Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Lg g4 dual sim bootloop

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
sqzme

sqzme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2013
Salut. Mi-am comandat azi un lg g4 dual sim, fara sa stiu de problema bootloop. E posibil sa se fi rezolvat?sau tot e posibil sa am probleme cu el?Va multumesc.

#2
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
E posibil sa ai probleme cu el, probleme ce pot sa apara si dupa un an sau mai mult sau pot sa nu apara :P. Cat ai garantie trage de el cat poti.

#3
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postsqzme, on 30 decembrie 2016 - 00:13, said:

Salut. Mi-am comandat azi un lg g4 dual sim, fara sa stiu de problema bootloop. E posibil sa se fi rezolvat?sau tot e posibil sa am probleme cu el?Va multumesc.
Ai garantie?

#4
sqzme

sqzme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2013
Prefer sa nu... o sa il dau la retur si imi iau altceva... nu are rost sa stau cu morcovu-n cur ca maine mi se strica...Mersi frumos de raspuns
ps: teoretic am 2 ani. Nici macar nu mi-a ajuns inca telefonul. Doar ce l-am comandat azi

Edited by sqzme, 30 December 2016 - 00:40.


#5
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postsqzme, on 30 decembrie 2016 - 00:39, said:

Prefer sa nu... o sa il dau la retur si imi iau altceva... nu are rost sa stau cu morcovu-n cur ca maine mi se strica...Mersi frumos de raspuns
ps: teoretic am 2 ani. Nici macar nu mi-a ajuns inca telefonul. Doar ce l-am comandat azi
Atunci de ce iti faci probleme? Ce sa iei ? Samsung explodeaza in buzunar, Apple iti omoara telefonul dupa 1 an cu un update...
Vezi cum e telefonul intai si apoi dai retur... e totusi un telefon bun, camera buna.

#6
sqzme

sqzme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2013
Stiu ca e bun. Am tot cumparat g4 cu sony z3+ si  Motorola Moto X Style si am ajuns la concluzia ca g4 e cel mai bun... Dupa zici ca mi-a dat cineva in cap cu bootloopul asta...
Ps: E posibil ca telefonul sa fie fabricat mai tarziu iar placa de baza sa fie 6xx si sa nu am probleme cu el? Am vazut ca cel care aveau probleme cu el, li s-a schimbat placa de baza in una 6xx.

Edited by sqzme, 30 December 2016 - 01:16.


#7
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
De ce sa mai dai retur? Anuleaza comanda

#8
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Eu am dualsim de 1 an si 1 luna, seria cu 5xx si n a avut probleme

#9
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
il am din primavara si merge brici: e un tf excelent!!!

#10
sqzme

sqzme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2013
Am anulat comanda... Mi-am luat sony z3+. Oricum mersi tuturor de raspunsuri

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postsqzme, on 30 decembrie 2016 - 00:39, said:

ps: teoretic am 2 ani. Nici macar nu mi-a ajuns inca telefonul. Doar ce l-am comandat azi
Teoretic, fiindca practic...nu cred. Sunt sanse extrem de mari ca telefonul sa provina de la un anumit lant de magazine ce aduce in tara telefoane dualsim destinate altor piete, si asigur aservice in sensul ca zgarie carcasa sau ecranul si apoi anuleaza garantia pe motiv de soc mecanic.

View Postmaxtron_69, on 30 decembrie 2016 - 00:45, said:

Atunci de ce iti faci probleme? Ce sa iei ? Samsung explodeaza in buzunar, Apple iti omoara telefonul dupa 1 an cu un update...
Nu-i asa ca marul americanilor e acru, iar tehnologia chinezilor ne transforma in kamikaze? Posted Image
Dar, daca vrei totusi sa iesi din clubul haterilor Apple si Samsung, poate vei vedea ca nu e totul alb si negru.

#12
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostHider141, on 30 decembrie 2016 - 14:49, said:

Nu-i asa ca marul americanilor e acru, iar tehnologia chinezilor ne transforma in kamikaze? Posted Image
Dar, daca vrei totusi sa iesi din clubul haterilor Apple si Samsung, poate vei vedea ca nu e totul alb si negru.
hmm... nu stiu ce sa raspund la acuze aberante de genul asta...
Trebuie sa imi iau si un samsung si un apple ca sa nu fiu hater? Cum fac, cate unu de ambele?
Tu ai de fiecare cate unu? Ca daca nu ai decat Apple, esti un hater de Samsung.
Iar daca nu ai decat Samsung, esti un hater de Apple! Recunosti? E propria ta logica.

Iar daca ai de amandoua, esti un hater de LG!

Si Samsung si Apple sa inteleg ca sint in acelasi club? Colaboreaza cumva, ca am vazut ca se lupta in tribunale ca nebunii.

Si despre ce tehnologie a chinezilor vorbesti... e greu sa urmaresti un sir incoerent de cuvinte ca cel de mai sus.
LG si Samsung fac parte din aceeasi tarisoara, soc, stiu.

marul american, de cand a scos si mufa de casti si castile costa cat un telefon cu android de la alte firme si nu se vand decat in perechi desi sint fara fir deci se pierd...
Iar de Samsung care e problema, nu stii de explozii? Asta la S7, la S6 bateria tine fix de azi pana azi, si nu ai slot de card... la LG ai si slot de card si baterie removable...

#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postmaxtron_69, on 30 decembrie 2016 - 17:07, said:

hmm... nu stiu ce sa raspund la acuze aberante de genul asta...
Trebuie sa imi iau si un samsung si un apple ca sa nu fiu hater? Cum fac, cate unu de ambele?
Tu ai de fiecare cate unu? Ca daca nu ai decat Apple, esti un hater de Samsung.
Iar daca nu ai decat Samsung, esti un hater de Apple! Recunosti? E propria ta logica.
Unde ai vazut tu acuze aberante? Sau te refereai la acuzele tale? Atunci imi retrag cuvintele, ai dreptate ca acuzele tale la adresa Apple si Samsung sunt aberante si mai mult sau mai putin idioate.
Si repet, cand vei pune mana pe un produs Samsung sau Apple atunci sa-ti permiti sa spui asa ceva, nu din vise si din auzite.

View Postmaxtron_69, on 30 decembrie 2016 - 17:07, said:

Si despre ce tehnologie a chinezilor vorbesti... e greu sa urmaresti un sir incoerent de cuvinte ca cel de mai sus.
LG si Samsung fac parte din aceeasi tarisoara, soc, stiu.
Aici imi asum greseala, din graba am scris "chinezi" in loc de "coreeni".

View Postmaxtron_69, on 30 decembrie 2016 - 17:07, said:

Iar de Samsung care e problema, nu stii de explozii? Asta la S7, la S6 bateria tine fix de azi pana azi, si nu ai slot de card... la LG ai si slot de card si baterie removable...
Ba stiu foarte bine de problema exploziei la Note 7. Dar atat.
Nu exista probleme cu explozia la alte modele din cauza procesului de fabricatie al telefonului sau al vreunei alte componente, ci strict din cauza utilizatorilor sau a magazinelor idioate ce utilizeaza/vand incarcatoare contrafacute sau cu specificatii necorespunzatoare. Daca nu crezi ca exista asa ceva atunci pune mana si cauta pe youtube canalul "bigclivedotcom" si sigur vei gasi macar un clip in care desface si analizeaza astfel de incarcatoare si acumulatori externi.

Cat despre autonomie, tine strict de software-ul instalat pe telefon, iar cei de la LG NU sunt un exemplu pozitiv in privinta asta. O simpla cautare arata ca in teste se situeaza sub produsele celor de la Apple (iPhone 7 si 7 Plus), Samsung (Galaxy S7 si S7 Edge), OnePlus (3/3T), Xiaomi si Huawei.

Edited by Hider141, 31 December 2016 - 00:02.


#14
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 15.10.2007
martianule ce legatura au comentariile tale cu topical asta?
pana la urma omul a renuntat la el. O sa ii para rau sau nu nu o sa-l mai vedem pe topicurile cu lg. deci astept legatura ta s-au ai poerdut-o.
Eu nu m-am putut abtine .....desi nici comentariul meu nu are legatura cu titlul, dar eu macar imi justific interventia

#15
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Exista deja topic: LG G4

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate