Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Programul Prima Casa 2017

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16786 replies to this topic

#4303
coffetta

coffetta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 24.07.2010

View Postdiannad, on 03 mai 2017 - 18:51, said:



Hahahah :)))) cum ar fi? :))) vise taica, vise :)))
Nimic nu este imposibil :)):))nu mã mai mira nimic ;))

#4304
andreealarysa26

andreealarysa26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.03.2017

View Postcoffetta, on 03 mai 2017 - 18:47, said:


S.au gândit sã nu mã surprindã dacã ajunge prea repede :))... Sau poate vrea ãla de la banca centralã sã mã vadã face tot face :))


Hai cã scapi pânã ajunge contractul meu la bancã :))
😁😁😁😁


#4305
Dragosh1988

Dragosh1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 21.03.2017

View PostMaddy0805, on 03 mai 2017 - 17:24, said:

Am si eu o intrebare,asa ca sa stiu si eu ptr cultura mea generala,nu ca as mai rezolva ceva acum....extrasul de carte funciara de informare cel ptr terenul pe care se afla blocul si cel ptr calea de acces trebuiau depuse la inceput la dosar,adica consiliera trebuia sa stie de ele si sa le ceara?ca m-a sunat azi si mi-a spus ca le solicita juristul.acum cu 3 zile in sus si in jos nu e mare problema,dar zic timp de o luna de cand sta dosarul ala in centrala,chiar nu s-a gandit nimeni ca e nevoie si de ele??!!!
La inceput trebuia depuse.
Ca la mine nu mai batea adresa la bloc cu locul unde e construit blocul.
Se schimbase numele la strada

#4306
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 06.01.2007
Astazi pe la ora 14:00, am trimis consilierei extrasul de carte funciara pt. informare si pe la ora 17:00 am fost sunat de la banca sa-mi spuna ca in seara asta, cel tarziu maine, trimite dosarul la fond.
Sunt curios cat dureaza, sper cat mai repede.

#4307
Adelin2204

Adelin2204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 24.04.2017
Succes Diana. Ieri am sunat eu la fond, discutia a fost una chiar calma, specificandu-i doamnei care mi-a raspuns inca de la inceput ca sunt deja nervos si nu vreau sa aud raspunsuri ca nu stie, ca nu se poate etc 😂 Ca info importanta, ieri inca mai aveau dosare de pe data de 12 ...

#4308
kamataru66

kamataru66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.05.2006
Imi spuneti si mie va rog care sunt costurile pentru scrisoarea de garantare?

#4309
ionutt003

ionutt003

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.04.2017
neata tuturor,

daca dosarul s-a intors pentru completare la banca, si apoi din nou la fond.. se aseaza la coada pana intra in analiza? sau am sanse sa il verifice curand?

#4310
CosminaGabriela2509

CosminaGabriela2509

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 14.03.2017

View PostAdelin2204, on 03 mai 2017 - 20:42, said:

Succes Diana. Ieri am sunat eu la fond, discutia a fost una chiar calma, specificandu-i doamnei care mi-a raspuns inca de la inceput ca sunt deja nervos si nu vreau sa aud raspunsuri ca nu stie, ca nu se poate etc 😂 Ca info importanta, ieri inca mai aveau dosare de pe data de 12 ...

Pe cat iti expira antecontractul?

#4311
Adelin2204

Adelin2204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 24.04.2017

View Postionutt003, on 04 mai 2017 - 06:38, said:

neata tuturor,

daca dosarul s-a intors pentru completare la banca, si apoi din nou la fond.. se aseaza la coada pana intra in analiza? sau am sanse sa il verifice curand?

Nu exista un raspuns la intrebarea ta, au fost cazuri in care au intrat in aceeasi zi in analiza si cazuri in care s-au asezat din nou la coada si a mai durat destul de mult ... depinde de norocul tau :D

View PostCosminaGabriela2509, on 04 mai 2017 - 06:47, said:

Pe cat iti expira antecontractul?

La finalul lunii iulie :) .. nu am nici o sansa sa imi intre mai repede in analiza din acest motiv. Am facut special antecontractul cu valabilitate mai mare pentru a nu mai fi nevoit sa fac prelungiri si alte dastea ...

#4312
Iulia85

Iulia85

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.02.2017

View Postmycadyana, on 02 mai 2017 - 12:46, said:

Hellooo!Am citit pe internet ca actele notariale prin programul prima casa beneficiaza de o reducere de 30%.Poate confirma cineva acest lucru?

Asa este!...eu am semnat saptamana trecuta ctr vanz.cumparare,si s.a specificat reducerea!

#4313
Raluca_Mk

Raluca_Mk

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.02.2017
SOLICITAREA 290xxx
BANCA BCR - BANCA COMERCIALA ROMANA SA
Data Starea Se află la
04.04.2017 15:18 Solicitare în completare la banca BANCA
04.04.2017 16:49 Solicitare în analiza la banca BANCA
06.04.2017 15:00 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
20.04.2017 11:27 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM

Sa ma ingrijorez ? Sa dau un telefon la Fond ? Are deja aproape 2 saptamani de cand sta la fond .....

#4314
loredana_loredana

loredana_loredana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.05.2017
neata
ce alte cereri s-au mai aprobat?
eu am 304xxx si statusul este inca "trimis catre FNGCIMM" de pe 24.04.2017 :(

#4315
oradea1984

oradea1984

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.04.2017

View PostRaluca_Mk, on 04 mai 2017 - 08:13, said:

SOLICITAREA 290xxx
BANCA BCR - BANCA COMERCIALA ROMANA SA
Data Starea Se află la
04.04.2017 15:18 Solicitare în completare la banca BANCA
04.04.2017 16:49 Solicitare în analiza la banca BANCA
06.04.2017 15:00 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
20.04.2017 11:27 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM

Sa ma ingrijorez ? Sa dau un telefon la Fond ? Are deja aproape 2 saptamani de cand sta la fond .....


nu nu ar trebui sa te ingrijorezi al meu a stat din 6 pana in 20 aprilie in analiza pe urma prima returnare o urmat iarasi din 21 pana in 28 aprilie o noua analiza apoi o noua returnare si apoi o noua analiza care a durat 1 zi :)
le poti da un mail in care sa intrebi totusi de dosar

#4316
loredana_loredana

loredana_loredana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.05.2017

View Postoradea1984, on 04 mai 2017 - 08:22, said:



nu nu ar trebui sa te ingrijorezi al meu a stat din 6 pana in 20 aprilie in analiza pe urma prima returnare o urmat iarasi din 21 pana in 28 aprilie o noua analiza apoi o noua returnare si apoi o noua analiza care a durat 1 zi Posted Image
le poti da un mail in care sa intrebi totusi de dosar


am dat mail, da un raspuns asa ce pare automat...  :( asteparea ma omoaraaaaaaaa

#4317
hmmm_da

hmmm_da

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.05.2012
Uff..dupa nenumarate telefoane si drumuri la banca..a ramas ca-n plop, si anume: pana la finalizarea intabularii (aprox. o luna jamatate) mai pot fi fonduri sau nu. Cand le-am spus celor de la BCR de prevederea noua din HG 717/2009, ref. la interdictia aplicata bancilor de a mai prelua solicitari, daca prin aceasta se va depasi plafonul alocat, toti dau din umeri, fie ca nu au auzit, fie ca nu se tine cont de aceasta prevedere. M-am lamurit de tot cu Prima Casa si cu legile din Romania: sunt facute sa le respecte cine vrea. Acum ma gandesc serios la varianta unui credit ipotecar, pt ca nu vreau sa ajung prin instante cu BCR-ul, desi este clar ca raspunderea le-ar apartine iar responsabilitatea solutionarii unei astfel de situatii le revine in totalitate. Nu-mi ramane decat sa astept pana iese documentatia cadastrala, cu speranta ca proprietarul nu va vinde locuinta si ca vor mai fi fonduri. Vrand-nevrand..vorba romanului: speranta moare ultima. :)

#4318
diannad

diannad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 18.03.2017

View Posthmmm_da, on 04 mai 2017 - 08:35, said:

Uff..dupa nenumarate telefoane si drumuri la banca..a ramas ca-n plop, si anume: pana la finalizarea intabularii (aprox. o luna jamatate) mai pot fi fonduri sau nu. Cand le-am spus celor de la BCR de prevederea noua din HG 717/2009, ref. la interdictia aplicata bancilor de a mai prelua solicitari, daca prin aceasta se va depasi plafonul alocat, toti dau din umeri, fie ca nu au auzit, fie ca nu se tine cont de aceasta prevedere. M-am lamurit de tot cu Prima Casa si cu legile din Romania: sunt facute sa le respecte cine vrea. Acum ma gandesc serios la varianta unui credit ipotecar, pt ca nu vreau sa ajung prin instante cu BCR-ul, desi este clar ca raspunderea le-ar apartine iar responsabilitatea solutionarii unei astfel de situatii le revine in totalitate. Nu-mi ramane decat sa astept pana iese documentatia cadastrala, cu speranta ca proprietarul nu va vinde locuinta si ca vor mai fi fonduri. Vrand-nevrand..vorba romanului: speranta moare ultima. Posted Image
Proprietarul oricum nu are cum sa vanda decat dupa ce ies toate actele :)

#4319
hmmm_da

hmmm_da

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.05.2012
Si asta este adevarat dar nu exlud varianta ca, in acest timp, sa apara un posibil cumparator care sa-i dea un avans, in fata unui notar, pt rezervarea imobilului. Le-am intors pe toate partile si nu-mi ramane decat sa astept sau sa contractez un credit ipotecar.

#4320
kamataru66

kamataru66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.05.2006
Imi spuneti si mie va rog care sunt costurile pentru scrisoarea de garantare?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate