Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Problema zte ont f660-rv1

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lwcy

lwcy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2012
Am optat pentru fibra optica care a venit instalat cu un ZTE ONT F660-RV1. Intre timp am achizitionat un router. Am facut sesizari de nu le mai stiu numarul si am cerut setarea ONT-ului in bridge mode. De cate ori am fost sunat m-i s-a spus ca se rezolva in ziua respectiva si ca se revine cu un telefon si nimic. M-am saturat de ignoranta celor de la rds, astept de sase zile pentru o saracie de setare. Nu inteleg de ce nu dau echipamentul nerestrictionat sa-si faca omul setarea daca vrea sa-si foloseasca routerul personal. Sa-si bata asistenta de dormeza sa lase pe altii sa-si faca treaba daca ei nu sunt in stare. O reclamatie cred ca le-ar face bine.

#2
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005
da' nebridgii ce au? Oricum e o praştie pe uifi... în lan dacă mergi cu el...altfel, nu merită
la mine am semnal mai bun pe nefibră decît la vecinu' fibrat...

Edited by costaan, 06 January 2017 - 15:13.


#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nebridge-uit daca faci port forwarding pe routerul tau si nu faci si pe cel de la digi nu merge.Nici daca incerci alte chestii gen UPNP (nu stiu daca suporta modelul ala).

#4
lwcy

lwcy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2012
Domnu' de la suport mi-a zis ca poate sa-i dezactiveze functia de "router" (desi este un ONT) ca sa pot folosi routerul personal si pt. wifi si ca LAN. Problema e ca nu misca nimeni nici un deget.

Edited by lwcy, 06 January 2017 - 15:27.


#5
lwcy

lwcy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2012
Problema rezolvata.

#6
Sepu1

Sepu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.03.2012

View Postcostaan, on 06 ianuarie 2017 - 15:12, said:

da' nebridgii ce au? Oricum e o praştie pe uifi... în lan dacă mergi cu el...altfel, nu merită
la mine am semnal mai bun pe nefibră decît la vecinu' fibrat...
ONT-ul respectiv nu are decat un singur port "GE" pentru lan, mai pe scurt e un router ont cu ui-fi :D fara antena si un singur port LAN. Cum poti sta cu setarea de router cand e cel mai slab router, functia de baza a lui e de modem.

#7
lwcy

lwcy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2012

View PostSepu1, on 07 ianuarie 2017 - 19:15, said:

ONT-ul respectiv nu are decat un singur port "GE" pentru lan, mai pe scurt e un router ont cu ui-fi Posted Image fara antena si un singur port LAN. Cum poti sta cu setarea de router cand e cel mai slab router, functia de baza a lui e de modem.

Exact ca modem este numai bun dar ca si functie de router in nici un caz pe partea de wifi sta slab de tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate