Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Unde fac ecocardiografie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Bucuresti sector 4 zona tineretului/nerva traian

Unde pot sa fac o ecocardiografie cu plata? serios
am facut programare la hiperdia ma suna azi pt confirmare si dupa 10 minute iar ma suna ca nu mai poate doctorul, poate saptama viitoare.

La regina maria la titu maiorescu cu toate ca au afis ecografie si cardiologige nu se poate

M-as duce la medas la uniri dar am facut un ekg mi-au zis un pret 150 lei si la casa cand sa platesc alt pret 175lei
+ ca nu le mergea unu din aparate

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
La spitalulmonza.ro poti sa faci ecocardiografie cu plata chiar si fara programare !


L.E.:
aaa !  esti din sectorul 4 ? ca spitalu Monza e in sectoru 2, e cam departe de tine  -pe langa Arena Nationala, Str. Tony Bulandra, nr. 27 – Sector 2.

Edited by super8, 04 January 2017 - 15:34.


#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Da asta e ca e departe.

Sa incerc la medlife la berceni?

Astia de la medlife cum sunt.

Ca deja m-am plictisit de dat telefoane, toti fac analize numai dupa 6-7 seara.

Asa ceva nu am mai vazut, ditamai cladirile inchiriate sau construite goale sau cu 1-2 clienti si sa nu vrei sa faci analize.

Cum dreacu supravietuiesc astia? si nu dau faliment.

Mda, m-am lamurit si cu astia de la medlife

Edited by zzhunt, 04 January 2017 - 16:07.


#4
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Deja nu prea mai aveți opțiuni, toate clinicile enumerate mai sus fiind cele mai "cu ștaif", unde sunt condiții de igienă/facturare/practică relativ excelente.

Mai puteți încerca la Sanador, chit că e destul de departe, e foarte bine acolo. (Plus că au și secție de cardiologie intervențională [doamne ferește, dar dacă e nevoie ...], care este totalmente diferită de acel aparat ecograf)

Acum în perioada sărbătorilor de iarnă e mai greu cu programările, mulți doctori sunt plecați în vacanță sau la conferințe. Oriunde obțineți o programare în următoarele zile e foarte bine din punctul meu de vedere în condițiile date!

În general analizele de acest fel se fac seara deoarece doctorii lucrează acolo part-time (lucrând în timpul zilei ori la spitale de stat, ori în alte departamente spitalicești private), iar seara mai au câteva ore în care să-și suplimenteze veniturile.

#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Am facut programare pt maine la hiperdia ( ieri) azi ma suna pt confirmare ca vin sigur si imediat la 10 minute iar ma suna ca are doctoru nu stiu ce deces si se anuleaza.
Asta era singuru doctor intr-o cladire cu 3-4 etaje, desul de mare.

La medlife dau acu telefon pt programare cica da nici o problema  programare  de pe 1 zi pe alta, se uita la preturi se balbie cauta prin pc vreo 3 minute si aflu ca ecografia costa 210 lei + 40 cititul ei/interpretrea.
Ok hai sa fac programarea, pe 12 se poate, dupa ce imi spusesera ca dureaza 1 zi.

#6
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Cred ca Spitalul Militar are ecocardio. Si poate da clasa la toti politprivatucii ăia..

#7
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
La urgenta la Floreasca,la sectia cardio.Candva era cu programare...

#8
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006
Nu sunt din Bucuresti dar cred ca si acolo sistemul e ca la mine in oras, adica iti faci programare la un medic/cabinet cardiologic si ceri un pachet cu ecografie in care va intra consultatia, EKG-ul si ecografia.
La mine platesc pt toate astea 250 de lei, in privat, si sunt f multumita.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate