Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Eliminare chist sebaceu

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
aia mici nu se pot retrage singuri in timp?

#38
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016

View Post41ex, on 01 ianuarie 2017 - 22:28, said:

aia mici nu se pot retrage singuri in timp?

Nu. Eu am avut unul cam de un cm ani de zile si nu s-a intamplat nimic cu el. Nu m-a deranjat, nu l-am deranjat pana cand, dupa 8-9 ani nu stiu ce-a patit, l-am taiat la barbierit sau cine stie ce s-a intamplat cu el de a inceput sa se umfle. S-a umflat in vreo trei saptamani pana a ajuns la vreo 5-6 cm si era dureros la atingere, era plin de puroi. M-am dus la spital sa vad ce si cum si pe loc ma bagat in sala si m-a operat imediat. Intr-o ora am plecat bine merci acasa.
Mai am doi colegi care au asa ceva, de fapt doar unul pentru ca celalalt s-a operat. Iar asa a stat cu o umflatura in frunte ani de zile pana si-a facut curaj sa se taie. La niciunul dintre noi nu a dat ceva semne de retragere.

#39
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postxilo, on 27 decembrie 2016 - 23:25, said:

Analize trebuie facute dupa ce termini ca sa sti unde te afli cu grasimile in sange , sa sti de ce sa te feresti pe viitor si sa ai grije de sanatatea ta . La mine s-a tras de la fumat si de la zaharul din cafea , cand bei 1 litru de cafea/zi si zahar cu nemiluita (2 lingurite la ceasca) e enorm asa ca m-am lasat de fumat si beau cafeaua in pielea goala , totul a intrat in limite normale dupa vreo 3 ani .
Crestor-ul daca te apuci de el te ti toata viata dar nu asta e marea lui pacoste ci ca-ti distruge ficatul si trebuie mers cu hepatoprotectoare in paralel gen liv 52 sau altele plus ca e pacatos , cum il lasi cum revi la valorile dinainte chiar marite .
Nu sunt alte costuri, iar scosul de fire e bonus , intra in pret  , daca tu vrei sa-i duci o atentie asistentei e altceva , eu i-am dat sotului ei 20 litri de motorina Posted Image dar s-a comportat foarte atent cu mine ca si eu sunt fricos de chirurg, numai cand il vad incep sa recit luceafarul. Cand iti baga lampoiul ala in ochi te simti ca si gagicile la solar si cum stai izolat (adica o carpa sterila cu o gaura doar cat sa faca incizia) te incingi ca si cartofii in cuptor , pana termina curg toate apele pe tine . Nu doare nimic, nu simti nimic , nici cand te coase DAR cand da carpa aia jos si spune "sunteti gata" simti ca te-ai nascut a doua oara.


3-4 lingurite de zahar pe zi nu iti ridica nici penisul, mai bagai tu probabil prajiturele, sucuri gen Coca Cola, Fanta etc......si nu uita, si medicamentele, unele dintre ele, daca nu majoritatea, au zahar in compozitie, zaharul este omniprezent in alimentatia noastra, in toate semipreparatele, deci nu te mai iluziona...dar e bine ca poti sa bei cafeaua dezbracata

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate