Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Bitcoin pareri

  • Please log in to reply
524 replies to this topic

#505
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostHamdoulillah, on 07 februarie 2018 - 17:07, said:

daca s-ar reveni la hartie, si operatii offline orice calculator din lumea asta quantic sau necuantic n-ar putea sa altereze nimic.

[ https://cdn.worldnomads.net/Media/Default/Travel-Safety/pickpocket-barcelona.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.pinimg.com/736x/d3/13/a6/d313a6cd9c8cd2d76a90c1ad05890eca--stupid-things-stupid-people.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#506
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostHamdoulillah, on 07 februarie 2018 - 17:07, said:

heh adica acum am ajuns la siguranta contului bancar comparata cu siguranta criptomonezilor?

simplu. daca s-ar reveni la hartie,

Sau altfel spus, veriga cea mai slaba este umanul. A gresi este omeneste, dar sa-mi pun increderea intr-o hiper ultra mega tehnologie creata de nu stiu cine, nu mersi.

Repet, inca n-ati spus nici unu cate meleoane-ati facut din bitcoining mining sau uatever. Adica daca e sa rulati mining bag sama c-o faceti pa calculatoru de la serviciu nu acasa Posted Image

Nu iti raspund cu quote la fiecare ca rup ecranul pana termin....;D

1) Da, pentru ca ambele sunt in esenta acelasi lucru, o insiruire de date.
2) Revenirea la hartie inseamna sfarsitul civilizatiei.
3) Exista un proiect pentru un protocol anti quantum.
4) Minarea pe CPU s-a terminat prin 2011 daca nu ma insel.
5) Vrei un signed message dintr-o adresa cu niste bitcoin care nu au fost mutati din 2013? :DD S-ar putea sa iti para rau (bineinteles si mie la cati prieteni mi-am facut pe aici )

Edited by Jammalan-the-Prophet, 07 February 2018 - 17:15.


#507
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostHamdoulillah, on 07 februarie 2018 - 17:07, said:

daca s-ar reveni la hartie
Daca s-a reveni la telefoanele cu disc, n-am mai face cancer la creier...

#508
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View PostJammalan-the-Prophet, on 07 februarie 2018 - 17:14, said:

Nu iti raspund cu quote la fiecare ca rup ecranul pana termin....;D

1) Da, pentru ca ambele sunt in esenta acelasi lucru, o insiruire de date.
2) Revenirea la hartie inseamna sfarsitul civilizatiei.
3) Exista un proiect pentru un protocol anti quantum.
4) Minarea pe CPU s-a terminat prin 2011 daca nu ma insel.
5) Vrei un signed message dintr-o adresa cu niste bitcoin care nu au fost mutati din 2013? :DD S-ar putea sa iti para rau (bineinteles si mie la cati prieteni mi-am facut pe aici )
Ei uite eu pun pariu cu tine sau cu oricine ca ceva pe hartie are mult mai multe sanse de-a rezista decat ceva pe suport electronic (oricare ar fi el);

de nu stiu cate ori au existat suporti magnetici de orice fel pentru care tehnologia a disparut si nu au mai fost citibili respectiv durata de viata a orice CD DVD HDD SSD uatever

da stiu claud claud, dar acolo intervine fix problema asta cine are acces la date.

cand zici niste bitcoini ce inseamna 0.0001 sau 1 10 100?!? nu e nevoie, te cred pe cuvant. Dar atata timp cat sunt bitcoini n-au nici o valoare. Daca mi-i arati convertiti in euro usd sau uatever atunci vorbim despre altceva :D

View Postbladhaund, on 07 februarie 2018 - 17:14, said:

Daca s-a reveni la telefoanele cu disc, n-am mai face cancer la creier...
mda am face hernie la degete.

#509
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostHamdoulillah, on 07 februarie 2018 - 17:21, said:

Ei uite eu pun pariu cu tine sau cu oricine ca ceva pe hartie are mult mai multe sanse de-a rezista decat ceva pe suport electronic (oricare ar fi el);

Pai uite asta e faza nostima din spatele bitcoin...

Multa lume crede ca bitcoinii astia sunt asa ca niste purcelusi care stau in portofelul tau si guita cand ii transferi.
Dar defapt mai exatc a e imaginea ca bitcoinii raman acolo in blokchain, doar se muta in sertare diferite , fiecare cu cheia lui.

Atata timp cat ai privkey ala , ai acces la ei si poti face ce vrei cu ei.
Iar cheia aia poti sa o printezi, poti sa o faci din metal si sa o ingropi in gradina, nu iti trebuie portofel, nu iti trebuie calculator.
search paper wallet >

Iar referitor la cloud.
Ce e mai sigur, un server de banca ca poate fi modficat de un angajat si are 2-3 back-up sau 9000 de copii distribuite pe tot globul care se verifica intre ele la fiecare 100(? nu mai stiu daca asta e cifra dupa segwit) de blocks.
Bine, si aici intervine un posibil atac sybill da o dam deja in alte alea.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 07 February 2018 - 17:32.


#510
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View PostJammalan-the-Prophet, on 07 februarie 2018 - 17:31, said:

Pai uite asta e faza nostima din spatele bitcoin...

Multa lume crede ca bitcoinii astia sunt asa ca niste purcelusi care stau in portofelul tau si guita cand ii transferi.
Dar defapt mai exatc a e imaginea ca bitcoinii raman acolo in blokchain, doar se muta in sertare diferite , fiecare cu cheia lui.

Atata timp cat ai privkey ala , ai acces la ei si poti face ce vrei cu ei.
Iar cheia aia poti sa o printezi, poti sa o faci din metal si sa o ingropi in gradina, nu iti trebuie portofel, nu iti trebuie calculator.
search paper wallet >

Iar referitor la cloud.
Ce e mai sigur, un server de banca ca poate fi modficat de un angajat si are 2-3 back-up sau 9000 de copii distribuite pe tot globul care se verifica intre ele la fiecare 100(? nu mai stiu daca asta e cifra dupa segwit) de blocks.
Bine, si aici intervine un posibil atac sybill da o dam deja in alte alea.
da da sigur cheia privata, atunci poate-mi explici cum de sa furara atatia si-atia bitzicoini din astia. ca sa nu mai zic ca

On 6 August 2010, a major vulnerability in the bitcoin protocol was spotted. Transactions weren't properly verified before they were included in the transaction log or blockchain, which let users bypass bitcoin's economic restrictions and create an indefinite number of bitcoins.[24][25] On 15 August, the vulnerability was exploited; over 184 billion bitcoins were generated in a transaction, and sent to two addresses on the network. Within hours, the transaction was spotted and erased from the transaction log after the bug was fixed and the network forked to an updated version of the bitcoin protocol.[26][27] This was the only major security flaw found and exploited in bitcoin's history.[24][25]

Deci avem 2 lucruri, unul nostim si-anume "economic restrictions" si-altul mai putin nostim in sensul ca da blockchainul poate fi modificat in caz de ceva :D

#511
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Mai cumparati? Eu parca as mai astepta ...

#512
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Acum trebuie vandut inainte de a se prabusi.

#513
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Posthenrique, on 07 februarie 2018 - 17:39, said:

Mai cumparati? Eu parca as mai astepta

View PostHamdoulillah, on 07 februarie 2018 - 17:45, said:

Acum trebuie vandut inainte de a se prabusi.
Ihi...

[ https://i.pinimg.com/originals/2e/a2/1e/2ea21e279d68be69688dd33b94e73da3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#514
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostHamdoulillah, on 07 februarie 2018 - 17:36, said:

da da sigur cheia privata, atunci poate-mi explici cum de sa furara atatia si-atia bitzicoini din astia. ca sa nu mai zic ca

On 6 August 2010, a major vulnerability in the bitcoin protocol was spotted. Transactions weren't properly verified before they were included in the transaction log or blockchain, which let users bypass bitcoin's economic restrictions and create an indefinite number of bitcoins.[24][25] On 15 August, the vulnerability was exploited; over 184 billion bitcoins were generated in a transaction, and sent to two addresses on the network. Within hours, the transaction was spotted and erased from the transaction log after the bug was fixed and the network forked to an updated version of the bitcoin protocol.[26][27] This was the only major security flaw found and exploited in bitcoin's history.[24][25]

Deci avem 2 lucruri, unul nostim si-anume "economic restrictions" si-altul mai putin nostim in sensul ca da blockchainul poate fi modificat in caz de ceva Posted Image

Hai mai pe bune?????

https://img.purch.co...XBsYW5lLmpwZWc=

Deci avioanele nu functioneaza.....

#515
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View PostJammalan-the-Prophet, on 07 februarie 2018 - 17:50, said:

Hai mai pe bune?????

https://img.purch.co...XBsYW5lLmpwZWc=

Deci avioanele nu functioneaza.....
unele n-au prea functionat :D

#516
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Bitcoin e solutia. Plus shitcoin, ca nu se stie niciodata.

#517
bydaimon

bydaimon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 21.06.2007
New Airdrop - FREE COINS / TOKEN - XRPZERO (XRP0) - get 25000 XRP0 for register + 10000 XRP0 for every referral!

#518
petartomislav

petartomislav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.09.2018
Ai auzit de mineritul Bitcoin?
Știți că puteți obține 0,0019 BTC (12,5 USD) în 48 de ore ????
și puteți, de asemenea, să-mi pot monitoriza contul.
am un bloc de bitcoin prin intermediul unor mașini avansate ASIC, inclusiv antenele AntminerS9 și T9 ... găzduite de rețeaua de extracție a rețelei de blocuri Cloud ... Experimentează Bitcoin-ul tău cresc exponențial ..
pentru mai multe informații, trimiteți-mi un mesaj la ceasapp +60163508673

#519
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Fii serioasa ...

#520
Alin998

Alin998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2018
Va astept pe grupul crypto @cryptoevolve

#521
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
make a foto?

want bitcoini?

#522
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007
Nu va mai basiti cand minati, ca poluati atmosfera :)

Bitcoin emissions alone could push global warming above 2°C

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate