Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Mondeo meu e dauna totala.....

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Bine ca ti-au scapat cei dragi tie!!! Fieru' e fier.

#20
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,680
  • Înscris: 30.01.2006
Dovada e de la politie, m inteles ca s-a lasat si cu dosar penal pentru celalalt sofer. Asigurarea celuilalt e la euroins. Eu nu imi aduc aminte unde am casco pt ca nu am incheiat eu asigurarea ci sotia, oricum e la o companie de top, nu imi facmulte griji, am inteles ca nici nu sunt probleme, sunt doar curios cum e legal, si parca as pastra epava daca ies in avantaj, cum nu sunt acasa, iar diferentele sunt mici, casa o scap pe sotie de griji probabil ca voi lua toti banii si le las epava, dar daca nu se termina nebunia pana vin acasa o sa ma gandesc bine ce am de facut, si asa in concediu nu prea am ce face in general.

View Poste_bulu, on 06 ianuarie 2017 - 10:53, said:

Bine ca ti-au scapat cei dragi tie!!! Fieru' e fier.

Dupa ce am vazut cum arata masina.... altceva care sa ma bucure mai mult nici nu exista.

#21
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 22.02.2007
Daca reparatia masinii depaseste 70% din valoarea epavei (sau poate este un alt procent in contractul de casco) masina nu o mai repara si asiguratul primeste valoarea trecuta in polita din care se scade valoarea epavei. valoarea epavei se stabileste prin scoatere la licitatie pe site-uri de profil. Daca nu vrei epava, epava o cumpara cel care a licitat cel mai mult si primesti banii de la el.
daca vrei, poti pastra epava, dar cum am spus, din suma asigurata se scade valoarea epavei.
ca ex, golful sotiei acum 1 an a fost dauna totat=la din cauza airbagurilor sarite, masina a plecat pe roti dupa im pactul frontal cu un Logan. Era asigurat casco la Allianz, la suma de 4400 euro, epava a fost evaluata la 700 euro si am primit 3700 euro si am optat sa pastrez epava., masina a fost reparata cu 1000 euro care au inclus si manopera, cu piese SH iar tablele au fost achizitionate la aceeasi culoare cu masina.

Edited by al bundy ro, 06 January 2017 - 12:01.


#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
pai pune si ceva poze sa vada si ochiu nostru cum e masina.

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
a vandut-o imediat probabil, asa se procedeaza in cazurile astea.

#24
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
a zis omu ca nu poate pune poze inca... ca nu-i permite conexiunea...
epava o fi vandut-o dar nu cu tot cu poze!...

#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostDany_Darke, on 06 ianuarie 2017 - 08:48, said:


nu inteleg o chestie, nu e afectat nimic important, dar e distrusa si dauna totala. nu ti se pare ca se cam bate cap in cap?

Pai, daca e facut muci in partea de motor (morman de fiare) ce poti sa mai repari la ea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate