Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Ce rasa e acest caine?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

View Postpetre69, on 27 decembrie 2016 - 20:58, said:

Are mecla de maidanez dar e tare frumoasa jigodia

jigodie esti tu, cainii sunt loiali si iubitori.

#20
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Pufuletele ala maro e un maidanez  de talie mica, am si eu 3 la fel. Doar ca au crescut. O sa iasa ceva gen pekinez. :D

#21
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postzippo68, on 27 decembrie 2016 - 21:50, said:


Care jigodii ,alea cu doua picioare?
...

View PostKevlar111, on 27 decembrie 2016 - 22:29, said:



jigodie esti tu, cainii sunt loiali si iubitori.

:facepalm:

Voi nu realizați că a spus-o sub formă de alint?! Așa cum spui cuiva drag că e "pramatie simpatică"...  adică nu se folosește sensul propriu al cuvintelor?

Edited by Bogdansv1, 27 December 2016 - 23:35.


#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Cel mic cred ca e un metis de pekinez, o sonerie ambulanta.  Vezi ca are labutele mici, daca avea vreo legatura cu ciobanestii ar fi avut laboante. Cel alb nu stiu ce varsta are dar seamana cu rasa spinone italian. Sunt caini de vanatoare deci nu prea le au cu paza sau agresivitatea.

View PostMiaGeorgiana, on 27 decembrie 2016 - 22:15, said:

Zilele trecute am primit un caine pe post de golden retriver. Pe masura ce trece timpul am sentimentul ca nu are nicio legatura cu rasa aceasta. Cel de la care l-am luat spunea ca are 7 saptamani, insa veterinarul crede ca are maximum 5 si spune ca nu se poate pronunta asupra rasei fiind foarte mic, doar cei de la asociatia chinologica ar putea avea habar. Se pricepe careva cat de cat?
Asteapta sa ajunga la 3 luni macar dar nu pare sa fie golden veritabil. Poate vreun bunic. Oricum, regula este ca rasa unui caine se poate stabili la varsta de peste un an, nu cand sunt inca sugari. Si nu veterinarul e cel mai calificat in stabilirea rasei ci un arbitru chinolog. De exemplu, cand am adoptat o catelusa abandonata, veterinarul a scris in carnetul de sanatate ca e teckel. Uite asa urechi are catelusa mea iar teckelul matura pe jos cu urechile

Attached Files



#23
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Cand cumparati interesati-va si voi sa aiba pedigree, nu mai cumparati de pe olx si sa il trimita prin curier

#24
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Postvio1971, on 27 decembrie 2016 - 21:47, said:

mergi la un veterinare si cu 30 de lei iti spune imedeat ce rasa este ,cica astia toti au cip uri implantate ,e ca la diagnoza la masini
La care veterinar, la ala care i-a scris in carnet "metis maidanez"? Posted Image

#25
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostBogdansv1, on 27 decembrie 2016 - 23:34, said:

Posted Image

Voi nu realizați că a spus-o sub formă de alint?! Așa cum spui cuiva drag că e "pramatie simpatică"...  adică nu se folosește sensul propriu al cuvintelor?
Asa-i cu habotnicii.

#26
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
poate e vorba de rasa "dog stradal metisat aleator"

#27
MarianAdrian48

MarianAdrian48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 22.02.2016
s-ar putea sa fie metis de kangal cu alabai dupa urechi

Edited by MarianAdrian48, 02 March 2017 - 11:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate