Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

BAC Biologie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Salutare !

Sunt în clasa a XI-a la profil științe ale naturii și una dintre materiile la care aleg să dau bacalaureatul este biologia - proba la anatomie . Profesoarea mea de biologie e în același timp și director, așa că nouă la clasă ba ne ne punea să copiem de pe anumite fișe, ba făceam poze de pe un manual al dânsei, ba ne preda când mai apuca. Cele mai multe ore din semestru le-am petrecut singuri în clasă căci profesoara era foartă ocupată, fiind în același timp și director.

Pe ce manuale se bazează programa de biologie de anul acesta (în cazul în care îmi puteți oferi și link e și mai bine) ? Îmi puteți recomanda și mie manuale, culegeri care v-au ajutat și pe voi în anii trecuți la această probă ?

Mulțumesc anticipat. Posted Image

Edited by sommne, 02 January 2017 - 10:23.


#2
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
In tinerete am dat si eu bacul la biologie. Daca nu ai capacitate sa memorezi (si sa nu incurci) toti termenii de 'nspe litere nu e de tine. Da la o materie mai logica, chimie, fizica...

Cartile de bac de obicei cuprind toata materia. Acum nu mai stiu cum sta treaba.

#3
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
https://www.librarie...0-262-6-booklet
Pe asta am avut-o eu acum 3 ani, 90 de teste, fiecare test avand 3 subiecte, la inceput ai teorie si pe la sfarsit raspunsuri. Si de ce dai la anatomie? din  vegetala e mai usor

#4
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Ba nu e ușor. Trebuie sa dai și din cea animala. Și înveți oricum sistemele. Plus ca înveți și la plante.
Dând la anatomie, înveți numa omul măcar.

#5
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,899
  • Înscris: 24.12.2010
pe vremea mea erau acele carti cu 100 de subiecte pentru fiecare materie in parte si unul din ele iti pica la bac, sau ma rog mai multe din ele dar tot din cartea respectiva. acum nu mai este asa ?
si eu tot la bio am dat bacul din anatomie, care din ce-mi amintesc am invatat-o doar in cls 12-a, deci a fost mult mai recent decat tot ce am invatat in clasele 9-11

Edited by mikaell, 02 January 2017 - 13:41.


#6
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
http://www.elibrarie...lvari-2017.html

De pe asta am invatat anul trecut si am luat 9.
Are atat teorie, teste, cat si variantele de BAC din anii precedenti.

#7
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012

 Andyyx0, on 03 ianuarie 2017 - 18:46, said:

http://www.elibrarie...lvari-2017.html

De pe asta am invatat anul trecut si am luat 9.
Are atat teorie, teste, cat si variantele de BAC din anii precedenti.

Cam câte teste conține ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate