Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Vanzare produse pe Amazon

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011

 odd, on 14 decembrie 2017 - 23:33, said:

ca persoana fizica ce firme de curierat imi recomandati sa trimit in ue? posta romana.. sucks

trebuie sa folosesti o firma maricica ca sa stai fara griji. Ai DPD-ul si DHL-ul, eu zic ca DPD-ul este mai avantajos si livreaza oriunde.

#20
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
cum se face cont pe Amazon? am trimis poze cu buletinul, cardul, extras de cont nu stiu ce sa mai trimit ca tot vine ca nu e bine ca sa activez contul de seller?

Dear Seller,

As part of our commitment to providing a more secure and trusted marketplace for our buyers and sellers, we recently asked you to provide documentation that confirms your account information. We were unable to verify the information you provided and are requesting that you resubmit the information so we can complete our review and activate your account.
These guidelines cover common scenarios that will help us review your documentation:.
For national ID cards, both sides of the card must be submitted in one digital file.
Each document must be clearly readable in its entirety without any blurry information or camera flash reflections.
The information you enter into the verification form (such as your ID number or name) must match the information on the documents you submit.
If we ask you to provide a bank account or credit card statement, we are unable to accept screenshots. The digital statement file must include:
The bank's name, logo, and address
The account holder's name
The date the statement was issued (must be issued in the past 90 days)
We are currently unable to accept these documents for verification:
Bank passbook (except in India and Japan)
Utility bills (for example, electricity or natural gas bills)
Business registration certificate
Photo of a credit card
MS Word file (file extension .doc or .docx)
For more information about the review process and documentation requirements, please visit our help page
When you're ready to resubmit your information, log in to Seller Central and follow the instructions on the identity verification page.
Log into Seller Central ›
If we do not receive your documentation within the next 30 days, your case will be closed, and we will not be able to activate your account to sell on Amazon. For security reasons, we can only accept documents uploaded through the identity verification page on Seller Central.
Sincerely,
The Selling on Amazon team

#21
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Iti scrie acolo: nu au putut valida informatiile si trebuie retrimise documentele. Daca nu intelegi engleza, da un google translate ca sa vezi cum trebuie sa trimiti informatiile.

Edited by AlexEn, 05 October 2018 - 05:54.


#22
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
le-am retrimis de 3 ori nu stiu ce sa mai trimit sunt niste nesimtiti nu raspund cu motivul ca sa stiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!clar

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Le-ai trimis in formatul mentionat acolo? Pe ce Amazon ai vreut sa iti faci contul? US sau altul?
Ai luat legatura cu suportul lor?

#24
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
le-am trimis in format jpg, nu am timp acum si de suport....

Attached Files

  • Attached File  a.png   56.12K   37 downloads


#25
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
MS Word file (file extension .doc or .docx)

Daca nu iti faci timp sa iti rezolvi problemele cu ce crezi ca am putea ajuta noi?

#26
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

 AlexEn, on 06 octombrie 2018 - 19:25, said:

MS Word file (file extension .doc or .docx)

Daca nu iti faci timp sa iti rezolvi problemele cu ce crezi ca am putea ajuta noi?
am inteles ca asa nu trebuie tu sti ca trebuie sa inserez pozele in format ofice?

#27
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
cica: Documentul dvs. trebuie să fie în una din următoarele limbi: chineză, engleză, franceză, germană, italiană, japoneză, portugheză sau spaniolă. Dacă nu se află într-una din aceste limbi, furnizați o traducere notariată a documentului dvs. într-una dintre aceste limbi acceptate

#28
havefunwithus

havefunwithus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.03.2013
Ce vrei sa vinzi pa amazon?

#29
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 havefunwithus, on 11 octombrie 2018 - 14:55, said:

Ce vrei sa vinzi pa amazon?

Chinezarii ce vrei sa vanda.Daca nu ai feedback pozitiv de cel putin 96-97% poti sa-ti iei adio de la vanzare.Destul e sa primesti 3-4 comentarii negative si sa vada ca esti din Romania si adio.

#30
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

 havefunwithus, on 11 octombrie 2018 - 14:55, said:

Ce vrei sa vinzi pa amazon?
ce am si pe ebay o bormasina., pendular un canon s100 etc

#31
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Am o firma de confectii metalice, plătitoare TVA, cod Eori obținut,
As vrea că o parte din produsele pe care le fac să le vând le Amazon (picioare mese, scaune, etc ..), am vreo șansă să fiu luat în seama de cei de la Amazon UK?
Este nevoie sa fac un număr de x -seturi sa le primit lor în depozit?
Ideea este că la aceste modele clientul o să poată alege culoarea, dimensiuni, etc.
Și tot din experiența voastră ce comision percepe Amazon?

#32
doro708

doro708

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2008

 Ingerik, on 26 octombrie 2018 - 07:26, said:

Am o firma de confectii metalice, plătitoare TVA, cod Eori obținut,
As vrea că o parte din produsele pe care le fac să le vând le Amazon (picioare mese, scaune, etc ..), am vreo șansă să fiu luat în seama de cei de la Amazon UK?
Este nevoie sa fac un număr de x -seturi sa le primit lor în depozit?
Ideea este că la aceste modele clientul o să poată alege culoarea, dimensiuni, etc.
Și tot din experiența voastră ce comision percepe Amazon?

Ingerik ,

Daca vrei sa vinzi pe Amazon e de recomandat sa tirmiti in depozitele lor doar lucruri relativ mici , orice peste o anumita dimensine se taxeaza destul de mult pe spatiul de depozitare.
Asa ca obiecte mici de recomandat FBA adica Fulfilled by Amazon , trimis podusele in depozitele lor si ii platesti pe ei sa le depoziteze si sa le ambaleze , sa le trimita catre client. Fa si tu un test si trimite cate 20 de bucati din fiecare sa vezi ce se vinde si ce nu .
Daca depasesti o anumita perioada in care nu vinzi nimic te taxeaza long term storage fee care e destul de scump .

Produse mari , gen mese, scaune , mai bine uc metoda FBM - Fulfilled by merchant , merchant fiind tu . Dar aici trebuie sa trimiti destul de redepe si sa fii sigur ca ai calitate foarte buna .

Pe langa toate astea nu e chiar asa usor ca iti faci cont si vinzi .

Vei avea nevoie de cateva documente sa demonstrezi ca tu esti producator si vanzator , e bine sa ai si trademark facut , ai anumite beneficii in momentul in care aplici pentru brand registry .
Verifica sa vezi care sunt restrictiile in categoriile in care vrei sa vinzi .

1) Poze foarte bune
2) Listing foarte bun cu keyworduri relevante . Pentru asta studiezi competitia si sunt anumite softuri care te pot ajuta la asta , Helium 10 de exemmplu , undeva la $100 pe luna
3) Ai nevoie sa stii sa faci promovare prin facebook, google ads , etc. si campanii de advertising pe Amazon ,  PPC care pot fii extrem de costisitoare daca nu stii ce faci.
4) Ai nevoie sa angajezi pe cineva care sa se ocupe de customer service , mai ales daca faci FBM .

Cam atat deocamdata

#33
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014

 Ingerik, on 26 octombrie 2018 - 07:26, said:

Am o firma de confectii metalice, plătitoare TVA, cod Eori obținut,
As vrea că o parte din produsele pe care le fac să le vând le Amazon (picioare mese, scaune, etc ..), am vreo șansă să fiu luat în seama de cei de la Amazon UK?
Este nevoie sa fac un număr de x -seturi sa le primit lor în depozit?
Ideea este că la aceste modele clientul o să poată alege culoarea, dimensiuni, etc.
Și tot din experiența voastră ce comision percepe Amazon?

Din experienta mea, vei avea EAN sau CAEN pentru fiecare tip de produs, in f de culoare etc.
De asemenea, cand vei adauga produsele, poti selecta un produs mama si variatii, daca ai spus de culoare.
Poti trimite in sistemul FBA orice, dar asa cum a spus colegul, volumul se taxeaza destul de mult. Greutatea nu cred ca atat de mult cat volumul in depozitele lor.
Fiecare categorie are procentul ei. Asta afli la ei pe chat sau dand un e-mail.
Amazon ia orice in seama, atat cat oferi ceea ce cer si te tine buzunarul, pana faci rulaj destul cat sa merite FBA.
FBM este o alta solutie insa am obs pe piata din vest ca omul este atent la treaba asta. Ca si noi, vrea produsul ACUM.
Trebuie sa te asiguri ca ai un ambalaj foarte ok ca sa ajunga produsul intreg.
O recenzie negativa ce tine de transport nu o poti anula daca este pe FBM. Daca esti pe FBA, poti, spunand celor de la Amazon ca e vina lor desigur, nu a ta, atat timp cat ei au primit marfa ta fara incident la receptionare.
Cu stima si daca am gresit undeva, chiar as vrea sa aflu, sa mai invat una alta :)

#34
havefunwithus

havefunwithus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.03.2013
Nu-i mare lucru sa vinzi pe Amazon, eu am facut-o.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate