Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Skystar 2 pentru PC- pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Salut vreau sa-mi achizitionez o placa satelit pentru PC , nu ma intereseaza sa fie HD

deoarece imi iau ce vreau de pe internet, YouTube,etc iar cele care stiu HD ori sunt pe USB, (ceea ce nu ma intereseaza deoarece

vreau ceva de durata, sa nu se rupa accidental ori sa vars ceva), ori sunt foarte scumpe...

Am vazut ceva modele DVB-S pe PCI, insa cel mai renumit mi se pare skystar 2 (nu stiu daca se mai fabrica dar sunt o groaza pe OLX,okazii,etc)

Asadar..

- Care este cel mai bun software pentru el?
- Se poate face streaming la lista de canale intr-o retea LAN , si sa vizionez prin intermediul altui pc
sau telefon cu Android?
- Cum sta cu sensibilitatea ?


Multumesc

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 08.02.2011
Vechiturile astea merg bine pe windows xp, ce te face sa crezi ca exista drivere pentru windows 10, cu atat mai putin pe versiunea de 64 biti ? Eu zic sa te gandesti foarte bine.

#3
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Acest model functioneaza bine pe OS Windows XP. Citeste mai multe detalli pe topicul dedicat:

https://forum.softpe...-dvb-skystar-2/

#4
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Nu te incurca cu vechituri. Cumpara ceva care "stie" si formatul dvb-s2.

http://shop.tbsdtv.com/ - ai de unde alege.

#5
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postzappaf, on 31 decembrie 2016 - 13:26, said:

Nu te incurca cu vechituri. Cumpara ceva care "stie" si formatul dvb-s2.

http://shop.tbsdtv.com/ - ai de unde alege.

Ai comandat tu de acolo ? cat te costa transportul?

#6
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View PostShieu, on 31 decembrie 2016 - 01:17, said:

Salut vreau sa-mi achizitionez o placa satelit pentru PC , nu ma intereseaza sa fie HD

deoarece imi iau ce vreau de pe internet, YouTube,etc iar cele care stiu HD ori sunt pe USB, (ceea ce nu ma intereseaza deoarece

vreau ceva de durata, sa nu se rupa accidental ori sa vars ceva), ori sunt foarte scumpe...

Am vazut ceva modele DVB-S pe PCI, insa cel mai renumit mi se pare skystar 2 (nu stiu daca se mai fabrica dar sunt o groaza pe OLX,okazii,etc)

Asadar..

- Care este cel mai bun software pentru el?
- Se poate face streaming la lista de canale intr-o retea LAN , si sa vizionez prin intermediul altui pc
sau telefon cu Android?
- Cum sta cu sensibilitatea ?


Multumesc


Nu toate placile pe PCI sunt scumpe.
Te-as sfatui sa cauti o "SkyStar S2". Pentru nevoile tale e suficienta. Merge si pe windows 7. E ieftina, stie S2/HD  si e pe PCI!  Nu e nici mare pierdere daca nu esti multumit de ea. (Eu nu am avut probleme)

Ca player, parerile ar putea sa fie impartite. Eu as tinde spre DVB Viewer PRO, altul poate iti recomanda ProgDVB sau DVB Dream..etc. Le iei pe rand si le testezi, n-ai ce pierde. Nu faci nici o greseala. In acest fel vezi si care iti place si care e stabil pe PC-ul tau.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate