Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Samsung Galaxy A3 (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#109
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
pai sa speram ca Samsung se gandeste si la noi!

#110
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005
In sfarsit Samsung a reluat ieri update-urile pt. A3... din iulie nu au mai scos nimic pentru Europa... abia acuma in 11 septembrie au lansat versiunea ”H” pt. Austria si Germania.... A320FLXXU3CRH2.. urmeaza speram cat de repede si Romania.

Sper ca vor baga si setarile VoWIFI pt. Digi..... J3-ul le-a primit la update-ul de saptamana trecuta.

#111
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
si eu sper sa vina cu acest update setarile vowifi si sa se rezolve problema cu lipsa sunetului in apeluri dupa ce folosesti castile! in rest...eu zic ca nu e nevoie intr-una de update-uri,daca telefonul functioneaza perfect atunci nu am nevoie de update-uri!

Edited by jon31, 12 September 2018 - 18:42.


#112
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View Postjon31, on 12 septembrie 2018 - 18:42, said:

si eu sper sa vina cu acest update setarile vowifi si sa se rezolve problema cu lipsa sunetului in apeluri dupa ce folosesti castile! in rest...eu zic ca nu e nevoie intr-una de update-uri,daca telefonul functioneaza perfect atunci nu am nevoie de update-uri!

eu nu am problema cu sunetul pe care o descrii. In timpul apelului verifica volumul audio, probabil e la 0.

nu contează cât de des primește actualizări, contează ca actualizările să fie bune.
a5-urile se vând mai bine, deci au o baza mai mare de utilizatori și în mod direct o plajă mai largă de utilizare, iar potențialele bug-uri ascunse ies în evidență mai rapid. de regulă a3 și a5 primesc update-uri împreună, a7 primește separat.
versiunea oreo este foarte bună, am făcut reset după ce l-am instalat și sunt foarte mulțumit. Experience 9.0 îl face și mai bun. actualizarea iunie nu a adus schimbari observabile.
sincer nu îmi place android p, nu aduce mai nimic în plus și arată și uratel.

#113
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Probleme cu bateria la careva dyupa 1 an de utilizare? Si daca am telefonul luat de la IQ box merg cu factura pt garantie la ei? Schimba oare bateria daca le zic ca vreau alta?
Acum nu stiu ce update uri a primit sau care e smenu ba se duce cam repede absurd , alteori tinea mult mai mult... asta zic in aceelasi mod de utilizare!!

#114
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View PostCristy0007, on 04 octombrie 2018 - 22:33, said:

Probleme cu bateria la careva dyupa 1 an de utilizare? Si daca am telefonul luat de la IQ box merg cu factura pt garantie la ei? Schimba oare bateria daca le zic ca vreau alta?
Acum nu stiu ce update uri a primit sau care e smenu ba se duce cam repede absurd , alteori tinea mult mai mult... asta zic in aceelasi mod de utilizare!!

fa o curatenie prin telefon, sterge facebook, etc. Daca la fel merge fa un reset si mergi cu el cateva ore fara sa instalezi decat minimul necesar, pune-l o ora sa redea un clip de pe youtube si vezi cum mai coboara procentajul.
aia de la service nu o sa schimbe bateria ca vrei tu, ei vor face un reset si o sa iti dea telefonul inapoi daca li se pare ca e in regula sau vor schimba bateria daca considera ca nu mai e 'sanatoasa'. ar fi naspa sa iti desfaca telefonul si sa pierzi rezistenta la apa, ca sa inlocuiasca o baterie care inca ar fi buna. Asa ca verifica tu acasa mai intai.
o baterie de telefon rezista cel putin 2 ani, luat de nou

Edited by lorinczi_thomas, 04 October 2018 - 23:59.


#115
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Am resetat tot, spalat tot prin el :) .... Nu stiu am impresia ca se duce mult mai repede , am tel din august 2017. Luat de nou in iulie 2017. Garantie pana in iulie la anu.
Ceva numai e la fel ca inainte, ori sunt eu prea exagerat si paranoic.
Daca cineva a fost atent pana acum la cum il tinea bateria in functie de utilizare si a remarcat o modificare a consumului bateriei sa posteze.
Oricum dupa ultimul update din vara la Oreo ,bateria numai tinea la fel ca dupa update ul direct de la 7.0 la 8.0 ,ceva au stricat , un bug care afecteaza bateria. Probabil urmatorul update sa repare asta sa fie o problema de soft.

#116
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
https://www.androidh...xy-a3-2017.html
Oreo cam face prob bateriei ....

https://forum.xda-de...update-t3794400

Samsung Galaxy A3 (2017) Oreo Release

The Samsung Galaxy A3 Android Oreo update is rolling out in Russia and several countries in Europe (including the Netherlands) bringing new features and enhancements to the mid-range device.
The Galaxy A3 (2017)’s Oreo update’s expanded to Europe and is now available in Austria, Turkey, and Germany, among others. Unfortunately, it looks like that version of the update was causing major problems. Fortunately, it looks like Samsung’s fixed them in a new update that includes the latest security patches.

#117
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,799
  • Înscris: 25.04.2016
Dupa update-ul oreo, al meu a3 2017 sa zic ca parca a avut mici probleme, dar la durata bateriei nu am observat ceva deosebit, iar dupa un urmatorul update primtit, si-a mai revenit. Conteaza si ce si cate aplicatii sunt instalate pe el. Eu sunt multumit de cum functioneaza, dar n-am instalat multe alplicatii si nici jocuri. Iar aplicatii apk nu am decat una singura pe care o folosesc rar. Folosesc mult browseru de net (crhome) de care sunt foarte multumit de viteza de miscare in aplicatie atat wireless cat si pe 4 g.
Iar de durata bateriei chiar sunt multumit.

Edited by MMike, 06 October 2018 - 10:37.


#118
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
si la voi alarma de la temporizator tipa chiar și atunci când telefonul e pe vibratii?

#119
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
am scanat azi noapte dupa actualizari si a venit una cu nivel securitate august. Si eu care citeam ca ba octombrie, ba noiembrie, pfff

Attached Files



#120
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,799
  • Înscris: 25.04.2016
Observ ca Samsung, incepand cu S8, nu a mai pus niciun buton jos sub display, apar pe display. Basca ca senzoru de amprenta e pe spate. A "copiat" pe ceilalti producatori. Mie nu-mi place. Tocmai ca apreciam acele butoane de jos, o manipulare rapida si confortabila pentru ca stii intodeauna unde sunt, le vezi,intotdeauna le nimeresti, iar butonul de amprenta, cel central de sub display, la fel, foarte bine amplasat, asa cum sunt de exemplu la acest telefon, a3 2017. Si oricum, nu ocupa mult spatiu din telefon. Inca un motiv sa mai trag de el sa-l tin.

#121
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005
Yupiiii !!!!
Astazi a primit si Samsung A3 (2017) update cu CSC nou cu setarile pentru VoWiFi de la Digi  !!! Merge perfect si in mod avion si in mod LTE sau 3G cu prioritate pt. VoWifi.  Cand ies din casa si nu mai am semnal Wifi convorbirea nu se intrerupe ci trece pe VoLTE.

A devenit acuma cel mai vechi model de Samsung (lansat in ianuarie 2017) care a primit setarile de VoLTE si VoWifi pentru DigiMobil...

Attached Files


Edited by bughybughy, 28 November 2018 - 22:09.


#122
pardailan

pardailan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.02.2010
J7 2016 e cel mai vechi :)

#123
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,799
  • Înscris: 25.04.2016
Am facut si eu update-ul. In ceea ce ma priveste, o chestie buna a revenit. In aplicatia Mesaje (sms), la notificari, acum poti personaliza suntul de mesaj pentru fiecare contact din agenda.
Sa vedem cat va tine bateria. Pana acum, eram multumit.

Edited by MMike, 29 November 2018 - 17:21.


#124
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View Postbughybughy, on 28 noiembrie 2018 - 21:53, said:

Yupiiii !!!!
Astazi a primit si Samsung A3 (2017) update cu CSC nou cu setarile pentru VoWiFi de la Digi  !!! Merge perfect si in mod avion si in mod LTE sau 3G cu prioritate pt. VoWifi.  Cand ies din casa si nu mai am semnal Wifi convorbirea nu se intrerupe ci trece pe VoLTE.

A devenit acuma cel mai vechi model de Samsung (lansat in ianuarie 2017) care a primit setarile de VoLTE si VoWifi pentru DigiMobil...

la ce mai foloseste VoWifi in 2018? Adica la digi inteleg, pentru ca aia nu au semnal, dar care e beneficiul acestui serviciu la alti operatori?

#125
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005
Pentru roaming gratuit si nelimitat in orice colt al lumii unde ai wifi...... si pentru cei care lucreaza in cladiri ecranate cum avem noi pentru echipamentele medicale sau situate la demisol unde nici un operator nu are semnal si doar cei care avem Digimobil sau Orange putem vorbi prin VoWifi. Din pacate colegii sau vizitatorii care ajung la noi pe sectie care au Vodafone sau Telekom nu pot vorbi la telefon intrucat acesti operatori inca nu au disponibile nici VoLTE nici VoWiFi...

#126
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Vesti bune: Galaxy A3 (2017) and A7 (2017) updated with December 2018 security patch

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate