Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Depunere declaratie ANAF - Pariurile sportive? Online?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
A depus careva declaratia 200 pentru pariurile online pe 2016?
@u-k tu ai reusit sa-ti faci cont pe situl ANAF? Am inteles ca unele declaratii se depun exclusiv online.. dar nu stiu daca declaratia 200 face parte din declaratii exclusiv online.. si nu mai merge depusa la ANAF pe hartie.
Mi-am trezit si eu fix acum cu mail de la casa de pariuri cu sumele castigate pe anul 2016 si ca trebuie sa le depun prin declaratia 200 la ANAF pana pe 15 Mai 2017.. Posted Image
pff.. initiatorul threadului a luan ban...

Edited by M-I-N, 27 February 2017 - 22:53.


#20
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,037
  • Înscris: 23.09.2005

View PostM-I-N, on 27 februarie 2017 - 22:49, said:

Mi-am trezit si eu fix acum cu mail de la casa de pariuri cu sumele castigate pe anul 2016 si ca trebuie sa le depun prin declaratia 200 la ANAF pana pe 15 Mai 2017.. Posted Image

Nu-i nimic nou, asa a fost si anul trecut. Si eu am primit de la 888, astept si de la Pokerstars.

Apropo, daca tot suntem aici cu discutia, voiam sa deschid un thread nou, dar nu stiu daca e potrivit pentru atata lucru... Softpedia e un forum mare, totusi de ce n-are acolo o mica sectiune pentru poker online? Sunt destul de multi jucatori si ar prinde bine un loc unde mai gasesti informatii. E pacat sa se-amestece subiectele cu cele de la pariuri sportive.

Anul trecut cand s-au depus prima data declaratiile astea, ar fi fost extrem de utila o arie separata aici.

Mai ales ca acum se poate juca legal, nu mai trebuie sa se ascunda nimeni...

Mai stii, poate apar si niste "helperi" de-aia, asa, ca de la Orange, Digi...

Pfuu, acuma am observat ca nici n-am pus intrebarea pe sectiunea potrivita. :(

Edited by Phobos, 28 February 2017 - 12:15.


#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am o nelamurire , am jucat online loto Eu....Mil.... - am luat zilele trecute pe un bilet 1035 lei si am cerut ca banii sa ii ridic de la o agentie din oras- INTREBAREA e- impozitul il platesc eu la anul sau il trag ei - am citit undeva ca daca ridici banii de la agentie - ei trag impozitul desi pe siteul casei de pariuri scrie ca jucatorul are obligatia sa plateasca. Nu mai inteleg nimic....

Edited by cosmote, 03 March 2017 - 02:26.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am primit raspuns de la casa de pariuri . eu o sa trebuiasca sa umblu sa platesc....

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Se poate plati online dar nu recomand, anul trecut unii s-au trezit ca le-a calculat 16% impozitul deoarece s-a pierdut campul cu surse de impozitare si au bagat aia din burta.

Eu cred ca o sa trimit cu confirmare de primire, e si asta o metoda.

#24
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Pana la urma a completat cineva declaratia aia 200 la ghiseu? :))

#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,037
  • Înscris: 23.09.2005

View PostM-I-N, on 03 martie 2017 - 21:52, said:

Pana la urma a completat cineva declaratia aia 200 la ghiseu? Posted Image)

Da, insa anul trecut pentru 2015, anul asta inca nu am depus-o. Urmeaza.

Edited by Phobos, 05 March 2017 - 01:23.


#26
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Si-a depus cineva declaratia pentru castigurile din pariuri. Nu de alta dar mai sunt relativ putine zile in termenul legal de depunere.. Cum naiba se completeaza prostia asta ca sunt zeci de rubrici pe acolo..? :|

#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
https://pariurix.com...00-la-anaf.html

#28
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Am depus declaratia dar nici pana acum nu mi-a venit plic cu cat am de plata. Suntem totusi in octombrie. Posted Image

Edited by M-I-N, 23 October 2017 - 17:50.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate