Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung Galaxy A3 (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#37
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Am dat si eu comanda de un A3 pt sotie, ce folie recomandati?

#38
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012

View PostTherockstar, on 29 octombrie 2017 - 22:08, said:

Ți a ajuns telefonul,cum se comportã, meritã achiziționat?
Da a ajuns. Chiar de atunci dar am uitat sa revin cu o parere.
Sincer sunt foarte multumit de el. Bateria ma tine si 3 zile daca nu il folosesc intens. Doar apeluri cateva mesaje si un joc pe care mai intru din cand in cand. Parerea mea e ca la banii astia e foarte bun. Acum depinde si pt ce il vrei.

#39
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016

View Postshelder, on 01 decembrie 2017 - 14:14, said:

Da a ajuns. Chiar de atunci dar am uitat sa revin cu o parere.
Sincer sunt foarte multumit de el. Bateria ma tine si 3 zile daca nu il folosesc intens. Doar apeluri cateva mesaje si un joc pe care mai intru din cand in cand. Parerea mea e ca la banii astia e foarte bun. Acum depinde si pt ce il vrei.
Poti pune o poza cu consumul bateriei ?
Ai activ Always on Display ?

#40
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Salut,
Poate verifica cineva daca este compatibil cu BK Package Disabler ? (face disable la orice pachet, bloatware sau nu).
Multumesc

#41
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 04.05.2017
Este anuntat in curand Android 8.0 Oreo pentru el, evident pe parcusul acestui an 2018. Cam tarziu , dar pana la vara in chiloti si boxeri , sigur il va primii.
Ultimul update la 7.0 are cateva zile ,  observ ca sa mai lucrat la autonomia bateriei pe soft.

Edited by Cristy0007, 03 February 2018 - 05:00.


#42
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016

View PostCristy0007, on 03 februarie 2018 - 04:59, said:

Ultimul update la 7.0 are cateva zile ,  observ ca sa mai lucrat la autonomia bateriei pe soft.
Observ viteza de raspuns marita in general (a devenit foarte rapid desi era destul si inainte de update) inclusiv pe browser, dar si ceva mici blocaje uneori.

Edited by MMike, 05 February 2018 - 11:34.


#43
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
E posibil ca a3 (2017) sa fie ultimul din aceasta serie mini. Samsung a scos acum A 2018, ca dimensiuni cam cat a5 2017, dar putin mai mare.

#44
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 04.05.2017
Da tind sa renunte la telefoanele compact. Eu foloseam sony de fel. Inca mai fol un z1c, pacat ca a fost abandonat la 5.1.  Foloseam z3C cu 6.0 dar ma.dezamagit dezlipirea displaiului,bine se rezolva cu un b7000. Nu vad alternative in afara de.iphon 5-SE, sau sony axperia X compact, apropiate de 2018. A3 2017 pare cel mai reusit compact ca design,si dotari plus performanta video si audio.

#45
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
A3 2017 ca dimensiuni, marime si rezolutie  display e foarte apropiat de iphone 7 si 8. Dar superamoledu face toti banii. Se vede foarte bine si vara la soare puternic. Are dotari de top, functioneaza foarte bine si un pret mult inferior iphone.

#46
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Salut. merita sa imi iau unul? Am un a5 2015, a cedat cititorul se sim. As dori ceva, cam ca asta.. Nu sub el ca specificatii, putere etc. Ce ziceti, e macar egal cu a5 2015? Si aici ma refer
Putere de procesare (cpu gpu), camere, baterie (incarcare - descarcare). Singura problema vizibila ar fi marimea.. cam cu cat e nai mic decat a5 2015?
Multumesc. Costa undeva la 890 lei..Sunt fan samsung deci tot pe samsung as merge

#47
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Nu se compara a3 2017 si nici a3 2016 cu a5 2015. E depasit a5.
La caracteristici te uiti (comparativ) pe gsmarena.

Edited by MMike, 21 February 2018 - 22:11.


#48
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013

View PostMMike, on 21 februarie 2018 - 22:09, said:

Nu se compara a3 2017 si nici a3 2016 cu a5 2015. E depasit a5.
La caracteristici te uiti (comparativ) pe gsmarena.
Multumesc. Deci zici ca acest a3 2017 e peste a5 2015? :)


#49
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Da. Sfat : daca mai functioneaza cat de cat tel.tau a5, du-te intr-un magazin de telefoane unde e expus la butonat un a3 2017.  Fa acolo o comparatie atat la calitatea display-ului cat si cum se misca.
Uite aici o comparatie si te lamuresti singur :
https://m.gsmarena.c... &idPhone2=6761

#50
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013

View PostMMike, on 22 februarie 2018 - 00:58, said:

Da. Sfat : daca mai functioneaza cat de cat tel.tau a5, du-te intr-un magazin de telefoane unde e expus la butonat un a3 2017.  Fa acolo o comparatie atat la calitatea display-ului cat si cum se misca.
Uite aici o comparatie si te lamuresti singur :
https://m.gsmarena.c... &idPhone2=6761
Acum de pe el scriu :) Merge ca in prima zi, il am de 2 ani la mana a doua :)) Si merge ca uns. Doar ca... nu mai citeste cartela. Sa stricat sertarul am pus cartela fortat, a mai mers 1 an fara sa o scot. Am scoso o data si cand sa o mai pun tot fortat a cedat. Si acuma vreau un telefon. Am de ales intre xiaomi a1, samsung a5 2017 sau a4 2017.
Nu as lua xiaomi pentru ca... Stiu, voi fi criticat dar chiar daca la specificatii e peste a3 si a5.. nu are amprenta pe home, nu are always on display, si e cam maricel... Vreau sa butonez cu o mana. 5 inch ca a5 2015 e perfect.. Dar na.. nu stiu. Plus ca mai e o chestie, sunt inebunit dupa touchwiz. Stiu, pare nebunesc, cand majoritatea vor sa scape de el, vor curat.. Eu.. sunt inebunit dupa el. E placut ochiului, il ador, inca de la s3 am foat captivat de touchwiz. Dupa parerea mea e mult mai ok decat orice alt soft modificat.
Am avut allview... Am renuntat tocmai din cauza softului care aducea mult cu cel stock.
Nu stiu ce sa fac, sunt foarte indecis. Nu il iau pentru gaming, vreau ceva pt facebook,muzica si cateva poze. Ceva gen a5 2015... As zice aceat a3. Pe 1 sau 2 martie merg sa iau ceva, dar nu stiu...
Voi sunteti multumiti? Inca ceva, ce fel de fast chargin e daca se incarca in 2 ore?
Eu am a5 2015, il incarc la 2A si nu e specificat nicaieri ca ar avea fast charging dar se incarca intr-o ora jumatate. Inca ceva wow, dupa aproape 3 ani cat are telefonul asta, inca tine bateria :))) E ceva, incredibil. Daca si a3 ar fi asa se rezistent, atunci palaria jos.
Inclin sa il iau, dar nu stiu. De asta am apelat la voi, cei care il detineti

#51
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View Postdanidica, on 22 februarie 2018 - 02:45, said:

Acum de pe el scriu Posted Image Merge ca in prima zi, il am de 2 ani la mana a doua Posted Image) Si merge ca uns. Doar ca... nu mai citeste cartela. Sa stricat sertarul am pus cartela fortat, a mai mers 1 an fara sa o scot. Am scoso o data si cand sa o mai pun tot fortat a cedat. Si acuma vreau un telefon. Am de ales intre xiaomi a1, samsung a5 2017 sau a4 2017.
Nu as lua xiaomi pentru ca... Stiu, voi fi criticat dar chiar daca la specificatii e peste a3 si a5.. nu are amprenta pe home, nu are always on display, si e cam maricel... Vreau sa butonez cu o mana. 5 inch ca a5 2015 e perfect.. Dar na.. nu stiu. Plus ca mai e o chestie, sunt inebunit dupa touchwiz. Stiu, pare nebunesc, cand majoritatea vor sa scape de el, vor curat.. Eu.. sunt inebunit dupa el. E placut ochiului, il ador, inca de la s3 am foat captivat de touchwiz. Dupa parerea mea e mult mai ok decat orice alt soft modificat.
Am avut allview... Am renuntat tocmai din cauza softului care aducea mult cu cel stock.
Nu stiu ce sa fac, sunt foarte indecis. Nu il iau pentru gaming, vreau ceva pt facebook,muzica si cateva poze. Ceva gen a5 2015... As zice aceat a3. Pe 1 sau 2 martie merg sa iau ceva, dar nu stiu...
Voi sunteti multumiti? Inca ceva, ce fel de fast chargin e daca se incarca in 2 ore?
Eu am a5 2015, il incarc la 2A si nu e specificat nicaieri ca ar avea fast charging dar se incarca intr-o ora jumatate. Inca ceva wow, dupa aproape 3 ani cat are telefonul asta, inca tine bateria Posted Image)) E ceva, incredibil. Daca si a3 ar fi asa se rezistent, atunci palaria jos.
Inclin sa il iau, dar nu stiu. De asta am apelat la voi, cei care il detineti
Iti recomand sa mergi pe Samsung daca vrei sa fii multumit pe perioada lunga, Xiaomi-ul e bun doar pentru hater-i de Samsung sau pentru cei care n-au avut Samsung serie A sau S. Daca vrei ecran mai mare - A5 2017, daca vrei mai mic, A3 2017. Eu ti-as recomanda sa-ti iei un S7 nou cu garantie de pe Olx. Voiam sa-i iau sotiei un A3 2017 (eu avand S7) si pana la urma am mai pus 300 RON si i-am luat un S7 nou de pe O. Consider ca am facut cea mai buna alegere, daca nu-l scapa pe asfalt :).

#52
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Cel mai bine luat (orice) telef.din magazin fizic, de preferat marile magazine, chiar daca e putin mai scump, dar se pot urmari promotiile! E o garantie ca te va tine.
A3 2017 se incarca full intr-o ora jumate spre doua, maxim (de la 30%). Dar te tine minim 24 ore, uneori si 48. E la fel de mare ca dimensiuni cat si aspect ca si iphone 7. Deci design elegant si totodata compact. Display de calitate si foarte vizibil in orice conditii de lumina.
A5 2017 e peste a3 2017, dar e mai mare inclusiv fata de a5 2015. Dar displayu lui a5 2017 face toti banii, e superamoled full hd 1080p rezolutie si se vede exceptional.

Edited by MMike, 22 February 2018 - 12:03.


#53
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Faza cu ecranul de la a5 2017 nu ma incantat. Stau pe hd de cand ma stiu, nici s3 neo nici a5 2015 nu au full hd si sincer nu am avut probleme.
Ziceti ca la dimensiuni e cat un iphone 7?
Dar in comparatie cu iphone 6? Intamplator am un iphone 6 defecr in casa, are displayul praf, cam cat de mare e displayul de la iphone 6 in comparatie cu acest?
Sincer acel iphone 6 se tine fain intr-o mana si imi place acest lucru.
Referitor la s7, ajunge sh cam pe la 1500 ron, acum m-am uitat.. Nu merita sa iau sh e posibil sa fie schimbat touch, la caldura se fac bule, sau alte probleme. Parca mai bine as merge pe ceva mai low dar care sa isi faca treaba.
Oricum, referitor la incarcare, numitil voi cum doriti numai fast charging nu. Aia e un fel de incarcare normala. Nu are cum sa atinga o zi la cum il folosesc. Chiar daca nu il folosesc asa mult in gaming, ol folosesc pe net.. facebook si messenger la greu. Chiat foarte mult.
Am sa vad.. dar pe a5 2017 nu as da atat, din pricina faptului ca nu merita. Are canera praf, la fel ca la a3, dar macar acest a3 nu costa asa mult..
Imi place designul, arata super bine sincer. Atata treaba asta cu domensiunile si displayul. Am sa merg in magazin, sper sa il aibe pe stock.. altexul din barlad e cam sarac. Eventual sa dau pe la orange dar acolo e mai scumpt decat la toti :))

Am verificat pe net si iphone 6 are tot 4.7 inch in diagonala, deci la displayuri sunt identice? Daca da, e chiar wow... Daca are aproape acelasi feeling cand il tii in mana atunci clar il iau. Sincer, asta mi-a placut la iphone, e singurul lor plus, senzatia cand il tii in mana. Atat.
In rest le consider niste telefoane praf, sau cel putin telefoane care nu indeplinesc dorintele mele.

#54
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Iar legat de s7 am gasit asta https://m.olx.ro/ofe...[method]=answer
Pare milt prea ieftin. La cutie sigilat 1200 lei.. e mult prea ieftin ca sa fie adevarat.

Fix ce ziceam. Am luat legatura cu vanatorul, cica la dat deja dar pot comanda de pe un site international cu plata inainte. SCAM direct :))
Multumesc pt sfaturi. Voi merge in magazin cred sa vad ce iau pana la urma :) Daca e ceva voi suplimenta bugetul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate