Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Se ridica taxa, so...?

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#1
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Salut,
Urmeaza ca dom' presedinte sa semneze  ridicarea taxei de timbru de mediu....
La ce ar trebui sa ne asteptam?
Se cumpara masinile vechi, la care taxa era scumpa? Se scumpesc masinile astea, samsarii profitand ca nu se mai plateste taxa, si omu' inchide ochiul?
Se cumpara masini mai noi, omul fiind dispus sa plateasca mai mult pe masina, stiind ca taxa nu se mai plateste?

De multe ori am vrut sa-mi iau masina SH, si taxele ma omorau.....
Voi cum ati proceda?

#2
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Da....o semnează?

#3
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
O sa cumpere lunea masini de 30 de ani cu 100 de euro si o sa le inmatriculeze pe aici.

Edited by tfmercedez, 28 December 2016 - 23:31.


#4
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View Posttfmercedez, on 28 decembrie 2016 - 23:31, said:

O sa cumpere lunea masini de 30 de ani cu 100 de euro si o sa le inmatriculeze pe aici.
ne vin turisti

View Postddaannii, on 28 decembrie 2016 - 23:23, said:

Da....o semnează?
cica e obligat constitutional....

#5
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Adica imi iau Euro 2 de 2.5 L si scap doar cu impozit de 10 milioane ? Glumesc.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Se inlocuieste, nu va mai speriati.

#7
L0L

L0L

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 16.10.2016

View Posttfmercedez, on 28 decembrie 2016 - 23:31, said:

O sa cumpere lunea masini de 30 de ani cu 100 de euro si o sa le inmatriculeze pe aici.
si ce daca, astea noi nu se strica, nu polueaza?
nu va speriati, tot masinile alea o sa se cumpere, n-o sa si ia lumea masini cu motoare de 3-4000 ca n-are bani de rca si impozite, iar daca o masina are probleme tehnice e competenta arr-ului.

la cum se misca iohanus, o sa mai dureze ceva timp, ies si britancii din ue, si taxa n-o sa fie scoasa :lol:

Edited by L0L, 28 December 2016 - 23:57.


#8
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Eu zic dupa priceperea mea economica,....totul a fost o porcarie pina acum,...
Sa puna o taxa fixa,...100 de euro,...si fiecare sa-si ia ce masina vrea,...mai bine zis , ce il duce mintea,..

Dupa o masina, doua,...o sa cumpere ce ii trebuie cu adevarat,....

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Doamne, m-am saturat de epave din Germania, Franta sau Olanda care scot fum ca niste vapoare. Mergeam ieri in spatele unuia care scoatea atat de mult fum, incat am crezut ca a luat foc. Drum cu o singura banda pe sens, aglomerat...am mers dupa el vreo 5 km.
Si eu cand m-am dus la RAR la Buzau, unde programarea facuta prin telefon nu este luata in seama, mi-au verificat masina de ziceai ca scrie pe mine ISIS.

#10
L0L

L0L

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 16.10.2016

View PostYOUR_GOD, on 28 decembrie 2016 - 23:58, said:

Doamne, m-am saturat de epave din Germania, Franta sau Olanda care scot fum ca niste vapoare. Mergeam ieri in spatele unuia care scoatea atat de mult fum, incat am crezut ca a luat foc. Drum cu o singura banda pe sens, aglomerat...am mers dupa el vreo 5 km.
Si eu cand m-am dus la RAR la Buzau, unde programarea facuta prin telefon nu este luata in seama, mi-au verificat masina de ziceai ca scrie pe mine ISIS.
Nu, ca daca nu e adusa din afara nu poa' sa scoata fum. Hai sa generalizam :)

#11
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
masinile din vest merg fara fum, la noi orice masina miroase, mai ales diesel, la ei niciuna nu o simti. problema sunt samsarii ca umbla pe la ele. alea sh bune le cumpara tot ai lor sau eventual vecinii lor, iar in romania ajung  casabilele.

plus ca una e sa schimbi uleiul acolo si alta aici, la acelasi nr de km. ;) si carburantul...daca se mai scoate si catalizatorul e superb.

Edited by 41ex, 29 December 2016 - 00:06.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostL0L, on 29 decembrie 2016 - 00:02, said:

Nu, ca daca nu e adusa din afara nu poa' sa scoata fum. Hai sa generalizam Posted Image
Lol. Adica se vand si la noi, ce, Dacii 1310?! Logan cine ia, ia de pana in 10 ani, ceea ce este ok. Tot ce are peste 10 ani, vine din afara.

View Post41ex, on 29 decembrie 2016 - 00:05, said:

Si mai e una. Am vazut microbuz umplut pana sus cu struguri. Era ticsit de ladite. I-am dat o cheie  (ma aflam pe domeniu privat) si abia a plecat. Franele erau degeaba..directia..tot cam asa. Era ca si cum conduceam un bidon cu apa. Legea nu se aplica la noi. Cu un plic, se pune de trei ori norma pe masini mari, se condus 20 ore in loc de 6 si tot asa. Masinile nu vin chiar terminate de afara..dar nici mult nu mai au. Vechimea plus tratamentul din Romania, le aduc unde le vedeti cu toii.

PS: intrebare off topic- masinile cu numere de Bulgaria, au asigurare in Romania?

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

View PostYOUR_GOD, on 28 decembrie 2016 - 23:58, said:

Doamne, m-am saturat de epave din Germania, Franta sau Olanda care scot fum ca niste vapoare. Mergeam ieri in spatele unuia care scoatea atat de mult fum, incat am crezut ca a luat foc. Drum cu o singura banda pe sens, aglomerat...am mers dupa el vreo 5 km.
Si eu cand m-am dus la RAR la Buzau, unde programarea facuta prin telefon nu este luata in seama, mi-au verificat masina de ziceai ca scrie pe mine ISIS.
Pai si de ce nu un Logan d'ala ieftin, dar macar are euro6!  Garantie ani de zile, ieftin la intretinere , taxe mici.

#14
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
cum bă să scoată o taxă ilegală de la tîmpiţi?
voi vă auziţi?
aici toate taxele merg!

#15
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View Post41ex, on 29 decembrie 2016 - 00:05, said:

plus ca una e sa schimbi uleiul acolo si alta aici, la acelasi nr de km. Posted Image

Elaborezi un pic? Ca eu nu inteleg.

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttfmercedez, on 29 decembrie 2016 - 00:14, said:

Pai si de ce nu un Logan d'ala ieftin, dar macar are euro6!  Garantie ani de zile, ieftin la intretinere , taxe mici.
Exact!

#17
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostAnn0nyym0us, on 29 decembrie 2016 - 00:15, said:

Elaborezi un pic? Ca eu nu inteleg.
de obicei în fundu curţii doar etichetele e orijinale. conţinutul...e altă traistă...mult mai scump şi mai prost.

Edited by sarac.lipit, 29 December 2016 - 00:29.


#18
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Fi sigur ca se ridica aceasta taxa in 2017 , dar nu datorita lui DraCnea sau Motocicleanu (el a bagat-o , ca sa protejeze "afacerilii"!) , o doreau "instaurata" prin 2018 , dar Ioha si Ciolos o vor aplica din 2017 !

Edited by tidicristi, 29 December 2016 - 00:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate