Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sony Xperia E4

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Salve

Am un tel Sony Xperia E4,si in fiecare zi imi apare la notificari mesajul ca memoria este incarcata  si sa transfer pe cartela SD.
Cand dau sa transfer imi apar doar trei rubrici ;Video,Foto si Muzica,si acesea imi apar cu scri gri nu negru (pentru ca nu am nimic pe tel,Nici foto,nici video si nici muzica,deci nu am ce sa transfer...
Am intrat in setari si la rubrica Stocare, sunt mai multe subrubrici...Alicatii,Audio,descarcari...si mai am si Date in memoria cache  si inca una Diverse.aceste doua care vi le-am enumerat la urma le-am deschis si imi apar o sumedenie de fisiere.
pot sa sterg aceste fisiere?
la rubrica descarcari am gasit doua descarcari lipsite de importanta dar cand vreau sa le sterg imi spune ca este imposibil de sters acele fisiere,sunt doua fotografii descarcate de pe net din greseala....una e chiar de pe acest forum cu un colier interesant...dar l-am descarcat din greseala...si nu le pot sterge imi spune ca sunt protejate.
Iar la rubrica aplicatii sunt o multime de babardeli de genul;Efect Creativitate,Retusare portret,Efect Ar,Divertisment Ar...si multe alte porcarii...Daca le sterg se poate intampla ceva nasol cu telefonul...?

Acum imi arata ca memoria interna este ocupata 95% doar cu aceste aplicatiii...

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai are 8gb ... din care peste jumatate cred ca e ocupat de SO.
E android 4.4.4, deci nu poti transfera aplicatiile pe card, raman in memoria telefonului.

In 2016 iti recomand minim un telefon cu 16gb.

Incearca cu o resetare generala, daca nu scoate-l pe olx... mai pui cateva sute de lei si iei ceva calumea. Gasesti deja telefoane decente si la 6-700lei. :)

#3
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
https://play.google....app.sdfix&hl=ro

Instalezi asta de pe magazin, executi aplicatia si pe urma te lasa sa muti pe card tot ce ai.

#4
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Ok am inteles ca unele aplicatii nu le pot muta dar le pot sterge ?pentru ca sunt niste babardeli....rahaturi in ploaie care pe mine nu ma intereseaza...

Multumesc e_miron  o sa incerc sa descarc aplicatia respectiva sper sa mearga...

View Poste_miron, on 02 ianuarie 2017 - 21:02, said:

https://play.google....app.sdfix&hl=ro

Instalezi asta de pe magazin, executi aplicatia si pe urma te lasa sa muti pe card tot ce ai.

Tocmai acum am incercat sa descarc aplicatia de pe magazin si imi spuna ca nu am spatiu suficient pentru a o putea descaraca...

pot sa sterg acele fisiere despre care v-am scris mai sus...?

#5
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Da

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate