Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Suzuki Swift 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Au schimbat exteriorul fain si au pastrat interiorul nasol Posted Image

Pacat Posted Image

 DannyMC, on 28 decembrie 2016 - 13:23, said:

Cate motoare pe benzina au puterea maxima sub 5000 rpm?

Conform specificatiilor, unele motoare TSI de 1.8 si 2.0 litri de la VAG. Evident ca , daca le pui la masurat o sa obtii altceva ;).

Edited by StefanSC, 28 December 2016 - 13:28.


#20
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Cu siguranta ca exista! Dar de aia am intrebat cate! :P

#21
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
@adrian_r5

Tableta, stiu pe cineva care la tableta ii spune clapeta, ma distreaza schimbarea asta de termeni!
La multe masini vad ditamai ecranul dar trebuie sa-l cauti cu privirea pe sub bord, in loc sa fie la acelasi nivel cu instrumentarul!

#22
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

 StefanSC, on 28 decembrie 2016 - 13:24, said:

si au pastrat interiorul nasol
Daca il pastrau pe cel de la generatia actuala nu era chiar asa "nasol" da' din ce vad in poze se pare ca l-au preluat pe cel de la "new Vitara"

 kodiak, on 28 decembrie 2016 - 13:32, said:

ditamai ecranul dar trebuie sa-l cauti cu privirea pe sub bord, in loc sa fie la acelasi nivel cu instrumentarul!
Aici nu pot decit sa fiu de acord cu tine ;)

#23
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

 adrian_r5, on 28 decembrie 2016 - 13:42, said:

Daca il pastrau pe cel de la generatia actuala nu era chiar asa "nasol" da' din ce vad in poze se pare ca l-au preluat pe cel de la "new Vitara"

Subscriu. In plus nu ma impac nici cu noile ceasuri, au pus 0 km/h la ora 6.

#24
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

 rexkroki, on 28 decembrie 2016 - 14:03, said:

au pus 0 km/h la ora 6.
Asta treaca de la mine ... da' "pilniile" alea in juru' ceasurilor nu-mi plac deloc :(

#25
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
o involutie fata de modelul precedent, mai ales la cel fara facelift. Si au preluat stilul mini, cu botul ala scos in fata. Iar interiorul mi se pare si el un downgrade, e drept ca nu era cine stie ce high tech acel interior, insa era frumos desenat si integrat (de exemplu radiocd-ul). Iar spatele ala.. numai o mama il poate iubi..

#26
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Aceasta generatie de Swift demonstreaza ca reteta pe care merge de multi ani VW in privinta generatiilor unui model, mai ales in cazul lui Golf, merge de minune. Golf-urile par a fi niste facelift-uri ale generatiei precedente. Cam asa si in cazul de fata. Swift-ul anterior arata bine in opinia mea. Generatia asta nu face decat sa improspateze vechiul model, dar fara sa nu poti nu iti dai seama ca defapt e vorba de un model nou. Imi plac modelele care duc mai departe designul caracteristic, tipic, prin care s-a definit un model. Chestia asta inseamna si un respect pentru generatia (sau generatiile) trecuta (trecute).

#27
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007
Au aparut preturile in Ro - de la Preț promoțional 8.850 Euro pina la Preț recomandat de vânzare cu TVA 13.189 Euro

Edited by adrian_r5, 03 May 2017 - 08:33.


#28
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Dar e modelul 2017? In poze nu este.

#29
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007
In pozele din galerie e modelu' 2017.

... iarta-i si tu ... Suzuki.ro ... ca de obicei ... "pe nicaieri" ... s-au modificat preturile fata de cele afisate la ora la care am scris post-ul de mai sus ... acum preturile pleaca de la Preț recomandat de vânzare cu TVA 10.350 Euro  pina la Preț recomandat de vânzare cu TVA 15.650 Euro ... deci nu-i chiar asa de ieftina precum parea.

#30
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
S-au gandit ei ca e bine sa tufa design-ul ala misto....

#31
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Au pus grila aia de Hyundai/Ford si ce-o mai fi.... dar nu da bine deloc.

#32
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 LauCalin, on 28 decembrie 2016 - 22:25, said:

Aceasta generatie de Swift demonstreaza ca reteta pe care merge de multi ani VW in privinta generatiilor unui model, mai ales in cazul lui Golf, merge de minune.
Da, Golf-ul demonstreaza asta, Swift-ul nu.
Din pacate, au uratit o masina frumoasa, pentru femei, si ele sunt cele mai atente la aspectul "fizic".

#33
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Totusi e o chestie de gusturi . Faptul ca 10 useri de pe forum spun ca e urata nu inseamna neaparat ca asa si este . Fiind design nou , pana te obisnuiesti ti se pare diferit fata de ceea ce stii si te-ai obisnuit .
Sunt convins ca niciunul care sustine ca e urata nu vroia  sa cumpere o masina mica , in speta , astepta noul model de Swift ca sa faca pasul .
Nu zic ca e frumoasa dar nici urata ci diferita si cam scumpa ( Ignisul ofera mai mult de banii aia )

#34
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Baxon, on 03 mai 2017 - 12:02, said:

Sunt convins ca niciunul care sustine ca e urata nu vroia  sa cumpere o masina mica , in speta , astepta noul model de Swift ca sa faca pasul .

Aici ai dreptate.

#35
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

 Baxon, on 03 mai 2017 - 12:02, said:

Sunt convins ca niciunul care sustine ca e urata nu vroia  sa cumpere o masina mica , in speta , astepta noul model de Swift ca sa faca pasul .
SAu nu.

Eu am pe lista una mica si o compacta sau mai mare.
Swiftul era pe lista ca alternativa la Vitara (in cazul meu). Swift deja e taiat.,

#36
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

 sfantu.dracu, on 03 mai 2017 - 13:15, said:

Swift deja e taiat.,
de ce ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate