Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Web Development în UK

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Christian05

Christian05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.06.2016
Salut, peste câteva luni prietena mea va pleca în UK, să facă Master-ul, vreau si eu sa plec, am lucrat în România ca web developer + aplicații web, am 2-3 ani experiență, dacă am si o doliploma de Engleză gen IETLS, care, sau sunt șanse să mă angajez acolo la web developer? Adică mna, sunt destui acolo, de ce ar angaja un român, când pot angaja un englez.

Mulțumesc anticipat!

#2
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Pentru ca un roman e mai ieftin.

#3
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Pe angajator il cam doare in pix ca esti, Roman. Daca esti bun te angajeaza fara nicio retinere.

#4
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Ai toate sansele, englezii nu prea se leaga la cap cu web developing-ul. Uita-te putin numai pe Indeed sa vezi cati cauta persoane pentru  asta.

#5
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostTort, on 06 ianuarie 2017 - 00:37, said:

Ai toate sansele, englezii nu prea se leaga la cap cu web developing-ul. Uita-te putin numai pe Indeed sa vezi cati cauta persoane pentru  asta.
Nu ai absolut nici un motiv sa spui ca englezii nu se leaga la cap cu web developingul... ce prostie.

#6
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostKersim, on 06 ianuarie 2017 - 00:15, said:

Pentru ca un roman e mai ieftin.

nu neaparat.
sunt destui romani in soft in londra ce sunt platiti la nivelul normal pt calificarea lor.

#7
Clau_UK

Clau_UK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.11.2014

View PostChristian05, on 06 ianuarie 2017 - 00:07, said:

Salut, peste câteva luni prietena mea va pleca în UK, să facă Master-ul, vreau si eu sa plec, am lucrat în România ca web developer + aplicații web, am 2-3 ani experiență, dacă am si o doliploma de Engleză gen IETLS, care, sau sunt șanse să mă angajez acolo la web developer? Adică mna, sunt destui acolo, de ce ar angaja un român, când pot angaja un englez.

Mulțumesc anticipat!


Vei fi spamat in prostie de recrutori daca afla ca iti cauti de munca in Anglia. Crede-ma..am locuit acolo si stiu ce vorbesc. Programarea e un domeniu foarte cautat in Anglia si daca intri pe reed.co.uk si aplici la cateva posturi, deja vei fi contactat de recrutori. Dar sansele iti cresc considerabil daca te muti intai in Anglia ca sa ai nr de telefon de acolo si sa te poti duce la interviu pentru ca englezilor nu le place sa intervievieze prin Skype. Vor sa te vada fata in fata.

Ah si inca ceva, n-ai nevoie de niciun certificat ca stii engleza atat timp cat te descurci cu engleza. In programare nici facultatea nu se cere, asa de cautat este domeniul.

Edited by Clau_UK, 05 May 2017 - 09:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate