Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

internet in varful dealului

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gcosmin2

gcosmin2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 10.06.2013
Salut

Am un remote desktop la care trebuie sa ajung trecand prin 2 vpn-uri si un citrix . Nu sunt probleme in a ma conecta daca sunt de acasa din oras, dar cand ma duc la o cabana in weekend nu reusesc nici macar sa ma autentific la citrix .
Folosesc telefonul ca sa ma conectez prin tethering , si sus am doar H , pecand in oras am H++ .

Singura solutie ar fi un provider , dar unde ma duc eu nu sunt provideri prin cablu decat prin antena , lucru la care si vroiam sa ajung , ce provider are netul mai bun prin antena care sa mearga lafel de bine cum merge telefonul meu in oras ?

#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Nicicare. Dar vezi dacă ai 4G de la careva,  în vârf de deal ar fi cazul.  Altfel,  doar satelit.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Vezi daca ai acoperire Radiocom.

#4
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

View Postgcosmin2, on 27 decembrie 2016 - 10:25, said:

ce provider are netul mai bun prin antena care sa mearga lafel de bine cum merge telefonul meu in oras ?

Ce locatie? Ce operator folosesti acum? Ai incercat cu un dispozitiv mai performant, cu antena exterioara?

View PostLensFlare, on 27 decembrie 2016 - 10:38, said:

Vezi daca ai acoperire Radiocom.

Radiocom ofera WiMax in 3+ GHz asa ca sunt sanse mult mai mari sa aiba 4G de la ceilalti operatori, ce furnizeaza servicii pe frecvente mai scazute.

Orange, Vodafone si Telekom sunt singurii din Romania care au licenta pentru 4G in banda de 800 MHz.

Edited by bobo666, 27 December 2016 - 10:49.


#5
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010

View Postbobo666, on 27 decembrie 2016 - 10:49, said:

Orange, Vodafone si Telekom sunt singurii din Romania care au licenta pentru 4G in banda de 800 MHz.

Necomerciala insa...

#6
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Cum adica "necomerciala"?

De exemplu, Vodafone ofera 4G pe 800 MHz: http://forum.softped.../#entry19801113

#7
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postgcosmin2, on 27 decembrie 2016 - 10:25, said:

Salut

Am un remote desktop la care trebuie sa ajung trecand prin 2 vpn-uri si un citrix . Nu sunt probleme in a ma conecta daca sunt de acasa din oras, dar cand ma duc la o cabana in weekend nu reusesc nici macar sa ma autentific la citrix .
Haide bre boierule mă car la cabană lasă Sofpedia şi încearcă şi matale cu o femeie !!! :P

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Păi n-ai înțeles nimic, omul acuma încearcă să o descarce prin VPN ca să nu-l spioneze vecinii. :P Și nu merge :w00t:

#9
bARZOTE

bARZOTE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.02.2008
Salutare,

Puteti incerca internetul prin satelit de la Mediasat :
http://www.mediasat....et-satelit.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate