Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Urgent va rog Problema Paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016
Buna seara , mi am bagat o suma de bani pe cardul surori mele ca sa imi iau un telefon de pe siteul eBay bun pana acum totul ok ,pana mi a cerut sa platesc cu paypal mi am facut cont ,am validat email adres pe paypal ,iar cand sa bag contul adica sa il atasez acolo ca sa pot sa imi iau bani de pe card pe paypal ca sa pot plati telefonul ,imi arata asa ,o sa vedeti acolo in imagine .. am inteles ca e ceva cu limita online ,si se poate face pe banking eu sunt dispus sa fac online dar sa merg la banca ca sa vorbesc chiar nu am timpul necesar.. asa ca daca stiti cum sa fac sa pot plati pe ebay v as ruga frumos sa ma ajutati ,vreau sa imi explicati cum sa rezolv aceea problema ,ma gandesc ca odata ce o sa mearga aia o sa pot si sa platesc pe eBay ,e urgent va rog frumos ,o seara frumoasa respect softpedia.


EDIT::::Cand dau confirm and pay dupa ce bag toate informatiile cardului ,si bling adress ,imi scrie asa Unfortunately, we can't process this payment. Here are your options:
Double-check your card details and billing address.
Call your card provider. There might be a hold on your account.
Select a different payment option.

ajutor va rog .

Attached Files


Edited by Nita12345, 30 December 2016 - 18:36.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Exista topic pentru paypal, stai la coada.

https://forum.softpe.../page__st__4428

#3
onetouch

onetouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.03.2014
Sigur ai introdus corect toate datele? Ce tip de card ai?

#4
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016

View Postonetouch, on 30 decembrie 2016 - 18:37, said:

Sigur ai introdus corect toate datele? Ce tip de card ai?
da sigur .. am visa de la banca transilvania :(

#5
onetouch

onetouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.03.2014
Poate ar fi bine sa verifici la banca daca este totul ok cu contul tau. Sau e un glitch de la ei se se va rezolva curand.

#6
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View PostNita12345, on 30 decembrie 2016 - 18:38, said:

am visa de la banca transilvania Posted Image
In cazul asta trebuie modificata limita tranzactiilor fara CVV de la 0 cat e default la o suma/limita pe care o doresti tu.

Daca ai internet banking o faci tu din fata calculatorului, daca nu ai va trebui sa mergi la banca.

Ps: Nu poti plati direct cu cardul, fara cont paypal?

Edited by alexx1402, 30 December 2016 - 18:46.


#7
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016

View Postonetouch, on 30 decembrie 2016 - 18:43, said:

Poate ar fi bine sa verifici la banca daca este totul ok cu contul tau. Sau e un glitch de la ei se se va rezolva curand.
Pai da am inteles dar nici macar sa imi atasez contul in paypal nu ma lasa? ce ar fi de facut in situatia asta? sa merg maine la banca si sa le spun ca nu imi merge ..?  ma gandesc ca odata ce ma lasa sa imi atasez acolo contul totul va fi ok nu ? adica pot sa fac plata ? dar cum v-am mai aratat nu ma lasa de nici un fel nici pe ebay si nici pe paypal sa il atasez imi arata cam aceeasi eroare intr un  fel sau altul daca te ai uitat.. deci.. ce pot sa fac? sa fie de la ei oare? sa merg maine si sa le spun ca nu imi functioneaza ? ajutor va rog ..

View Postalexx1402, on 30 decembrie 2016 - 18:44, said:

In cazul asta trebuie modificata limita tranzactiilor fara CVV de la 0 cat e default la o suma/limita pe care o doresti tu.

Daca ai internet banking o faci tu din fata calculatorului, daca nu ai va trebui sa mergi la banca.

Ps: Nu poti plati direct cu cardul, fara cont paypal?
Nu merge chiar asta am incercat si eu .. ,am dat la card sa platesc si ma redirectioneaza automat pe paypal ca cica e siguranta maxima cu paypalul asta gen.. ce sa mai zic .. , imi poti explica te rog cum ? chiar sunt acum in fata pc ,imi poti da site ul si pas cu pas te rog ?

#8
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Ai activ serviciul de internet banking?

Edited by alexx1402, 30 December 2016 - 18:50.


#9
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016

View Postalexx1402, on 30 decembrie 2016 - 18:50, said:

Ai activ serviciul de internet banking?
chiar nu stiu .. unde pot verifica asta? adica ce imi trebuie ca sa pot intra in cont ? si pe ce site mai clar va rog ,un link

#10
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Din poza zice clar ca acest tip de card nu e acceptat ! Mergi la banca sa te rezolve !

#11
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Visa Electron merge fara probleme pe Paypal.

Va trebui sa mergi la banca (de vreo doua ori). O data sa iti modifice limita, si inca o data dupa extrasul de cont, pe el gasesti codul de activare. (dupa ce atasezi cardul in PP)

LE: Plati cred ca poti face si fara sa confirmi cardul, in schimb nu poti face retrageri. Daca nu te intereseaza poti sari peste pasul cu confirmarea cardului.

Edited by alexx1402, 30 December 2016 - 18:59.


#12
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Dupa ce ai validat emailul de pe paypal,ai introdus un card acceptat de paypal, si  ti-a tras 1,5 euro de pe card, apoi ti-a cerut codul din 4 cifre al tranzactiei? Dupa ce faci asta si bagi codul de 4 cifre care este in corpul tranzactiei, acesta se poate afla din banking pe net, sau suni la banca si iti da operatorul codul, il bagi pe pagina paypal in contul tau si ai liber la cumparat!

P.S Inainte sa mai faci ceva pe cont, suna la banca, au serviciu 24/24 la carduri, si cere sa iti deblocheze cardul la tranzactiile pe internet, si pe paypal in special!

Edited by Platon, 30 December 2016 - 19:01.


#13
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016

View Postalexx1402, on 30 decembrie 2016 - 18:55, said:

Visa Electron merge fara probleme pe Paypal.

Va trebui sa mergi la banca (de vreo doua ori). O data sa iti modifice limita, si inca o data dupa extrasul de cont, pe el gasesti codul de activare. (dupa ce atasezi cardul in PP)

LE: Plati cred ca poti face si fara sa confirmi cardul, in schimb nu poti face retrageri. Daca nu te intereseaza poti sari peste pasul cu confirmarea cardului.
Am inteles de retrageri nu sunt curios nu vreau sa confirm bun , se poate rezolva treaba asta cam intr o zi ? si ma va costa ceva? maine voi merge .. nu pot face treaba asta online ?

Edited by Nita12345, 30 December 2016 - 19:02.


#14
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Se rezolva pe loc, nu costa nimic.

@Platon
Cu cardul de la BT nu are cum sa isi traga nimic pana nu modifici acea limita.

Edited by alexx1402, 30 December 2016 - 19:02.


#15
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016

View PostPlaton, on 30 decembrie 2016 - 19:00, said:

Dupa ce ai validat emailul de pe paypal,ai introdus un card acceptat de paypal, si  ti-a tras 1,5 euro de pe card, apoi ti-a cerut codul din 4 cifre al tranzactiei? Dupa ce faci asta si bagi codul de 4 cifre care este in corpul tranzactiei, acesta se poate afla din banking pe net, sau suni la banca si iti da operatorul codul, il bagi pe pagina paypal in contul tau si ai liber la cumparat!

P.S Inainte sa mai faci ceva pe cont, suna la banca, au serviciu 24/24 la carduri, si cere sa iti deblocheze cardul la tranzactiile pe internet, si pe paypal in special!
deci pot face telefonic ? adica sa sun si sa rezolv aceasta treaba telefonic ?

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postalexx1402, on 30 decembrie 2016 - 19:01, said:

Se rezolva pe loc, nu costa nimic.

@Platon
Cu cardul de la BT nu are cum sa isi traga nimic pana nu modifici acea limita.

Nu este adevarat, cardul nu are nici o limita, este blocat la origine la tranzactii pe paypal si internet, acelasi card il am si eu, Visa nu stiu cum, si era blocat, am sunat la ei, iti pun o droaie de intrebari apoi iti scot limitarea

Vezi ca ai un numar de telefon pe card, suna cu incredere! Si nu uita ca trebuie sa ai minim 1,5 euro pe card, ca sa valideze cardul si sa il ataseze la cont!

Edited by Platon, 30 December 2016 - 19:06.


#17
Nita12345

Nita12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2016

View Postalexx1402, on 30 decembrie 2016 - 19:01, said:

Se rezolva pe loc, nu costa nimic.

@Platon
Cu cardul de la BT nu are cum sa isi traga nimic pana nu modifici acea limita.
Iar cu acel extras de cont cu codul de activare din 4 cifre ce fac? adica unde il bag ? imi va cerere ceva paypalul sau ? am inteles cu limita dar cu extrasul nu am inteles ce voi  face cu el si cand mi l va cere

#18
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostNita12345, on 30 decembrie 2016 - 19:06, said:

Iar cu acel extras de cont cu codul de activare din 4 cifre ce fac? adica unde il bag ? imi va cerere ceva paypalul sau ? am inteles cu limita dar cu extrasul nu am inteles ce voi  face cu el si cand mi l va cere

Deci, hai sa iti explic pas cu pas

1.Verifici cardul la banca sa fie deblocat la tranzactii pe paypal si internet
2.Pui bani in cont, ca sa apara pe card minim 1,5 euro pentru verificare, dupa verificare iti vei primi banii inapoi la prima tranzactie
3.Il atasezi la contul paypal, la rubrica, cardurile mele
4.In urma tranzatiei de verificare rezulta un log in extrasul de cont, acel log contine un cod de 4 cifre, care va trebui sa il introduci in contul paypal, o sa iti dea ei un link unde scrii codul de 4, si cardul se va atasa la cont
5.Daca vrei repede, si tranzactia de verificare s-a efectuat suni din nou la banca, operatorul te va verifica, ii vei spune ca ai de verificat cardul la paypal, si ai nevoie de codul din 4 cifre, ti-l da fara probleme

P.S. Eu nu m-am dus niciodata la banca atunci cand am pus un card pe contul paypal, totul s-a desfasurat la telefon si pe internet

Edited by Platon, 30 December 2016 - 19:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate