mai ales ca va veni doar cu benzile chinezesti adica fara B20. Alte probleme ar fi faptul ca e destul de mare si bateria destul de mica.

Sunt curios cum o sa arate si restul gamei dar inceputul nu e promitator.

#23
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
In orice caz are un inceput mai bun decat cel cu Microshit. Vom trai si vom vedea.

#24
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Pe la noi ar trebui sa coste  maxim 1250 lei. Mai mult nici nu cred ca face. http://news.softpedi...on-511742.shtml

Edited by since2004, 12 January 2017 - 15:47.


#25
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010

View PostYOUR_GOD, on 08 ianuarie 2017 - 11:45, said:

L-am vazut. Arata bine, doar e Nokia.
E Nokia doar cu numele, de fapt este o chinezărie. Este trist faptul ca, marci de traditie ca Nokia, Motorola, Blackberry au ajuns sa fie produse de chinezi.

#26
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
BlackBerry a renuntat la productia de telefoane, adica NU mai produce deloc si a licentiat firme sa produca, adica a inchiriat marca, e o mare diferenta spre deosebire de cei care isi produc terminalele in China, cum ar fi Apple, Samsung, etc!

#27
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAdri28, on 12 ianuarie 2017 - 20:30, said:

E Nokia doar cu numele, de fapt este o chinezărie.
Ca si iPhone. Ca tot in China se produce. Dar inteleg ce spui si daca este asa, daca chinezii is vor bate joc dupa Akai si de Nokia, ar fi pacat.

#28
westerndigital

westerndigital

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 31.01.2015

View PostKatta92, on 12 ianuarie 2017 - 09:18, said:

In orice caz are un inceput mai bun decat cel cu Microshit. Vom trai si vom vedea.
Inceput bun?!? Ce inceput bun?!? Nokia era lider de piata, inainte sa apara smartfoanele. Aveau un OS propriu Symbian. Si-apoi intr-o buna zi vine unu de la microshit parasutat siio care n-are alt scop decat sa vinda firma la firma muma. Si se vandu Nokia la Microsoft, ca sa ce? Ca sa puna mizeria de Windows Phone intr-o a nu stiu cata incercare de-a se diversifica, respectiv pe piata de telefonie mobila. Meanwhile dupa mica "revolutie" iphone cu all tactil, Android a acaparat piata. Dupa ce au "distrus" brandul Nokia, au vandut ce-a mai ramas, urmand ca "Nokia" sa se relanseze... la ani de zile de cand Samsung a luat potul...  Eu am avut doar Nokia, si-am sarit in barca smartphone fix atunci cand s-a facut mizeria de vanzare, si-am inteles atunci ca tot ce-a fost bun la Nokia urma sa se distruga...

View Postfarausername, on 12 ianuarie 2017 - 22:56, said:

BlackBerry a renuntat la productia de telefoane, adica NU mai produce deloc si a licentiat firme sa produca, adica a inchiriat marca, e o mare diferenta spre deosebire de cei care isi produc terminalele in China, cum ar fi Apple, Samsung, etc!
Apoi aia sunt altii care-au avut o marire si decadere, dar na au pierdut pe mana lor... cu centralizare totul la ei, tot ce comunicai cu un utilizator de blackberry ajungea pe serverele lor... si cand le picau serverele, apoi nu mai mergea nici un blackberry nicaieri.

#29
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View Postwesterndigital, on 12 ianuarie 2017 - 23:29, said:


Inceput bun?!? Ce inceput bun?!? Nokia era lider de piata, inainte sa apara smartfoanele. Aveau un OS propriu Symbian. Si-apoi intr-o buna zi vine unu de la microshit parasutat siio care n-are alt scop decat sa vinda firma la firma muma. Si se vandu Nokia la Microsoft, ca sa ce? Ca sa puna mizeria de Windows Phone intr-o a nu stiu cata incercare de-a se diversifica, respectiv pe piata de telefonie mobila. Meanwhile dupa mica "revolutie" iphone cu all tactil, Android a acaparat piata. Dupa ce au "distrus" brandul Nokia, au vandut ce-a mai ramas, urmand ca "Nokia" sa se relanseze... la ani de zile de cand Samsung a luat potul...  Eu am avut doar Nokia, si-am sarit in barca smartphone fix atunci cand s-a facut mizeria de vanzare, si-am inteles atunci ca tot ce-a fost bun la Nokia urma sa se distruga...

Unde ai fost ascuns la momentul acela "zero" cand a apărut nokia/wp????
Nu puteai sa deschizi un blog, sa postezi pe aici la vremea aceea cu subiect si predicat despre esecul ce va urma (lansarea wp-ului sub nokia/msft) poate nu mai cumparam si ne făceam atâtea sperante cu os-ul asta... Asa am devenit cobai cum se discuta cu ceva vreme in urma pt msft...

#30
westerndigital

westerndigital

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 31.01.2015

View Postsir_irwin, on 13 ianuarie 2017 - 00:21, said:

Unde ai fost ascuns la momentul acela "zero" cand a apărut nokia/wp????
Nu puteai sa deschizi un blog, sa postezi pe aici la vremea aceea cu subiect si predicat despre esecul ce va urma (lansarea wp-ului sub nokia/msft) poate nu mai cumparam si ne făceam atâtea sperante cu os-ul asta... Asa am devenit cobai cum se discuta cu ceva vreme in urma pt msft...
:D Nu trebuie sa fii cine stie ce mare analist IT ca sa-ti dai seama de esec. Heck, la cum merge windows-ul pe pisiuri ma intreb daca n-ai ecrane albastre / rosii pe telefon :D Dar na problema e ca-n astfel de cazuri deciziile se iau la un cu totul alt nivel, si din secunda cand se ia acea decizie, toata lumea fara exceptie o imbratiseaza, chiar daca este prostia cea mai monumentala...

#31
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Hai sa nu vorbim prostii seria lumia x20 a fost buna pentru wp8 dar nu avea hardware pentru android, s-ar fi miscat in reluare.
@westerndigital  stii expresia pentru unul muma pentru altul ciuma?  desi consider android ca fiind mizerie nu jignesc userii, folosesc altceva si tac din gura.

#32
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Postwesterndigital, on 12 ianuarie 2017 - 23:29, said:

Inceput bun?!? Ce inceput bun?!? Nokia era lider de piata, inainte sa apara smartfoanele. Aveau un OS propriu Symbian. Si-apoi intr-o buna zi vine unu de la microshit parasutat siio care n-are alt scop decat sa vinda firma la firma muma. Si se vandu Nokia la Microsoft, ca sa ce? Ca sa puna mizeria de Windows Phone intr-o a nu stiu cata incercare de-a se diversifica, respectiv pe piata de telefonie mobila. Meanwhile dupa mica "revolutie" iphone cu all tactil, Android a acaparat piata. Dupa ce au "distrus" brandul Nokia, au vandut ce-a mai ramas, urmand ca "Nokia" sa se relanseze... la ani de zile de cand Samsung a luat potul...  Eu am avut doar Nokia, si-am sarit in barca smartphone fix atunci cand s-a facut mizeria de vanzare, si-am inteles atunci ca tot ce-a fost bun la Nokia urma sa se distruga...

Daca Nokia s-ar fi descurcat pe cont propriu nu-i mai cumpara nimeni. Dar s-au agatat ca dobitocii de symbian si ecrane rezistive cand trendul era spre altceva. Microsoft si-a incercat norocul dar n-au fost niciodata hotarati 100% sa faca ceva de calitate.

Eu nu stiu daca HMD are capacitatea sa mentina, cum au anuntat, 6-7 telefoane pe an updatate la zi si fara probleme de soft si hard. Eu nu m-as risca la primul lot de telefoane fiindca nu ai nicio garantie ca o sa fie ok. Brandurile chinezesti consacrate au totusi cativa ani in spate si s-au asezat destul de bine in piata.

#33
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017

View Postwesterndigital, on 12 ianuarie 2017 - 23:29, said:



Apoi aia sunt altii care-au avut o marire si decadere, dar na au pierdut pe mana lor... cu centralizare totul la ei, tot ce comunicai cu un utilizator de blackberry ajungea pe serverele lor... si cand le picau serverele, apoi nu mai mergea nici un blackberry nicaieri.
Si de regula nu picau, dimpotriva acum ceva ani datorita lor SONY nu a cazut in urma unui atac cibernetic. Este pacat ca au renuntat la terminale insa asa se pot concentra asupra soft-ului, ei sunt cei care asigura softul pentru Ford si alte nume mari si vor juca un rol semnificativ in securitatea IoT! Una este cererea turmei, alta este cererea unui grup mic de utilizatori, insa mereu vor exista producatori exclusivisti in orice domeniu, deci si in telecom. Cum nu toti vor telefoane banale pentru fb,youtube si jocuri, vor fi fi si mici producatori de telefoane serioase, sper ca nokia sa redevina un pilon de incredere cand vine vorba de fiabilitate si performanta chiar daca nu sunt chiar ei si folosesc un os dubios!

#34
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Ce ziceti de Nokia 8?
http://www.gsmarena....okia_8-8522.php
http://www.go4it.ro/...-2017-16058700/

#35
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Ala ce este, tableta ?

#36
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Am note 4 la aceleasi dimensiuni, orcum nu vreau alt tel. sub 5.5 inch.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate