Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Ganglion umflat la gat?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Salut baieti, am 19 ani, in vara fac 20. Am si eu o problema care ma cam framanta. Am dat de un ganglion umflat la gat, dar il am de mic, mama zice ca il am de pe la 9-10 ani de cand am facut rubeola/varicela. Ma cam doare cand racesc, si se simte la mana, dar e mobil, in rest nu am treaba. In familia mea, unele rude au avut cancer. M-am dus acum 5 ani si la un control, iar doctorul mi-a zis ca n-am nimic, dar tot sunt putin paranoic. A mai patit cineva?

#2
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Daca ganglionul ala s-ar fi umflat de la cancer cand aveai 9-10 ani atunci sigur nu mai scriai acum pe forum. Pentru linistea ta ai putea sa-ti faci un set complet de analize si apoi ceri parerea a 2-3 medici.

#3
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,537
  • Înscris: 03.04.2013
Salut baiete.
Exista investigatii specialiazate, imagistica, biopsii.... e bine sa nu amini. E recomandaat sa faci un film si analize periodic, sa vezi evolutia. Chiar nu e de joaca.

#4
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Bunicul meu şi-n 3 luni s-a  dus  săracu' !!! :D

#5
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Esti un pic ipohondru, gandlionul ala se umfla si daca ai o infectie la masea, ei oricum sunt un pic umflati, pentru ca altfel nu ar exista, anormali sunt atunci cand se fac de marimea unei mingi de ping pong sau mai mari, dar nu strica un control, doar asa sa iti calmezi ipohondria

#6
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007
Analize hematologice in prima faza. Apoi, in functie de rezultat se decide continuarea (daca este cazul).
Pot fi multe cauze si este umflat de 10 ani?
Bafta

#7
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Am si eu unul in partea stanga cred ca are mai mult de 10 ani...
Nu am treaba cu el  , nu are treaba cu mine... Cand o fi sa te ia dracu te ia si din altar .......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate