Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Xiaomi Mi 6

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1058 replies to this topic

#37
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

View Postgtiu, on 13 aprilie 2017 - 13:07, said:

1. Politica de updaturi si bug solving.

2. Camera software subpar

3. Sistemul de activare Micloud

4. Miui 8 cu nougat = FAIL
Le-am pus asa pe puncte sa fie mai simplu.
Da, punctul 1 e clar asa si e o mare problema a lor.
La 2 nu ma pricep si nu ma bag, inca mi se pare o camera extraordinara (asa cum ti se parea si tie cand l-ai luat).
3. Problema nu e la MiCloud, e la MiMessage. MiCloud iti bagi parola si gata, se conecteaza. MiMessage e idiotenia aia care-ti da sms de activare si te costa, dar poti sa-i dai skip ca oricum nu o foloseste nimeni.
4. Incep sa cred ca asa e :)))

#38
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007

View Postwarchilde, on 14 aprilie 2017 - 08:42, said:

Le-am pus asa pe puncte sa fie mai simplu.
Da, punctul 1 e clar asa si e o mare problema a lor.
La 2 nu ma pricep si nu ma bag, inca mi se pare o camera extraordinara (asa cum ti se parea si tie cand l-ai luat).
3. Problema nu e la MiCloud, e la MiMessage. MiCloud iti bagi parola si gata, se conecteaza. MiMessage e idiotenia aia care-ti da sms de activare si te costa, dar poti sa-i dai skip ca oricum nu o foloseste nimeni.
4. Incep sa cred ca asa e Posted Image))

Inca mi se pare extraordinara... mai putin nivelul de zgomot datorat valorilor ISO pe care le ia in mod automat in lumina scazuta. Am mai scris pe forum... am dat inclusiv tabela cu ISO-urile corecte. Din 2014 pana in ziua de azi au ales sa nu le implementeze... PROBLEMA LOR.

Daca vezi cum face poze P10 .... o sa te uiti cu un ochi critic la Mi5 asa cum e el in prezent. Posted Image

Cand ai VIP .. trebuie activat tot serviciul.. nu poti fara MI message.

Edited by gtiu, 14 April 2017 - 10:42.


#39
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postgtiu, on 14 aprilie 2017 - 10:40, said:

Daca vezi cum face poze P10 .... o sa te uiti cu un ochi critic la Mi5 asa cum e el in prezent. Posted Image
Pai si cat costa p10?

#40
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007

View PostYourFan, on 14 aprilie 2017 - 11:21, said:

Pai si cat costa p10?

cat a costat MI5 la lansare in magazine oficial? Posted Image Momentan P10 e Flagship... dar in timp pretul o sa mai scada si o sa ajunga la nivelul lui MI5 din ziua de azi.

Cat costa Mi note 2 cu dual camera? Posted Image

Cat costa un S7?

Cat costa un S8?

Pentru mine costul lui P10 se amortizeaza.. practic platesc o diferenta. Diferenta care merita toti banii Posted Image

Cat o sa coste mi6? la pariu ca o sa fie 600$ lejer ... imediat dupa lansare.... DAR OARE MERITA BANII?

Edited by gtiu, 14 April 2017 - 12:00.


#41
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
N-am nici cea mai mica idee cat a costat MI5 imediat dupa lansare, eu l-am descoperit mult mai tarziu Posted Image)). Norocul a fost ca am dat pe el 1600 cu tot cu transport, ca daca era 2600 dupa lansare si-l vedeam, dracu il mai lua Posted Image)))

Inca nu s-a inventat telefonul care sa ma faca sa mai dau atatia bani pe el (dupa ce am platit la un s5 vreo 3000+ lei, abonamentul adunat), avand in vedere modul minunat in care merge MI5.

Apoi, mi se pare normal ca la o diferenta atat de mare de pret, sa se vada diferenta la camera (desi ochiul meu de amator cred ca nu o vede Posted Image) ) si e o chestie de nevoi/preferinte personale pana la urma, la pretul ala sunt in barca alora care striga: da ce face ma, gateste? Posted Image))).

Asa ca hai sa asteptam MI6, sa nu comparam 2 telefoane din generatii diferite ca totusi MI5 e un telefon de vreun an si ceva.

Edited by warchilde, 14 April 2017 - 13:26.


#42
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Pai cine vrea, sa faca preorder pe giztop si il are cu $400+$30 transport. Corect, nu se stie cand exact, dar ar trebui sa ajunga in mana pana la final de mai. Si deocamdata au afisat acelasi pret si la alb si la negru, probabil negru va fi mai scump la ceilalti dupa lansare. Pe mine ma cam mananca palma, dar astept totusi sa vad ce specs o sa aiba (mai mult camera ma intereseaza) si design-ul.

#43
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Mi 6 o sa fie cel mai bun flagship ca raport calitate - pret , la fel cum a fost si Mi 5 la momentul aparitiei .
Trebuie doar sa te uiti la hardware-ul cu care vine si sa-l raportezi la pretul de achizitie ,
pret care o sa fie cu siguranta mai mic decat pretul lui P10 .

#44
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postnatarau, on 14 aprilie 2017 - 13:36, said:

Pai cine vrea, sa faca preorder pe giztop si il are cu $400+$30 transport.
Da, telefonu' costa $300 (versiunea de baza) dar il gasesti la $430, ce afacere :D

#45
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Pai la $300, cat il anunta ei oficial in prezentare, il iei doar in China si poate India, la magazinele oficiale (care or fi alea) de acolo. Niciodata n-o sa il ai la pretul ala de la vanzatori care il livreaza in Europa. Mereu e cam $100 peste. Altii l-au bagat pe site la $500, de aia spun ca e ok pretul Giztop pentru pre-order. Chiar nu e umflat pentru momentul asta.

#46
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postnatarau, on 14 aprilie 2017 - 13:48, said:

Pai la $300, cat il anunta ei oficial in prezentare, il iei doar in China si poate India, la magazinele oficiale (care or fi alea) de acolo. Niciodata n-o sa il ai la pretul ala de la vanzatori care il livreaza in Europa. Mereu e cam $100 peste. Altii l-au bagat pe site la $500, de aia spun ca e ok pretul Giztop pentru pre-order. Chiar nu e umflat pentru momentul asta.
Pai da, fiecare tre' sa faca niste banuti in plus :)

#47
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GIwgquXLlX4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postkiario, on 14 aprilie 2017 - 18:45, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GIwgquXLlX4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cum sa nu Posted Image

#49
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Arata bestial pentru 300$

#50
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View PostYourFan, on 14 aprilie 2017 - 20:24, said:

Cum sa nu Posted Image

Cum sa nu, ce mai fan-ul meu ? Nu-ti vine a crede ochilor ?

Uite ca deja au aparut la vanzare si folii pentru el, culmea exact modelul din videoclip.

#51
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postmusicallro, on 15 aprilie 2017 - 16:47, said:

Arata bestial pentru 300$
$450 ca astia sunt hoti

View Postkiario, on 15 aprilie 2017 - 20:06, said:

Cum sa nu, ce mai fan-ul meu ? Nu-ti vine a crede ochilor ?

Uite ca deja au aparut la vanzare si folii pentru el, culmea exact modelul din videoclip.
mda, senzor cam mare

Edited by YourFan, 15 April 2017 - 21:55.


#52
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Senzor cam mare pentru ca..ultrasonic scanner

#53
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Parca deja vad preturile Posted Image

Xiaomi mi6 32gb Alb = $430
Xiaomi mi6 32gb Black= $450
Xiaomi mi6 64gb Alb= $500
Xiaomi mi6 64gb Black= $520
Xiaomi mi6 128gb Black= $650

Ca sa nu mai zic de Xiaomi mi6 Plus, evident acestea vor fi preturile marile exportatori de pe gearbest sau ali

Edited by YourFan, 16 April 2017 - 19:59.


#54
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Sper să nu existe deloc primele două variante, de 32. De fapt, mi-ar placea să nu existe nici alb in general :)) vise

Că m-au înnebunit cu albul lor la telefoane.
1 - margini negre urâte intre ecranul efectiv si carcasă, neacoperite, arată că un rahat.
2 - motiv să pună negrul mai scump

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate