Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Samsung Galaxy A5 (2017) - discutii generale

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1663 replies to this topic

#469
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
aici gasesti si poze despre folie https://www.mobiledi...u2t2x2q2v2.html
eu de la ei am cumparat folia si  husa, https://www.mobiledi...u2t2u2y203.html
si se impaca foarte bine

Edited by skorpio65, 24 June 2017 - 10:58.


#470
chrisab

chrisab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 01.08.2006
Mi-am comandat si eu folia Kesselring neagra si vad ca se imbina perfect cu husa Vetter. Ramane sub 1 mm pana la marginile laterale ale husei. Are doua minusuri in schimb: nefiind transparenta total (partile de sus,  jos si later sunt negre) si neavand marginile rotunjite 2.5D da o senzatie de un display desprins si ieftin.

#471
Dor71

Dor71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 04.09.2008
A aparut update-ul de securitate pe luna iunie.

#472
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014

Vizualizare mesajchrisab, pe 29 iunie 2017 - 10:01, a scris:

Mi-am comandat si eu folia Kesselring neagra si vad ca se imbina perfect cu husa Vetter. Ramane sub 1 mm pana la marginile laterale ale husei. Are doua minusuri in schimb: nefiind transparenta total (partile de sus,  jos si later sunt negre) si neavand marginile rotunjite 2.5D da o senzatie de un display desprins si ieftin.
La mine asa arata folia cu husa

Attached Files



#473
chrisab

chrisab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 01.08.2006

Vizualizare mesajskorpio65, pe 29 iunie 2017 - 16:00, a scris:

La mine asa arata folia cu husa
Am impresia sau la tine folia e jenata de husa sus si jos? Parca e putin desprinsa. La mine am noroc ca husa prinde pe lateral doar nu si sus si jos.

#474
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
nu este desprinsa  este curbata si din cauza refletiei luminii ti se pare asa

#475
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
cineva a cumparat folia aceasta?  https://www.foliides...17-transparent/
cum o fi oare?

#476
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Numai sa nu aiba adeziv doar pe margine, este f putin si se desprinde.

#477
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Salut. De o luna sunt posesorul unui A5 2017. Astazi am facut update de securitate, iar acum, noaptea am observat ca pe homescreen sus-dreapta are o pata alba.
Se vede doar pe fundal negru si doar in homescreen. Daca intru in galerie la imagini inchise la culoare sau negre nu se vede.
Pun si o poza, nu e chiar reusita, dar se vede buba. Ma poate ajuta cineva?

Attached Files



#478
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 24.10.2005
In poza ai incercuit stanga sus , sa nu fie din cauza meteo din partea opusa . Logic nu ar trebui sa fie din cauza updateului , daca nu a suferit cazaturi si te deranjeaza , garantie scrie pe el ...... incearca sa faci o poza cu o bara alba pe dreapta si vezi daca pe stanga apare iar

#479
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Scuze, stanga sus. Oboseala.
Am pus un homescreen fara iconite pe el si degeaba. La fel. Garantie scrie pe el.

#480
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013
Incearca un test cu *#0*#. Vezi pe mai multe culori daca se observa pata. Daca pata e acolo, atunci e un burn-in cauzat de vreo aplicatie, care-ti afisa ceva in mod constant in acea zona de ecran (ceas, meteo, s.a.). Burn-in- ul se rezolva in garantie prin schimbarea ecranului.
Succes!

#481
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Nu e nici urma de burn in. Dupa cum spuneam mai sus, se vede doar in homescreen. Daca intru in galerie la imagini las o imagine neagra sau un videoclip intunecat nu se vede acea "lumina" alba sus. Doar in homescreen si cand glisez stanga/dreapta intre ecrane.

#482
pharaonul1

pharaonul1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 29.06.2012

Vizualizare mesajdj_yonut, pe 01 iulie 2017 - 23:42, a scris:

Salut. De o luna sunt posesorul unui A5 2017. Astazi am facut update de securitate, iar acum, noaptea am observat ca pe homescreen sus-dreapta are o pata alba.
Se vede doar pe fundal negru si doar in homescreen. Daca intru in galerie la imagini inchise la culoare sau negre nu se vede.
Pun si o poza, nu e chiar reusita, dar se vede buba. Ma poate ajuta cineva?
Salut. Aceeasi problema am avut eu cu un Asus zenfone 3. L-am trimis la garantie si dupa 10 zile mi-au propus sa inlocuiasca telefonul sau sa imi dea banii. Am luat banii si am achizitionat un a5 2017. Parerea mea...trimite-l la service .

Edited by pharaonul1, 05 July 2017 - 12:05.


#483
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
azi m-am dus sa schimb folia de sticla cu una de Alien surface, cand l-a scos omul de la service a spus ca abia statea folia pe telefon, numai un pic era lipita. Era folie curbata Kesselring

#484
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Eu nu înțeleg de ce au scos stabilizatorul de imagine.
Am făcut poze in camera, la lumina becurilor, în paralel cu A5 2016 și A5 2017. Pozele cu A5 2016, care are stabilizator de imagine, au ieșit mult mai bine decât pozele făcute cu A5 2017. Poți pune camera si de 30 mpx, dar dacă nu ii pui și stabilizator de imagine, ai stricat tot ansamblul. Mai bine lăsau camera frontala de 5/8 mpx și puneau pe cea din spate stabilizator.

#485
Dor71

Dor71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 04.09.2008

Vizualizare mesajtdan08, pe 06 iulie 2017 - 20:29, a scris:

Eu nu înțeleg de ce au scos stabilizatorul de imagine.
Am făcut poze in camera, la lumina becurilor, în paralel cu A5 2016 și A5 2017. Pozele cu A5 2016, care are stabilizator de imagine, au ieșit mult mai bine decât pozele făcute cu A5 2017. Poți pune camera si de 30 mpx, dar dacă nu ii pui și stabilizator de imagine, ai stricat tot ansamblul. Mai bine lăsau camera frontala de 5/8 mpx și puneau pe cea din spate stabilizator.

Corect, mare prostie au facut.

#486
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Am comandat pt fiica mea acest telefon de la Vodafone culoarea auriu. Aștept să-l primesc zilele astea. M-a costat 263 Lei la prelungire abonament.
Revin cu detalii după ce îl primesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate