Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Programul Prima Casa 2017

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16786 replies to this topic

#7813
SimonicaFataDulce

SimonicaFataDulce

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2017

View PostECM16, on 27 mai 2017 - 13:21, said:


Sunt curioasa ce banca are asemenea isteti!

Unicredit... cand am primit raspuns de la Fond cu motivul invalidarii am ramas blocata. Cand ii zapaceam eu cu mail urile rugandu i sa mi spuna dc mi s a invalidat dosarul din nou.. mi au spus printre altele ca cei care analizeaza raspund si la mail uri si ca au zeci de mail uri pe zi...avand in vdr ce banca buna mi am ales am zis mersi ca fondul m a bagat in seama si m a lamurit

#7814
Enrica3775

Enrica3775

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.05.2017

View PostSimonicaFataDulce, on 27 mai 2017 - 19:42, said:



Unicredit... cand am primit raspuns de la Fond cu motivul invalidarii am ramas blocata. Cand ii zapaceam eu cu mail urile rugandu i sa mi spuna dc mi s a invalidat dosarul din nou.. mi au spus printre altele ca cei care analizeaza raspund si la mail uri si ca au zeci de mail uri pe zi...avand in vdr ce banca buna mi am ales am zis mersi ca fondul m a bagat in seama si m a lamurit
Si eu sunt curioasa... din ce oras...

#7815
Justtyn

Justtyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 11.05.2017
Din ce oras?

View PostSimonicaFataDulce, on 27 mai 2017 - 19:42, said:



Unicredit... cand am primit raspuns de la Fond cu motivul invalidarii am ramas blocata. Cand ii zapaceam eu cu mail urile rugandu i sa mi spuna dc mi s a invalidat dosarul din nou.. mi au spus printre altele ca cei care analizeaza raspund si la mail uri si ca au zeci de mail uri pe zi...avand in vdr ce banca buna mi am ales am zis mersi ca fondul m a bagat in seama si m a lamurit


#7816
calina87

calina87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.05.2017
02.05.2017 18:01 Solicitare în completare la banca BANCA
02.05.2017 18:14 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
25.05.2017 20:21 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM
25.05.2017 20:26 Solicitare returnata pentru date incomplete BANCA
26.05.2017 12:45 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM


Oare cat dureaza pana il ia in analiza din nou?

#7817
MSorin79

MSorin79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.05.2017

View PostECM16, on 27 mai 2017 - 19:20, said:

08.05.2017 11:53 Solicitare Ăźn completare la banca BANCA
08.05.2017 15:11 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
27.05.2017 20:04 Solicitare Ăźn analiza la FNGCIMM FNGCIMM

Ce numar de dosar ai? Si eu tot pe 8 sunt si nu mi s-a schimbat statusul la aplicatie. Mersi

Edited by MSorin79, 27 May 2017 - 21:06.


#7818
ECM16

ECM16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 11.05.2017

View PostMSorin79, on 27 mai 2017 - 21:05, said:

Ce numar de dosar ai? Si eu tot pe 8 sunt si nu mi s-a schimbat statusul la aplicatie. Mersi
3167xx

Cate emotii aveam cand dadeam refresh!Posted Image  Acum stau linistita pana maine.

Edited by ECM16, 27 May 2017 - 21:25.


#7819
marina78

marina78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.05.2017
Am primit in sfarsit aprobarea !!!
SOLICITAREA 309xxx
Starea
28.04.2017 12:53 Solicitare în completare la banca BANCA
02.05.2017 15:50 Solicitare trimisa catre FNGCIMM    FNGCIMM
22.05.2017 11:00 Solicitare în analiza la FNGCIMM   FNGCIMM
27.05.2017 14:59 Solicitare aprobata de catre FNGCIMM FNGCIMM

Multumesc FNGCIMM !!!!!!!!

Edited by marina78, 27 May 2017 - 21:56.


#7820
MSorin79

MSorin79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.05.2017

View PostECM16, on 27 mai 2017 - 21:23, said:


3167xx

Cate emotii aveam cand dadeam refresh!Posted Image  Acum stau linistita pana maine.

Curios. Eu am 3140xx si nimic.Mai asteptam. Mersi si succes in continuare.

#7821
Nicole123

Nicole123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.07.2015

View PostAdilicu, on 27 mai 2017 - 09:37, said:

Buna monica-adriana0405,

Si dosarul meu a durat tot cam atata. Poti sa incerci sa trimiti mesaje la adresa [email protected] in care sa te plangi de situatie si sa le expui problema. Daca nu esti multumita de raspuns sau de rezultate poti trimite acelasi mesaj si catre alte institutii ale statului cum ar fi ANPC (protectia consumatorului), Ministerul Finantelor Publice, Avocatul poporului, sau chiar la mass-media adica publicatii, televiziuni. Poate cineva, cumva te aude si se rezolva problemele.

Solutionare grabnica iti doresc
O zi buna


Aceleasi intrigi si prostii ... lasa-ne Adilicu cu frustrarile tale, avem probleme mult mai mari

.. pentru ale tale exista terapeuti

#7822
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View Postmirela20, on 27 mai 2017 - 12:15, said:


Adica dupa ce au retrimis de banca a durat inca 22 de zile pana au reluat analiza??? Doamne!!! Inseamna ca la mine o sa expire atecontractul in conditiile astea! Da,nervi de otel si rabdare multa!

Mai citeste inca o data istoricul, mai atent... Toate acele completari-returnari au avut loc la banca. Dosarul nu ajunsese deloc la fond. Dupa aceea a fost trimis.

#7823
Aiamaiam

Aiamaiam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.04.2017
Buna dimineata joi am semnat c/v si vanzatorii mei au crezut ca si primesc banii in ziua respectiva si au facut un scandal k ei nu au bani si k au ramas si farA casa. Fata care redacta contractele le-au zis ca primesc bani de la banca abia dupa ce iese intabularea adica marti(dupa 3 zile) si ne-au zis nervosi noua cumparatorii prin PC k daca nu au marti banii ei rup contractul cvc. Acum intrebare. Eu daca duc intabularea marti la banca ei primesc bani in aceasi zi? Si daca renunta cati bani trebuie sa ne restituie noua avand in vedere ca noi am dat la antecontract 3000€ si la semnarea cvc- ului inca 2000€ . Ap. Fiind 59000€. Multumesc

Antecontractul meu expita pe 1 iunie

#7824
ECM16

ECM16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 11.05.2017

View PostAiamaiam, on 28 mai 2017 - 06:44, said:

Buna dimineata joi am semnat c/v si vanzatorii mei au crezut ca si primesc banii in ziua respectiva si au facut un scandal k ei nu au bani si k au ramas si farA casa. Fata care redacta contractele le-au zis ca primesc bani de la banca abia dupa ce iese intabularea adica marti(dupa 3 zile) si ne-au zis nervosi noua cumparatorii prin PC k daca nu au marti banii ei rup contractul cvc. Acum intrebare. Eu daca duc intabularea marti la banca ei primesc bani in aceasi zi? Si daca renunta cati bani trebuie sa ne restituie noua avand in vedere ca noi am dat la antecontract 3000€ si la semnarea cvc- ului inca 2000€ . Ap. Fiind 59000€. Multumesc

Antecontractul meu expita pe 1 iunie
Vanzatorii nu sunt chiar asa de vinovati daca nu au fost informati de la inceput ce inseamna vanzarea prin Programul Prima Casa. Notarul trebuia sa le explice clar ca dupa semnarea actelor dureaza 3 zile pana le v0r intra banii in cont. Asa a fost in cazul meu. Notarul a fost cel care a oferit amanunte inainte de a se apuca de redactarea antecontractului:
- termenul de 3 luni
- returnarea avansului daca banca nu acorda creditul
- banii vor intra in cont dupa 3 zile de la semnarea actelor finale.

In acest interval, am reamintit vanzatorilor ca vor avea banii dupa 3-5 zile de la  semnarea contractului final, adica dupa ce iese intabularea pe numele noului proprietar. De asemenea, am repetat ca tranzactia se va face prin virament bancar, de catre banca, eu nu voi avea acces la banii respectivi.

Legat de problema ta, stai linistit/a, poate sa faca ce vrea cu contractul ei, ai si tu un original. Din acest moment esti proprietara de drept (ma rog, impreuna cu banca si cu statulPosted Image ). Pe de alta parte, as incerca sa ii linistesc, sa imi cer scuze ca nu au fost informati de la inceput, poate nici tu nu stiai. Asigura-i ca vor primi cu siguranta banii.

NU se mai pot razgandi din acest moment!

Edited by ECM16, 28 May 2017 - 07:10.


#7825
diannad

diannad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 18.03.2017

View PostAiamaiam, on 28 mai 2017 - 06:44, said:

Buna dimineata joi am semnat c/v si vanzatorii mei au crezut ca si primesc banii in ziua respectiva si au facut un scandal k ei nu au bani si k au ramas si farA casa. Fata care redacta contractele le-au zis ca primesc bani de la banca abia dupa ce iese intabularea adica marti(dupa 3 zile) si ne-au zis nervosi noua cumparatorii prin PC k daca nu au marti banii ei rup contractul cvc. Acum intrebare. Eu daca duc intabularea marti la banca ei primesc bani in aceasi zi? Si daca renunta cati bani trebuie sa ne restituie noua avand in vedere ca noi am dat la antecontract 3000€ si la semnarea cvc- ului inca 2000€ . Ap. Fiind 59000€. Multumesc

Antecontractul meu expita pe 1 iunie

`neata! Antecontractul nu mai are importanta atat timp cat s-a semnat cvc-ul. Nu mai au cum sa renunte. Banii intra in aceeasi zi daca se vireaza in cont de la aceeasi banca sau in cont din banca diferita daca se face ordinul de plata pana in ora 14:00 daca nu ma insel. Daca nu, intra in urmatoarea zi.

#7826
Aiamaiam

Aiamaiam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.04.2017

View PostECM16, on 28 mai 2017 - 07:05, said:


Vanzatorii nu sunt chiar asa de vinovati daca nu au fost informati de la inceput ce inseamna vanzarea prin Programul Prima Casa. Notarul trebuia sa le explice clar ca dupa semnarea actelor dureaza 3 zile pana le v0r intra banii in cont. Asa a fost in cazul meu. Notarul a fost cel care a oferit amanunte inainte de a se apuca de redactarea antecontractului:
- termenul de 3 luni
- returnarea avansului daca banca nu acorda creditul
- banii vor intra in cont dupa 3 zile de la semnarea actelor finale.

In acest interval, am reamintit vanzatorilor ca vor avea banii dupa semnarea contractului final.

Legat de problema ta, stai linistit/a, poate sa faca ce vrea cu contractul ei, ai si tu un original. Din acest moment esti proprietara de drept (ma rog, impreuna cu banca si cu statulPosted Image ). Pe de alta parte, as incerca sa ii linistesc, sa imi cer scuze ca nu au fost informati de la inceput, poate nici tu nu stiai. Asigura-i ca vor primi cu siguranta banii.

Problema lor este alta.miercuri trebuie sa semneze cvc-ul la ap. pe care il cumpara ei unde sa stea si trebuie sa si dea bani. Pe respectivul care le-au vandut lor il taraganesc te pe 15 mai ca primeste banii. Avand in vedere k le-au expirat antecontractul pe 15 mai si vanzatorul lor deja a facut programare pt miercuri k vine din alt oras.si marti eu iau intabularea il duc tot in aceasi zi iar ei ar trebui sa primeasca banii cel tarziu miercuri dimineata

View Postdiannad, on 28 mai 2017 - 07:13, said:



`neata! Antecontractul nu mai are importanta atat timp cat s-a semnat cvc-ul. Nu mai au cum sa renunte. Banii intra in aceeasi zi daca se vireaza in cont de la aceeasi banca sau in cont din banca diferita daca se face ordinul de plata pana in ora 14:00 daca nu ma insel. Daca nu, intra in urmatoarea zi.
tot la bcr sunt si ei ca si mine

#7827
ECM16

ECM16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 11.05.2017

View PostAiamaiam, on 28 mai 2017 - 07:16, said:

Problema lor este alta.miercuri trebuie sa semneze cvc-ul la ap. pe care il cumpara ei unde sa stea si trebuie sa si dea bani. Pe respectivul care le-au vandut lor il taraganesc te pe 15 mai ca primeste banii. Avand in vedere k le-au expirat antecontractul pe 15 mai si vanzatorul lor deja a facut programare pt miercuri k vine din alt oras.si marti eu iau intabularea il duc tot in aceasi zi iar ei ar trebui sa primeasca banii cel tarziu miercuri dimineata
II inteleg si pe ei acum. O situatie asemanatoare a fost si in cazul meu. Multumesc lui Dumnezeu ca s-a rezolvat prin prelungirea antecontractului lor. Consider va vanzatorul lor va fi intelegator, mai ales ca a asteptat pana acum.
Mai mult ca sigur marti vor avea banii in cont si vor scapa si ei de o grija.
Tu insa nu ai nicio vina, poti sa fii linistit/a, practic nu au cum sa se mai razgandeasca.

#7828
Aiamaiam

Aiamaiam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.04.2017

View PostAiamaiam, on 28 mai 2017 - 07:17, said:


Problema lor este alta.miercuri trebuie sa semneze cvc-ul la ap. pe care il cumpara ei unde sa stea si trebuie sa si dea bani. Pe respectivul care le-au vandut lor il taraganesc te pe 15 mai ca primeste banii. Avand in vedere k le-au expirat antecontractul pe 15 mai si vanzatorul lor deja a facut programare pt miercuri k vine din alt oras.si marti eu iau intabularea il duc tot in aceasi zi iar ei ar trebui sa primeasca banii cel tarziu miercuri dimineata

tot la bcr sunt si ei ca si mine
problema este k marti dupa 14.00 trimite intabularea

#7829
diannad

diannad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 18.03.2017

View PostAiamaiam, on 28 mai 2017 - 07:17, said:

Problema lor este alta.miercuri trebuie sa semneze cvc-ul la ap. pe care il cumpara ei unde sa stea si trebuie sa si dea bani. Pe respectivul care le-au vandut lor il taraganesc te pe 15 mai ca primeste banii. Avand in vedere k le-au expirat antecontractul pe 15 mai si vanzatorul lor deja a facut programare pt miercuri k vine din alt oras.si marti eu iau intabularea il duc tot in aceasi zi iar ei ar trebui sa primeasca banii cel tarziu miercuri dimineata

tot la bcr sunt si ei ca si mine
Atunci banii vor intra in aceeasi zi in care vei duce intabularea.

#7830
ECM16

ECM16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 11.05.2017

View PostAiamaiam, on 28 mai 2017 - 07:20, said:

problema este k marti dupa 14.00 trimite intabularea
Banii vor intra in aceeasi zi. Stai linistita si linisteste-i si pe ei.
De acum, munceste cu drag si spor sa-ti achiti ratele.

Dumnezeu sa-ti dea sanatate sa te bucuri de noua ta locuinta!

Edited by ECM16, 28 May 2017 - 07:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate