Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Probleme backligting (?) LCD Philips 37PFL5603D

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Televizorul din titlu a fost cumparat in noiembrie 2008 si a functionat pana in martie 2011. De atunci a stat impachetat in cutia lui, 6 ani. Dupa 6 ani, l-am scos si l-am pus in functiune si am ramas dezamagit de calitate. Pe langa shadowing, banding si mai stiu eu ce, apar macroblocuri (nesesizabile pe un alt televizor led LG pe care il am) si o problema ce pare de iluminare de backlighting. Centrul ecranului pare putin mai rosu, iar pe margini apare problema care se poate sesiza pe pozele atasate. Parca e un ecran in ecran. E foarte deranjant. Nici culorile nu sint reale, oricat le-as regla. Eu l-am cumparat de nou si am fost foarte multumit la vremea respectiva, nu stiu ce s-ar fi putut intampla. A functionat 2 ani si 4 luni cu masura si apoi a stat 6 ani in cutie. Am cautat problema pe net, dar nu am gasit nimic. Ce credeti ca poate fi ? E de la tuburile CCFL sau invertor ? Poate fi si de la altceva ? A mai patit cineva problema asta ? Multumesc.

Attached File  1.jpg   336.22K   99 downloadsAttached File  2.jpg   242.36K   102 downloadsAttached File  3.jpg   180.3K   90 downloads

Edit: apasati pe imagini pentru o versiune mai mare.

Edited by Ion_de_la_Raion, 07 January 2017 - 20:02.


#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
https://forum.softpe...tii-tv-solutii/

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Merci de link.

#4
panaitepaul

panaitepaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 12.08.2009
Ar merita sa ii duci la un electronist sa verifice condensatorii electrolitici pe alimentare și pe partea de invertor. Se devalorizează in timp. Se verifică ușor cu un ESR-metru.

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar electronistul ia-l de unde nu-i. Am si eu ESR-metru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate