Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Blackberry Press

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Un nou model cu tastatura fizica in curand

New BlackBerry with hardware keyboard to launch during CES

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Beo9I3hlhZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (4 sec Posted Image )

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sunt curios daca va fi disponibil la nivel global sau doar pentru americani. La nivel de speculatii, suna destul de bine, bateria fiind "dinozaur" pentru 4,5".

#3
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
http://m.crackberry....s=1483549276261

#4
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Imi place mult cum aratã, pãcat cã are android :)
Dtek nu mã atrage pentru cã e la fel ca celelalte telefoane de pe piața dar ãsta aratã altfel.

#5
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Daca ii puneau Os10 era urmatorul Blackberry achizitionat !

#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
E o optiune de luat in calcul, posibil sa fie mai optimizat acest android fata de Samsung si alte flashgipuri.

#7
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Cica mai asteptam un pic...

Cateva impresii hands-on: tastura fizica, senzor de amprenta in tasta SPACE, 3.5 mm, USB type-C, swipe pe taste

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uPXXTCZRID0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w_mNDWKb30w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WlNTWZQjFvw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Pacat de device !

#9
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
?

#10
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Pacat de dispozitiv , la ce os va avea !

#11
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Va avea un android customizat. Care e problema?

#12
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Citeste aria in care postezi ...poate iti vei da seama !

#13
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Whatever...

#14
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005

View Postfarausername, on 06 ianuarie 2017 - 10:55, said:

Citeste aria in care postezi ...poate iti vei da seama !
Poate tu nu ti-ai dat seama ca OS 10 este mort si in curs de ingropare. BB a fost fortat de developeri sa abandoneze OS 10, iar dupa cum probabil ai remarcat Android Runtime de pe 10.3.3 are acelasi nivel API ca si 10.3.2 (ultimul OS care l-am avut pe Z30), adica 18 (Jelly Bean - 2012). Pe Z30 imi crapa Viber (cel nativ de OS 10 era o porcarie, cel de Android se bloca), smartwatch-ul nu mergea, iar alte aplicatii portate mergeau greu sau deloc (Waze de ex.). Din iulie nici Whatsapp nu va mai fi pe OS 10. Deci despre ce vorbim? Oare de ce a ajuns Passport la 1300 RON in magazin?
BB cu Android este chiar foarte ok, un Android simplu, curat, fara GUI si securizat. Ai in continuare aplicatiile utile de pe OS 10 (Hub, tastatura, Calendar...). Nu este imbacsit ca altele cu tot felul de customizari care rup bateria si incetinesc telefonul. Am un Dtek50 si se misca surprinzator de bine pentru specificatiile medii pe care le are.

Edited by rellyc, 07 January 2017 - 09:59.


#15
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Posibil sa nu imi fi dat seama! Poate fiindca nu dau 2 bani pe android si inca folosesc un telefon cu os7 care e chiar mort de 4 ani spre deosebire de os10 care este in curs de update.
Ca idee generala android nu e BlackBerry asa cum BlackBerry nu e RIM!
Get it?

#16
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006
Trebuie sa recunoastem ca si locomotiva cu aburi are farmecul ei...trenul parca nu mai e tren cand vezi ce circula azi pe calea ferata, fara fum si fara Uuuuuu, Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Asa si cu telefoanele, unii inca considera Nokia 7100 cel mai bun telefon, si nici Nokia nu mai e Nokia.

Una peste alta, eu de la telefon astept sa ma enerveze cat mai putin cand il folosesc, sa pot vorbi cu cineva, atunci cand am nevoie, sa trimita mesaje, sa faca si poze ochios colorate, sa imi filmeze vecinul cand isi bate nevasta, sa stie drumul spre casa cand eu sunt dezorientat si sa nu platesc pe el leafa pe 6 luni.
Un moft am si eu, sa fie chinez pur sange (Xiaonping, Haidawai, etc). In rest, mie imi place Black si Berry.

#17
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Din mica mea experienta de vreo 4 ani cu BlackBerry pot spune ca sunt terminale care indeplinesc total functiile expuse de tine. Android am folosit foarte putin 2010-2012 si mai utilizez sporadic pentru configurat. Am vazut flagshipuri intepenindu-se la task-uri banale, iar despre android ca os ma abtin de la comentarii, este plina aria dedicata de experientele minunate pe care le au utilizatorii cu el. In peste 2 ani de cand folosesc passportul am avut fix 1 (un) freez/lag si ala de la o aplicatie android evident, in rest nu am ce sa ii reprosez din punct de vedere al sistemului, hardware doar murele prezinta slabiciuni in sensul ca dupa relativ scurt timp - cam 6 luni incep sa isi schimbe culoarea si sa rugineasca oarecum iar dupa vreo 18 luni au inceput sa se ofileasca si sa pice. In rest, a rezistat si la cazaturi si la zboruri si la suturi menite sa atenueze impactul cu solul, si la calorifere de fonta cand mi-a cazut din mana, si la zapada, etc.
Poate sunt subiectiv, insa ,cum spuneam am avut pe mana asa zise flagshipuri android, de la chinezarii cu plastic ieftin si multi giga de ram pana la cele cu ecrane curbate, nu m-a impresionat niciunul nici hardware si cu atat mai putin software.
Orice ar pune BlackBerry intr-un android, tot android va fi, iar asta cu BlackBerry eu zic sa o studiati mai bine ce inseamna dar mai ales ce va insemna in materie de marca BlackBerry si legatura dintre compania BlackBerry si ce va iesi pe piata sub numele asta. Inclusiv pe aria dedicata sunt link-uri cu declaratii ale lui Chen in sensul asta.
Peace!

Edited by farausername, 07 January 2017 - 20:14.


#18
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005

View Postfarausername, on 07 ianuarie 2017 - 17:17, said:

Posibil sa nu imi fi dat seama! Poate fiindca nu dau 2 bani pe android si inca folosesc un telefon cu os7 care e chiar mort de 4 ani spre deosebire de os10 care este in curs de update.
Ca idee generala android nu e BlackBerry asa cum BlackBerry nu e RIM!
Get it?
Poti sa folosesti ce vrei, cand vrei, unde vrei, dar nu sari aiurea ca muscat de *** sa dai altora peste bot cu replici sterile doar pentru ca au alta parere decat tine.
Aria se numeste Blackberry si fie ca iti place, fie ca nu, ultimele 3 telefoane lansate de Blackberry sunt cu Android, urmeaza si nr. 4.
Daca pe tine te multumesc OS 7 / 10 foloseste-le cu drag in continuare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate