Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Industria muzicala demascata| Adevar sau o mare vrajeala?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016
Buna seara !

Am vizionat un documentar despre industria muzicala,e foarte interesant dar si creepy..
Foarte sad daca e adevarat ce se spune acolo.

Astept pareri.

Clipul il gasiti aici :

[ https://player.vimeo.com/video/33032498 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vizionare placuta!


#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Sincer nici nu ma intereseaza asa ceva.
Inainte de toate e o pierdere de timp masiva.

Edited by red46, 06 January 2017 - 20:12.


#3
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Romania nu duce lipsa de asa-zisi ''cantareti'': Andra Maruta, Carla's Dreams etc, etc, to be continued.
Treaba e ca aceste curvistine ale industriei muzicale sunt sustinute de oile proaste care le asculta.
Dovada este chiar pe YouTube...urmareste comentariile videoclipurilor in voga... ''Smiley...sunt fanul taaau!!'', ''Ohh Andraa'', Carla's dreams imi place acentul taau''

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016

View PostAxel2015, on 06 ianuarie 2017 - 20:11, said:

Romania nu duce lipsa de asa-zisi ''cantareti'': Andra Maruta, Carla's Dreams etc, etc, to be continued.
Treaba e ca aceste curvistine ale industriei muzicale sunt sustinute de oile proaste care le asculta.
Dovada este chiar pe YouTube...urmareste comentariile videoclipurilor in voga... ''Smiley...sunt fanul taaau!!'', ''Ohh Andraa'', Carla's dreams imi place acentul taau''
Si eu primeam notificari zilnic de la fanii unor "cantareti" unde eram injurat doar pentru ca-mi spuneam punctul de vedere.
Am incetat sa imi mai scriu in comentarii frustrarile. Poate sunt oameni carora le place. Fiecare cu gusturile lui.
Inca n-ai ascultat "Satra B.E.N.Z", sa vezi acolo ce jmekereala e.

Edited by red46, 06 January 2017 - 20:16.


#5
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
gata, s-a dus iubirea pentru piticul inaripat velea??

#6
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016

View Postred46, on 06 ianuarie 2017 - 20:14, said:

Si eu primeam notificari zilnic de la fanii unor "cantareti" unde eram injurat doar pentru ca-mi spuneam punctul de vedere.
Am incetat sa imi mai scriu in comentarii frustrarile. Poate sunt oameni carora le place. Fiecare cu gusturile lui.

Exact asta am facut si eu dar... vorbeam cu niste capete seci, erau setati sa mearga pe un anumit obiectiv. Ce li se da aia inghit.

View Postmarcusdefeis, on 06 ianuarie 2017 - 20:14, said:

gata, s-a dus iubirea pentru piticul inaripat velea??

Da' ce zici de fustratul de conectăr ce scoate ''hit'' dupa ''hit'' (adevarate Headshot-uri in cap)?

#7
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostAxel2015, on 06 ianuarie 2017 - 20:20, said:

Da' ce zici de fustratul de conectăr ce scoate ''hit'' dupa ''hit'' (adevarate Headshot-uri in cap)?
daca sunt papagali care ii cumpara marfa, ce-s faca s-ala? sa nu vanda??

View PostAxel2015, on 06 ianuarie 2017 - 20:11, said:

Carla's dreams imi place acentul taau''
ingrozitor ce penibil e ala
sa am un copil sa asculte basina aia l-as trimite la reciclare in finlanda

#8
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016

View PostAxel2015, on 06 ianuarie 2017 - 20:11, said:

Romania nu duce lipsa de asa-zisi ''cantareti'': Andra Maruta, Carla's Dreams etc, etc, to be continued.
Treaba e ca aceste curvistine ale industriei muzicale sunt sustinute de oile proaste care le asculta.
Dovada este chiar pe YouTube...urmareste comentariile videoclipurilor in voga... ''Smiley...sunt fanul taaau!!'', ''Ohh Andraa'', Carla's dreams imi place acentul taau''

Vorbesti prostii.
Muzica romaneasca este in momentul asta in perioada ei de glorie, similara cu cea a Germaniei anilor 90. Niciodata in istorie Romania nu a produs muzica de calitate mai buna decat acum.

#9
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

View PostYUNG, on 06 ianuarie 2017 - 19:51, said:

Buna seara !
Am vizionat un documentar despre industria muzicala,e foarte interesant dar si creepy..
Foarte sad (trist) daca e adevarat ce se spune acolo. Astept pareri. Clipul il gasiti aici :
[ https://player.vimeo.com/video/33032498 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vizionare placuta!
Am văzut documentar foarte asemănător în 1992 , acum 25 de ani, era realizat la finalul anilor 1980. Nimic nou, dictonul dezbină și cucerește / dezbină și stăpânește e extrem de real și azi!

#10
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Eu nu inteleg care e in Romania aceasta "industrie muzicala" de care vorbiti??

View PostAlexaLesby, on 06 ianuarie 2017 - 20:26, said:

Niciodata in istorie Romania nu a produs muzica de calitate mai buna decat acum.
Se poate include asta cumva la bancuri???Ca de mult nu am mai ras asa....

#11
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Exemplele de mai sus sunt aur curat pe langa talentata de aici : https://www.youtube....cristina pucean
Unii muncesc pentru bani cinstiti ca sa aiba ce pune pe masa (chiar si aia cu facultati), pe cand prostituata asta (asa e, cine ma contrazice - > control la cap) castiga mii de euro numa' ca da din fund ca un om handicapat. Bani primiti de la rromi care nu-si platesc taxele/impozitele in Romania.
Daca n-ar mai fi fanii astia inraiti (cacati pe ei, de altfel) nu ar mai avea vizualizari, si P**A bani de paine (mai nou caviar la ei) .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h6FrAU6uPME?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un alt exemplu de prostie. Au pus buci ca thumbnail si uite cum vin vizualizarile!

View PostAlexaLesby, on 06 ianuarie 2017 - 20:26, said:

Vorbesti prostii.
Muzica romaneasca este in momentul asta in perioada ei de glorie, similara cu cea a Germaniei anilor 90. Niciodata in istorie Romania nu a produs muzica de calitate mai buna decat acum.
Muzica romaneasca s-a terminat in 2014.  Muzica romaneasca ADEVARATA s-a terminat in 2011.
Acum e rahat comercial din strainatate ajuns si la noi in Romania.
Sper ca esti sarcastic/a.

Edited by red46, 06 January 2017 - 20:32.


#12
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016

View Postmarcusdefeis, on 06 ianuarie 2017 - 20:25, said:

daca sunt papagali care ii cumpara marfa, ce-s faca s-ala? sa nu vanda??


ingrozitor ce penibil e ala
sa am un copil sa asculte basina aia l-as trimite la reciclare in finlanda

Rusnacul acela idiot nu ar avea curaj sa cante in Rusia la el acolo, l-ar lovi toti cu sticlele de bautura in cap.

View Postred46, on 06 ianuarie 2017 - 20:32, said:

Exemplele de mai sus sunt aur curat pe langa talentata de aici : https://www.youtube....cristina pucean
Unii muncesc pentru bani cinstiti ca sa aiba ce pune pe masa (chiar si aia cu facultati), pe cand prostituata asta (asa e, cine ma contrazice - > control la cap) castiga mii de euro numa' ca da din fund ca un om handicapat. Bani primiti de la rromi care nu-si platesc taxele/impozitele in Romania.
Daca n-ar mai fi fanii astia inraiti (cacati pe ei, de altfel) nu ar mai avea vizualizari, si P**A bani de paine (mai nou caviar la ei) .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h6FrAU6uPME?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un alt exemplu de prostie. Au pus buci ca thumbnail si uite cum vin vizualizarile!

Muzica romaneasca s-a terminat in 2014.  Muzica romaneasca ADEVARATA s-a terminat in 2011.
Acum e rahat comercial din strainatate ajuns si la noi in Romania.
Sper ca esti sarcastic/a.

Nu scriu cu majuscule prea des dar... IMPOSIBIL, o ARATARE care o sa ma gandesc la ea toata noaptea.
HIDOS
Zici ca-i TRVESTIT EGIPTEAN
Doamne apara si pazeste!
[ https://i.imgur.com/G11nDLb.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Axel2015, 06 January 2017 - 20:49.


#13
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Nu e sarcasm, e realitatea. Azi se asculta muzica romaneasca in toata Europa, nu ca in 2011 cand o ascultau doar cativa capsunari. in 2011 doar DJ project produceau muzica de calitate, azi sunt zeci de artisti buni (inclusiv Carla's Dreams). Ca aveti voi frustrari personale, aia e altceva. Calitatea se vede dupa nr de ascultatori. Si tehnic daca faci o comparatie o sa vezi ca ce se produce azi e mult mai complex si diversificat. De voce nici nu mai zic, daca nu auzi diferenta esti surd

Edited by AlexaLesby, 06 January 2017 - 20:44.


#14
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016

View PostAlexaLesby, on 06 ianuarie 2017 - 20:42, said:

Nu e sarcasm, e realitatea. Azi se asculta muzica romaneasca in toata Europa, nu ca in 2011 cand o ascultau doar cativa capsunari. in 2011 doar DJ project produceau muzica de calitate, azi sunt zeci de artisti buni (inclusiv Carla's Dreams). Ca aveti voi frustrari personale, aia e altceva. Calitatea se vede dupa nr de ascultatori. Si tehnic daca faci o comparatie o sa vezi ca ce se produce azi e mult mai complex si diversificat

Te-ai gandit sa vizitezi o sectie de la Socol..ups, sectiunea YouTube cu muzica buna din anii 80'? Punem pariu ca mori?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/djV11Xbc914?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9D-QD_HIfjA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BeyEGebJ1l4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Axel2015, 06 January 2017 - 20:50.


#15
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
muzica din ziua de azi e doar despre sex cat mai multa nuditate si bani cine nu vede asta traieste in alt secol

#16
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostAlexaLesby, on 06 ianuarie 2017 - 20:26, said:

Muzica romaneasca este in momentul asta in perioada ei de glorie, similara cu cea a Germaniei anilor 90. Niciodata in istorie Romania nu a produs muzica de calitate mai buna decat acum.
inseamna ca habar nu ai nici de istoria muzicii, nici ce e aia muzica

#17
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016

View PostAlexaLesby, on 06 ianuarie 2017 - 20:42, said:

Nu e sarcasm, e realitatea. Azi se asculta muzica romaneasca in toata Europa, nu ca in 2011 cand o ascultau doar cativa capsunari. in 2011 doar DJ project produceau muzica de calitate, azi sunt zeci de artisti buni (inclusiv Carla's Dreams). Ca aveti voi frustrari personale, aia e altceva. Calitatea se vede dupa nr de ascultatori. Si tehnic daca faci o comparatie o sa vezi ca ce se produce azi e mult mai complex si diversificat. De voce nici nu mai zic, daca nu auzi diferenta esti surd
Off, off...
De unde sa incep?
Sursa de vizualizari ale unui videoclip incepand cu anul 2014 (clasament).
1.Boti de vizualizari
1.Thumbnail (in 2017 tre' sa aiba buci ca altfel nu se uita nici dracu)
2.Titlu
3.Recomandari de la prieteni
4.Calitatea artistului
Tu compari DJ Project cu rahaturile astea? Pai o singura melodie de-a lor face cat toate rahaturile din ziua de azi.
Sau alte trupe mai vechi (Fly Project, Animal X, N&D ... lista continua)
Carla's Dreams, Delia, Andra si restul chiar isi merita vizualizarile. Oamenii aia muncesc la versuri, au voce, au tot ce le trebuie.
Pe cand "Mario Joy", "MR. Vik" si restul afonilor zic 2 cuvinte si gata, uite piesa de sute de vizualizari!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HTVum_K4Bp0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Instrumental facut de straini + o "artista" (ca asa-i numiti voi pe afonii astia) care tot repeta "bela bela, everything you do" si alte 2 limbi pe care nu le inteleg.
ASTA NUMITI VOI MUZICA?! PE CE RAHAT DE LUME TRAITI VOI?
Daca va intrebati vreodata de ce tara este in halul asta, sa recititi comentariul meu. Cam asta-i atitudinea din ziua de azi.

Edited by red46, 06 January 2017 - 20:55.


#18
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006

View PostAlexaLesby, on 06 ianuarie 2017 - 20:42, said:

. Calitatea se vede dupa nr de ascultatori.
  Nu prea.
Mama prostilor e mereu gravida de aici si numarul prostilor care e mereu mai mare...mai ales in tara cocalarilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate