Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Intârziere branșare RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
stocky

stocky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2012
Poti astepta intre 3 si 6 luni, acesta este termenul de instalare din contract.

#20
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

View PostAngry77, on 27 decembrie 2016 - 22:46, said:

Mi-au spus atunci că maxim 2 săptămâni...şi a trebuit să reziliem contractul precedent...e fff rău de sărbători fără tv,cu o persoană în vârstă la pat şi copiii în vacanță.

de ce a trebuit reziliat contractul anterior? motive serioase?
trebuia reziliat dupa instalare... scurtai 10 beri de craciun si mai ramaneai 1-2 luni cu vechiul contract
ma rog, nu ai fi primul, romanul mai intai taie si apoi masoara

#21
Angry77

Angry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.12.2016
Păi pt că "deșteptul" ăla de la Digi  Point așa ne-a spus,că nu putem face contract laDigi dacă suntem la alt operator....cred că după sărbători mă duc și-l iau de gât...

Edited by Angry77, 28 December 2016 - 14:06.


#22
stocky

stocky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2012

View PostAngry77, on 28 decembrie 2016 - 14:05, said:

Păi pt că "deşteptul" ăla de la Digi  Point aşa ne-a spus,că nu putem face contract laDigi dacă suntem la alt operator....cred că după sărbători mă duc şi-l iau de gât...
Poti sa ai servicii de la toti operatorii, nu te opreste nimeni daca iti permiti.

View Postaeon, on 28 decembrie 2016 - 13:41, said:


de ce a trebuit reziliat contractul anterior? motive serioase?
trebuia reziliat dupa instalare... scurtai 10 beri de craciun si mai ramaneai 1-2 luni cu vechiul contract
ma rog, nu ai fi primul, romanul mai intai taie si apoi masoara
Un contract se reziliaza in minim 30 zile, nu poti sa anunti azi si maine este reziliat.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am facut o solicitare de instalare FixTel, in noiembrie 2016...
...in ianuarie 2017 am descoperit ca nu au mai avut solicitarea, motiv pentru care am semnat o noua solicitare in 13 ian.

Nici pana azi, nu au venit sa instaleze(probabil multe dintre modificari le faceau in centrala, pe undeva).

Mentionez ca am servicii pe fibra de la RCS-RDS: TV si Internet.
Le-am trimis un mesaj, in digicare ca renunt la solicitare, simt ca nu au nevoie de bani in plus, mi-oi lua un fixmobil de la ceva operator.
La alti operatori trag de tine sa le devii client.Posted Image

Edited by Ares14, 05 February 2017 - 18:49.


#24
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
La upc un prieten a făcut abonamentul dimineața pe la 9:30 și deja la 13:00 erau băieții la el sa ii instaleze

#25
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pai da, la aia se mai aboneaza doar masochistii cand au alternativa mai buna.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Şi o lună de aşteptare pentru instalarea serviciilor cum se poate numi? Digi este alternativă mai bună la ce? Eu aştept de o lună un card CI+ fără de care nu pot vizualiza programe pentru care plătesc abonament. Asta numeşti tu alternativă mai bună la UPC?
Singurul lor avantaj îl constituie preţul pe pachet de servicii. Căîn rest sunt varză.

#27
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu te cred ca platesti ceva si nu primesti.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Atunci spune-mi cum pot vedea digifilm fără cardul CI+. Am făcut comanda în 10 ianuarie și are Nr: 2705761 iar reclamatia ca dureaza prea mult are numărul 2440385273.

#29
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Simplu, pana nu intri in posesia echipamentului digital (indiferent ca este CAM CI+ sau STB HD) nu este taxat pentru partea digitala.

Tu esti facturat si taxat doar pentru pachetul Analogic.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
catalinman, ai vreo calitate oficioasă în firma asta? Ca să știu ce scriu într-o eventuală notificare de reziliere a serviciilor. Și ca să vezi că știu ce vorbesc, contul digi spune că plătesc abănament digital cu digifilm inclus.
[ https://s14.postimg.org/3tbt7l5hd/digi.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu trebuie sa dai explicatii. Reziliezi si gata.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Știu, dar când le mai arăți cu degetul câte unul din ograda lor care, prin ceea ce spune, te-a ajutat să te hotărăști, le mai dai de lucru la cei ce analizează îndeplinirea sarcinilor de serviciu.

#33
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014
@Gabi_B_HD - Detii deja 1 SmartCam de la finele lunii Ianuarie 2017 din cate observ si esti facturat pentru pachet Digital.
Comanda este pentru al doilea echipament digital.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
DIGI_Helper, poate vrei să spui ianuarie 2016, dar nici aşa nu se schimbă datele problemei. Atât timp cât pot utiliza mai multe televizoare ar trebui să pot vedea întreaga grilă de programe pe toate acele televizoare. Până în ianuarie, cel de-al doilea televizor (pentru ambele s-a realizat instalarea de către echipa tehnică digi) nu suporta SmartCam. În ianuarie 2017 am achiziţionat un nou tv şi mi se pare normal să pot solicita furnizorului de servicii să-mi asigure echipamentul necesar vizionării întregii grile de programe pentru care plătesc, indiferent la care televizor mă uit.
Şi dacă tot te-ai obosit să verifici contul, puteai să şi răspunzi la sesizare.

#35
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014
*2016 asa este.

Atat sesizarea cat si comanda pentru SmartCam sunt in atentia noastra. De indata ce vom suplimenta stocul la sediul desemnat va vom notifica prin mai si sms.

#36
stocky

stocky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2012
Digi Helper, dacă esti dragut imi explici si mie de ce astept din septembrie instalarea serviciilor RCS?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate