Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Bilet de avion spre Danemarca, Czech Airlines/SAS

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
augustinmaxtim

augustinmaxtim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.06.2015
Buna seara , as dori sa fac o rezervare pentru un bilet de avion cu destinatia Aarhus dar am niste nelamuriri.(este de asemnea prima mea rezervare de avion)
Data de plecare ar fi orice zi de dupa 20 august, iar cele mai bune oferte la pret/durata sunt oferite de Czech Airlines si Scandinavian Airlines. Insa la descriere precizeaza clar ca bagajul de cala nu este inclus in pret. Am dat internetul pe toate partile insa nu scrie deloc cat este taxa pentru bagajul de cala la economy class, doar sa nu depaseasca 23kg si nu mai stiu ce dimensiuni. Daca cineva a calatorit cu aceste firme si a intampinat aceasta dilema rog sa imi spuna daca nu exact , aproximativ cat ar trebui sa platesc in plus. Se pune tarif per kilogram sau este deja un pret stabilit la diferite greutati? (23 kg ,32 kg etc.) . Preturile in functie de cele mai favorabile zile sunt : 140 euro Czech Airlines respectiv 197-223 pentru SAS.

P.S.
m-am gandit si la alternativa Bucuresti-Copenhaga un bilet si Copenhaga-Aarhus alt bilet, din fericire am gasit cu tot cu bagaj de cala inclus si costa 210 euro total doar ca vreau sa compar optiunile sa o aleg pe cea mai economa. De asemenea , nu doresc ca zborul sa depaseasca 7h, nu imi trebuie escale sau alte minuni de servicii, sa fie cat de cat la timp la plecare si aterizare , se accepta intarzieri de 15-30 de minute.

Edited by augustinmaxtim, 07 January 2017 - 22:53.


#2
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006
Tre sa aiba un meniu cu servicii unde sa mentioneze toate tarifele extra.
Sau macar o rubrica FAQ, Frequently asked questions.

Daca totusi nu gasesti poti sa procedezi astfel:
incepi sa-ti faci rezervarea normal iar la moment dat, oricum inainte de plata si confirmare, o sa te intrebe daca vrei sa adaugi extraoptiuni ca bagaj de cala, sau masaj sau orice si o sa-ti scrie cat costa fiecare exact.

Edited by danaciu, 07 January 2017 - 23:13.


#3
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
25 EUR CZ
http://www.csa.cz/en...i_zavazadla.htm

30 EUR la SAS, presupunand ca vorbesti de clasa Go Light
http://www.flysas.co...excess-baggage/

Resturile detaliilor sunt pe link-uri, mi-a luat maxim 2 secunde sa scriu "XYZ Airlines Baggage Fees" Posted Image

Edited by corina_geo, 07 January 2017 - 23:17.


#4
MickidutzaMicki

MickidutzaMicki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.12.2016
Scuze ,dar varianta Wizz Air Bucuresti -Malmo ,Suedia ,ai verificat-o ? E adevarat ca faci escala in Copenhaga, insa mie simularea imi da sub 4 ore trenul din Malmo pana in Aarhus !

Traversare podul Oresund Malmo Copenhaga, bus Copenhaga -Sjellands Odde si ferry Sjellands Odde -Aarhus, total sub 4 ore .
http://www.mols-lini...ex.dsp?area=268
Vant bun la pupa !Posted Image

Edited by MickidutzaMicki, 07 January 2017 - 23:30.


#5
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Simuleaza o rezervare cu bagaj de cala, si vezi cat te costa.

#6
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

 MickidutzaMicki, on 07 ianuarie 2017 - 23:17, said:

Scuze ,dar varianta Wizz Air Bucuresti -Malmo ,Suedia ,ai verificat-o ? E adevarat ca faci escala in Copenhaga, insa mie simularea imi da sub 4 ore trenul din Malmo pana in Aarhus !

Traversare podul Oresund Malmo Copenhaga, bus Copenhaga -Sjellands Odde si ferry Sjellands Odde -Aarhus, total sub 4 ore .
http://www.mols-lini...ex.dsp?area=268
Vant bun la pupa !Posted Image

Parca se spune vant "din pupa" :D

Trenul din Malmo pana in Aarhus nu e deloc ieftin, 70-80€, plus multe ore in plus, nu prea merita daca mai esti si cu multe bagaje.

#7
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Bucuresti 7,30 - Copengaha 9,15 cu Blue Air, pe 21.08, 225 lei (include reducerea de 23 de lei daca alegi sa platesti prin transfer bancar). Alege sa platesti in lei, sumele afisate in lei pe site sunt mai convenabile decat e cursul EUR-RON azi.
Bagaj de 32 de kg la cala: 24 de euro.

Apoi pana la Aarhus am gasit preturi incepand de la 13 euro, cam 4 ore dureaza calatoria cu busul. Preturile din screenshot sunt pe martie; pe august inca nu sunt publicate, dar probabil ca nu vor diferi prea mult. Busurile sunt cam din ora in ora.

www busradar com

Pentru o sumedenie de rute cu autobuzul in Europa, mama ieftinaciunilor cred ca este Megabus:

www megabus com

Deci ar veni cam 50 de euro avionul, 24 bagajul de cala, 13 euro busul - undeva pana la 90 de euro cu totul.

Attached Files


Edited by cattavencu, 04 February 2017 - 01:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate