Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Blackberry Press

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Greseala mea este ca am considerat topicul asta in aria BlackBerry cand de fapt el este clar destinat altei arii.
Spor la utilizat android!

#20
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Nu ma intelege gresit, Os 10 este un sistem incredibil si il consider perfect raportat la ce exista acum pe piata. Am avut Curve, Bold, Z10, Z30. Ce m-a determinat sa schimb a fost lipsa aplicatiilor. Folosesc Viber, Whatsapp, Waze si Garmin Connect, toate astea merg prost sau deloc pe OS 10.
Dintre toate telefoanele cu Android si iOS consider ca BB a facut o treaba buna prin lipsa customizarii, un telefon simplu, la un pret acceptabil (am dat 950 RON pe el), care pur si simplu merge. Nu ai gresit aria, dar BB a ales alta directie decat cea pe care o doresti tu sau altii.

Edited by rellyc, 07 January 2017 - 20:31.


#21
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Telefon cu taste? Retro?:))

#22
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006

View Postfarausername, on 07 ianuarie 2017 - 20:12, said:

Greseala mea este ca am considerat topicul asta in aria BlackBerry cand de fapt el este clar destinat altei arii.
Spor la utilizat android!

Zau ca nu merita sa te enervezi pe frigul asta. Singurii pt care, chiar merita sa scoti fum pe nari, sunt mamelucii din actualul Guvern. In rest...peace man!
Legat de BB, iti spun sincer, iubesc batranul meu Z10, dupa 3 ani se tine bine, din pacate, OS-ul fabricat de canadieni a fost trecut pe linie moarta (adica vax aplicatii noi, iar unele din cele vechi dispar).Ce sa faci cand vezi cum oamenii cu iPhone si Android au aplicatii care le fac parul cret, cartofi prajiti, le toarna berea in pahar...parca ai vrea sa faca si BB-ul tau niste chestii din astea, dar nu se poate. Cei de conduc fabrica de BB-uri ar fi construit in continuare telefoane cu OS-ul  lor, dar daca nu sunt suficienti cumparatori...trebuie sa se adapteze, sau trag obloanele.
Eu am cam imbatranit si nu imi place sa fiu in trend, daca toata lumea vrea sa isi umpere masina nemteasca, eu vreau una japoneza, ca sunt foarte fiabile,  si pur si simplu simt ca nu merg cu toata turma (imi place Honda). Ma pasioneaza fotografia, toata lumea foloseste Canon si Nikon...eu mi-am luat un Pentax. Asa si la telefoane, toata lumea butoneaza iPhone si Samsung...eu ma numar printre posesorii de BB si raman la produsele lor, cata vreme tin  totusi pasul cu tehnologia momentului.

#23
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Corect, de asta folosim BlackBerry. Cum os7 merge in continuare, la fel de bine, ba chiar mai bine va merge os10 si peste 3-4 ani de acum. Profilul tipic al utilizatorului de BlackBerry este diametral opus de cel al utilizatorului de android. Personal, si nu sunt singurul, folosesc telefonul pentru orice am nevoie, insa nu am nevoie de multimedia, caci daca aveam nu imi luam telefon cu ecran patrat ;) Te inteleg perfect, si eu cand toata lumea saliveaza dupa perfuzii puse pe masini de o tuna si jumatate eu visez la aspirate de 2 litri, cand majoritatea sunt fascinati de o bucata de sticla denumita generic 2016 pentru a face diferenta de design, eu studiez pretul la un BlackBerry Porsche Design, si lista poate continua...
Thank God ca nu sunt specie pe cale de disparitie! :)

Edited by farausername, 07 January 2017 - 23:28.


#24
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Mie îmi funcționează și watsapp și waze pe silver edition!
La al meu mă deranjează întârzierea la tastatură uneori pe softpedia și camera nu e printre cele mai bune,inca folosesc lumia 1020 pentru poze.
Am încercat și mate 8 dar a ajuns la soție! Am și z30 dar are ecranul spart a treia oară.
Rezist cu stoicism la criticile și glumele răutăcioase făcute la adresa pașaportului!
Pentru mine e o mândrie că sunt altfel!
E penibil să vezi că toată lumea are doar iphone și sgs!


#25
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Watsapp,waze,sygic,facebook,candy crush, pou, aplicatii bancare, fitness tracker, booking, linkedin, skype, teamviewer...samd. Si ce e cel mai frumos este fata a la poarta noua pe care o fac unii utilizatori de bucati de sticla lipita pe plastic argintiu la vederea ''bestiei'' ;)

Edited by farausername, 08 January 2017 - 21:55.


#26
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005

View Postfarausername, on 08 ianuarie 2017 - 21:50, said:

Watsapp,waze,sygic,facebook,candy crush, pou, aplicatii bancare, fitness tracker, booking, linkedin, skype, teamviewer...samd. Si ce e cel mai frumos este fata a la poarta noua pe care o fac unii utilizatori de bucati de sticla lipita pe plastic argintiu la vederea ''bestiei'' Posted Image
Poate tie Posted Image
Pe Z30 Waze mergea o data din 10 si aia dupa restart. Cu acelasi spor crapau si alte aplicatii GPS de Android (Here, Navmii). Whatsapp iti va merge pana in iulie cand ii dau switch off pt OS 10.
Nu m-a interesat niciodata fata facuta de x, y, z la vederea telefonului meu, sigla BB nu a fost si nu este la vedere ci acoperita de husa. Daca telefonul, masina sau camera foto te fac diferit, atunci da, e penibil.
Am totusi senzatia ca nu ai folosit niciun BB cu Android pana acum de il confunzi cu Samsung si altii, iar inversunarea impotriva a ceva ce nu cunosti poarta un nume....
Poate nu ai sesizat, nimeni nu a criticat OS 10 ci lipsa de suport si faptul ca devine un sistem inchis ermetic, ramai cu ce ai in acest moment.

Quote

Citeste aria in care postezi ...poate iti vei da seama !
Una dedicata press release-ului BB despre un nou telefon cu...Android!

Edited by rellyc, 10 January 2017 - 08:10.


#27
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Aria este una, topicul alta!
Referitor la aplicatii, ce sa zic, ghinion, mie pe Passport imi merg, o fi din cauza ca nu am facut update??
Legat de watsapp, ieri mi-a cerut update pe celalalt BlackBerry cu os7, deci.....pana in iulie mai e, la fel se zicea si despre decembrie!
Corect, nu am folosit nici BlackBerry cu android si nici android de la altii in ultimii 4 ani, thank God!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate