Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Traseu/zonã off-road ușor aproape de București?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
Îmi poate cineva indica zone sau trasee de off-road ușor aproape de București, pentru două suv-uri plictisite de asfalt? Ambele (Touareg și Grand Cherokee) au diferențiale blocabile și suspensie pneumatică, anvelope M+S. Singura dotare aftermarket e o șufă cinetică de 10m și 15t  Posted Image
Poate Frunzănești?

Edited by GILOFFICE, 27 December 2016 - 01:41.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi si tu pe forumuri de off-road. Daca tin bine minte e o "groapa" langa Buc unde te poti distra.

ceva de genul https://www.google.c...8999999993&z=17

Edited by bumpocbum, 27 December 2016 - 02:00.


#3
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
Mulțumesc, la aia ma refeream și eu (Frunzănești/Fundeni), am să fac o excursie până acolo cât de curând. Doar să fie și amicul liber ca să ieșim cel puțin două mașini, căci la mine de câte ori ies în off-road mă bag în locuri din care nu mai ies. Or, să mergi singur pe jos, kilometri întregi, ud până la genunchi și plin de noroi, până găsești un tractor, nu e funny... Și nici să-ți clănțăne dinții că scapi mașina în prăpastie de pe un versant de munte plin de zăpadă și, orice manevră ai face, mașina tot spre hău se duce, cum am pățit acum câteva zile, nici asta nu e funny.

#4
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Vezi poate ramai fara masina in Frunzanesti, sint multi balaoachesi pe acolo !

#5
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
Mișto dacă e populație băștinoasă, o să mă simt ca la safari în Africa Posted Image
Am mai trecut pe lângă așa ceva la faza cu noroiul, când am plecat să caut tractor și am lăsat lângă mașină doi gitani foarte curioși. Cre că mi-ar fi luat mașina, mai ales că aveam un braț în gips (deci eram oricum pe tematică gipsy :) ), dar nu aveau cum să o scoată din nămol. Când am venit cu tractorul peste 2 ore erau tot acolo, își rodeau unghiile :)

#6
baciudibaciu

baciudibaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.07.2008
Ce ai facut ai mai ajuns "la groapa"
Oricum puteati merge doar pentru a vedea ,in nici un caz sa si intrati sau mai rau sa coborati ori sa urcati . Plasticurile  ar fi ramas pe acolo

#7
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
Profitați de ocazie, pe 14 ianuarie!
Intâlnirea tradițională de la Călugăreni se mută anul acesta la Comana!
:)

#8
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
Abia azi a revenit amicul în țară, mâine mergem la groapă (Doamne ferește!), deși nu știu dacă facem bine, că din cauza zăpezii nu vezi în ce intri. Bine că ne-ai avertizat, di-baciu, poate nu coborâm, oricum nici nu știu dacă putem ajunge până acolo. Dar încercăm; nu destinația contează, ci drumul până la ea.
Foarte bine cu Comana, sigur venim, mai ales că am copilărit acolo.

Edited by GILOFFICE, 09 January 2017 - 21:55.


#9
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
M-am prins, rețeta e așa:
Se iau doo mașini, se caută o groapă mare și se bagă mașinile în ea. Dacă groapa e plină de nisip sub zăpadă, de apă sub gheață și de șleauri de tractor bine ascunse sub zăpadă, cu atât mai bine. Preferabil să nu rămână amândouă în același timp înfipte, dar dacă se întâmplă senzația e și mai sexy. Se lasă cam doo ore la scos una pe alta din diversele capcane (șleauri cât casa, un lac mascat de zăpadă apoi nisip în tot restul gropii) sau se împing și se iau la lopată atunci când rămân amândoo țepene sau chiar pe burtă. Condimentați cu plasticuri împrăștiate și cu șurubelnițe de juma de kil zburând ca racheta prin aer când scapă șufa cinetică. Spre final, deasupra se adaugă un praf de drift-uri prin zăpadă într-o parcare safe și muuuuuulte drift-uri pe un câmp imens, plan și plin de zăpadă neatinsă. La final, se lasă mașinile la odihnit și se apucă de scris pe forum.

Cam asta fu experiența într-o groapă din com. 1 Decembrie sau pe acolo prin zonă. Fu teribil. De fain. Abia aștept data viitoare!

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ceva poze/filmari ?

#11
GILOFFICE

GILOFFICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.03.2006
Din păcate am și uitat de poze, am fost prinși rău de acțiune. Dar facem mâine dimineață, când, la ora 9, vom fi două grand-uri și un GMC la groapa Frunzănești. Scriu aici că poate mai vine cineva, să fie și mai fun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate