Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Anevrism de aorta ascendenta

Dovada adresei de resedinta

Tulsa King (2022 - )

Tv box android fara "servicii...
 Factura platita la Supercom si ne...

Nu mai primesc sms pentru locker ...

Apeluri efectuate dar nu apar in ...

Apa de puț in Berceni-Ilfov
 Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024

Recomandare router portabil wifi

Plata internaționala
 Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...

In ce an ati facut scoala de sofe...

Problema masina de spalat

HTC 11 Ocean - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

AstroNut98

AstroNut98

Active Member

• Grup: Members
Pe mine m-a cam dezamăgit ca vine doar cu security patch-ul de Noiembrie... Mai așteptăm. :)

chios

chios

Member

salutare.am gasit acest telefon la 2300 lei merita?eu sunt intre HTC U11 si un LG G6 ce ziceti?sunteti multumiti de telefon?

bogdan776

bogdan776

Junior Member

@chios, vezi si tu cateva pagini mai in spate, s-a tot pus intrebarea asta. Nu as vrea ca de fiecare data sa reiau tot ce am mentionat anterior.
Fara suparare, dar nu este un efort urias, e un thread cu doar 12 pagini. Uite, te si ajut: link aici.

O zi frumoasa!

AstroNut98

AstroNut98

Active Member

View Postchios, on 22 ianuarie 2018 - 08:21, said:

salutare.am gasit acest telefon la 2300 lei merita?eu sunt intre HTC U11 si un LG G6 ce ziceti?sunteti multumiti de telefon?
Exact cum a zis si bogdan, s-a mai tot zis despre el si despre experienta noastra cu el.

Dar ca sa iti raspund la intrebare, eu cel putin sunt foarte multumit de el, e un telefon ok. Acuma ca mi s-au linistit piticii parca n-as mai da odata atata pe un telefon, ceva mid-range mai ok mi-ar fi suficient, dar mno, acuma nu pot sa zic ca imi pare rau, ca l-am si luat la pret bun.

Dintre G6 si U11 una peste alta U11-le e varianta mai buna, dar si G6 are anumite avantaje, incepand, evident, cu display-ul, care e si mai luminos, are si contrast mai bun si e si 18:9. Dup-aia, G6-le e si ceva mai ieftin, totusi, nu e de lepadat nici chestia asta. La baterie sunt cam la fel, acolo nu ma bag. Camera principala de pe G6 nu-i asa buna ca cea de pe U11, in schimb are si camera ultrawide care poate fi interesanta.

Mai uita-te si la OnePlus 5T pe care il poti lua direct de la ei de pe site sau la Nokia 8 chiar, de ce nu?

chios

chios

Member

multumes de raspuns.da este o varianta si nokia 8 pentru ca este la un pret bunicel.

tchoara

tchoara

Senior Member

• Grup: Senior Members
Incident neplacut astazi cu U11, cand pur si simplu s-a crapat in buzunar. Fara sa fie lovit, fara sa mai fie altceva in buzunar, fara nimic.

E clar ca a cedat sticla, ca s-a spart din centru spre margini.

Vanzatorul spune ca 90% unitatea service o sa respinga reparatia pe garantie, dar astept raspunsul oficial.

Attached Files

bogdan776

bogdan776

Junior Member

Am vazut HTC U11 sparte in zona unde le "strangi", probabil de la uzura in timp si presiunea constant apusa pe sticla, niciodata insa acolo, in partea de sus.
E foarte ciudat. A fost scapat cumva inainte, poate si cu ceva timp in urma?

tchoara

tchoara

Senior Member

Da, in trecut a luat niste cazaturi pe parchet/gresie - probabil atunci s-au produs microfisuri si de la torsiune a cedat sticla.

Revin cu costurile si timpii de reparatie - m-a luat groaza ce am citit pe forumuri prin afara, timpi de asteptare de 2-3 luni, lipsa piese de la HTC...

bogdan776

bogdan776

Junior Member

Cu siguranta de acolo s-a intamplat, de la microfisuri si in timp sticla a cedat.

Cu piesele cred ca nu trebuie sa iti faci griji, l-am avut pe al meu in service la Regenersis (placa de baza schimbata - a murit subit, dar asta e riscul la primele modele iesite din fabrica) si a durat 2 zile reparatia. Practic l-au reparat mai rapid decat am putut eu sa ma duc sa-l ridic, mai ales ca s-au mutat in Mogosoaia si e destul de dificil de ajuns chiar si cu masina din cauza aglomeratiei. Totusi sunt centru regional de service HTC (Romania, Bulgaria etc) si nu ar trebui sa fie probleme de piese decat poate la modelele mai vechi poate.

Costurile chiar sunt bine de stiut, iti suntem recunoscatori pentru ele. Chiar e un telefon de sticla predispus la accidente.

benis

benis

Guru Member

Cu Oreo se mișcă extrem de lent google play.  Am curățat cache și data,  am dezinstalat aplicația,  am reinstalat-o manual și degeaba.  Instalările au devenit extrem de lente .

bogdan776

bogdan776

Junior Member

Cu Oreo se mișcă extrem de lent Google Play.  Am curățat cache și data,  am dezinstalat aplicația,  am reinstalat-o manual și degeaba.  Instalările au devenit extrem de lente .

Nu am problema asta. Intr-adevar, dupa update la Oreo primeam erori de Google Play si acesta se oprea. Am dezinstalat update-urile si problemele au disparut.
Incearca (daca nu ai incercat deja) sa accesezi sectiunea de aplicatii din setari si sa dai uninstall updates la Google Play. Vezi daca mai sunt probleme dupa.

O zi buna.

AstroNut98

AstroNut98

Active Member

Mi-a ajuns saptamana trecuta, dupa 2 luni de amanari, husa pentru HTC U11. :)) Am luat Liquid Crystal pana la urma, de aici: https://www.mobiledi...v2q203r2s2.html
E superba husa, se vede calitatea si se vede diferenta dintre ea si "prezervativele" alea la 20 de lei. E super solida, surprinzator de groasa, imbraca telefonul excelent si nu permite nici un fel de mizerie intre ea si telefon. Edge sense-ul merge perfect si butoanele la fel. Recomand cu caldura. Mi-ar fi placut sa testez si Rugged Armor tot de la Spigen, dar cred ca tot la asta m-as fi intors, ca e transparenta. :D

crazyAlex

crazyAlex

Member

Va dau un sfat: comportati-va cu telefonul asta ca si cum n-ar avea IP67. Din proprie experienta va zic ca sunt putine telefoanele in care intra apa mai usor decat in asta. In rest, telefonul e super. Mai ales camera, interfata si autonomia oferita.

bela

bela

Senior Member

View PostAstroNut98, on 05 februarie 2018 - 13:41, said:

Mi-a ajuns saptamana trecuta, dupa 2 luni de amanari, husa pentru HTC U11. Posted Image) Am luat Liquid Crystal pana la urma, de aici: https://www.mobiledi...v2q203r2s2.html
Tine-ne la curent ca si pe mine ma intereseaza tot datorita transparentei. F important pt mine este sa isi pastreze cat de mult posibil etanseitatea pe margini.

AstroNut98

AstroNut98

Active Member

Te referi sa nu intre praful si mizeria intre ea si telefon? Daca da, fii fara griji ca sta super. Si pe mine ma enerva la capacul ala de plastic cu care a venit telefonul ca intra o gramada de praf de prin buzunare intre ea si telefon si arata ca un c*r. Pe asta n-am dat-o jos sa o curat de cand am luat-o si nu a intrat nici un fir de praf, arata ca in prima zi.

Foarte multumit de ea, in continuare. Pentru 60 de lei n-am nimic de comentat.

Al3xxxinho

Al3xxxinho

Junior Member

Salut,

Comparand HTC u11 le meu cu HTC u11 le unui prieten, ambele dual sim si ambele ruland fix acceasi versiune de soft si de camera, am observat ca al meu scoate pozele mult mai proaste decat al lui.

In plus, al meu are o tenta rosiatica pe ecran, la luminozitate mica.

Telefonul a fost cumparat  de nou, nu are nici macar 2 luni. Sincer nu am idee ce sa fac, nu prea as vrea sa trimit in service un telefon care nici macar nu are 2 luni sa fie defacut si reparat. Consider asta ca fiind un defect de fabricatie drept urmare ar trebui sa primesc un produs nou.

Am atasat si 2 poze, va las pe voi sa decideti care arata mai bine si care nu:

Attached Files

• Attached File  1.PNG   2.76MB   46 downloads
  • Attached File  2.PNG   2.08MB   42 downloads

AstroNut98

AstroNut98

Active Member

Hmm, foarte ciudat. Prima poza arata mult mai bine, ce-i drept. Mult mai putin zgomot de imagine.

Ambele pe HDR Auto (Nu HDR On sau HDR off - sa stii ca conteaza enorm)? Ambele pe 12MP?

Al3xxxinho

Al3xxxinho

Junior Member

Ambele poze au fost facute exact din aceeasi pozitie la interval de cateva secunde, ambele poze sunt facute pe auto la 9 mpx ( 16:9 ). Conditiile de iluminare au fost la fel pentru ambele telefoane.

Poza cu zgomot mai mare are ISO mai mic ( 400 si ceva ), si e facuta cu telefonul meu, celalalta e facuta cu telefonul prietenului si are iso mai mare ( 700 si ceva ).

Mi se pare ca nici nu focalizeaza uniform sau bine, indiferent daca aleg eu punctul de focus sau si-l alege el. ( mi se pare ca detaliile devin blurry spre marginile pozei )

Maine am sa ma intalnesc cu el si o sa fac mai multe poze iar dupa o sa ii contactez pe cei de la HTC, avand in vedere ca diferenta pe calculator se observa cu ochiul liber si fara prea multe cunostiinte in ale fotografiei.

Sper totusi sa primesc un telefon nou, dupa cum am zis, la nici 2 luni de la achizitie parca nu prea as vrea ca cineva sa isi bage labele prin el, avand in vedere ca pare a fi o problema de productie Posted Image

Dar pentru ca traim in Romania, si consumatorii in general au drepturi aproape sau egale cu 0 ma astept sa nici nu ma bage in seama.

Edited by Al3xxxinho, 16 February 2018 - 00:15.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate