Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Furt telefon Galaxy S6

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
S-a spus deja cam tot ce era de spus. As mai adauga faptul ca la noi operatorii nu cauta telefoane dupa IMEI, asta sa fie clar. Chiar daca politia le-ar cere asta cel mult ar putea sa refuze la conectare in retea un anumit dispozitiv dupa IMEI, nicidecum sa-l caute prin triangulatie cu o precizie de zeci de metri cvasi inutila. Acest telefon e pierdut, politia poate doar sa-l identifice in posesia unor infractori mai vechi si sa te anunte, ceea ce oricum are sanse destul de mici de reusita. Sau, in cazul tau, sa urmareasca miscarile "amicilor" de la petrecere si cu un noroc chior sa-l identifice pe vinovat. Plangerea ta are sanse nete sa ajunga într-un sertar cu plangeri nesolutionate.

Edited by caiuscorneliu, 26 December 2016 - 23:42.


#38
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
  • si cu grija!


#39
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostBlu_E, on 26 decembrie 2016 - 19:46, said:

Vazand ca cei de fata nu le pasa sa scoata telefonul, am sunat la 112, si intr-un final mi sa spus ca singura solutie este sa mearga proprietarul telefonului cu actele (garantia, cutia) orice ce are de la telefon, la sectia de politie. Doar ca noi stam in Romania si politia abia se misca,

nu pot să cred că ai sunat 112 pentru așa ceva!
Dar cum ai zis trăim în Romanica.

View Postkhristy36, on 26 decembrie 2016 - 20:03, said:

Eu am avut un telefon care mi-a fost furat la munca.Norocul meu ca am avut un program care imi spunea nr de telefon al noi cartele care era introdus in telefon.Am sunat la acel nr si am dat peste un om in varstra care mi-a spus adresa unde sta.Imi furase telefonul, o nepota de-a lui.Am ajuns la adresa si am sunat la 112  vreau sa zic ca politia mi-a spus ca nu trimite nici un echipaj, pt a recupera telefonul.Raspunsul lor a fost sa merg la sectia de politie sa fac reclamatie.

ceea ce  e corect.

#40
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View PostBlu_E, on 26 decembrie 2016 - 19:46, said:

am sunat la 112, si intr-un final mi sa spus ca singura solutie este sa mearga proprietarul telefonului cu actele (garantia, cutia) orice ce are de la telefon, la sectia de politie
Astept parerile si sugestiile voastre.

Ce vreajeala Posted Image))...umbli cu cioara vopsita omule.... ai ciordit un telefon S6 si stai cu frica sa nu-ti localizeze cineva telefonul ciordit iar acum intrebi pe forum ce trebuie sa opresti din el ca sa nu te gaseasca proprietaru sau politia. Daca CHIAR sunai la 112 CREDE-MA ca-n maxim 1 ora politia locala sau sectoristul erau acolo.... va lua la intrebari pana unu din voi va scapati si spuneati unde ati pus telefonu. Mie mi-au furat din hypermarket o borseta cu acte, am sunat la 112 a venit o echipa si-n 2 zile m-au sunat cei de la politie ca sa vin sa ridic borseta ca i-a prins pe borfasi
PS- daca vi se cere ca-n tmpul furtului sau cand sunati la 112 ... sa veniti pe urma cu acte la sectie este neglijenta de serviciu din partea echipajului de politie si trebuie raportat mai departe

Edited by arbuneaionut, 27 December 2016 - 13:00.


#41
Blu_E

Blu_E

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.05.2015

View Postarbuneaionut, on 27 decembrie 2016 - 12:52, said:



Ce vreajeala Posted Image))...umbli cu cioara vopsita omule.... ai ciordit un telefon S6 si stai cu frica sa nu-ti localizeze cineva telefonul ciordit iar acum intrebi pe forum ce trebuie sa opresti din el ca sa nu te gaseasca proprietaru sau politia. Daca CHIAR sunai la 112 CREDE-MA ca-n maxim 1 ora politia locala sau sectoristul erau acolo.... va lua la intrebari pana unu din voi va scapati si spuneati unde ati pus telefonu. Mie mi-au furat din hypermarket o borseta cu acte, am sunat la 112 a venit o echipa si-n 2 zile m-au sunat cei de la politie ca sa vin sa ridic borseta ca i-a prins pe borfasi
PS- daca vi se cere ca-n tmpul furtului sau cand sunati la 112 ... sa veniti pe urma cu acte la sectie este neglijenta de serviciu din partea echipajului de politie si trebuie raportat mai departe

O sa iti las mai jos aplul telefonic pimit din partea politiei locale dupa ce amsunat de la 112. Crezi ca sunt atat de redus mintal? Poti face o verificare, sa suni pe numarul din imagine si sa intrebi daca a avut loc un apella 112 in seara de 25 spre 26 in legatura cu disparitia unui telefon?
Nu stiu cat tupeu pe voi sa comentati ca eu as fi putut fura telefonul, nu credeti ca puteam sa il vand rapid sub pret si sa nu ma complic atata? Si de banii aia sa imi cumpar altul? Crezi ca ma bucur la telefonul altuia? Eu in prezent am u. orange dive, si ala luat de mine la abonament.

https://i.imgur.com/9VDkSRg.png

Astept sa faci apelul la acel numar si sa ne spui rezultatul.

#42
Nea_Voicu

Nea_Voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2014

View PostBlu_E, on 27 decembrie 2016 - 16:17, said:

Eu in prezent am u. orange dive, si ala luat de mine la abonament.
Orange Dive. Ala telefon  teapan. Te duci cu el prin cluburi, vizite, il lasi pe unde vrei, nu ti-l ia nimeni. Daca se uita la el, la fel de repede ii si fug ochii in alta parte. Zi ca nu-i adevarat. De ce sa ai probleme si sa-ti iei S6 ?

#43
Blu_E

Blu_E

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.05.2015
Niciodata nu am furat un pai de la nimeni si nici nu mi-as dorii, de ce sa am eu treaba? Ba din contra de asta am si sunat la politie, si am sa merg dimineata sa las o plangere sa se rezolve cazul, pot merge cu inima curata si la detectorul de minciuni si unde vor sa dovdesc ca nu am pus mana pe asa ceva. S6, cu ce ma incanta daca nu e lucrul meu sa ma poy lauda cu el ? Sa se aleaga prafu de ala care la furat si sa nu apuce revelionul.

#44
keresh

keresh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.11.2016
"Device Manager" Google App e simpatica, Eu o folosesc cind nu imi gasesc telefonul prin casa. Evident nu ajuta in acest caz, dar daca ar fi fost instalata...

#45
Sevi99

Sevi99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.02.2017
Nu are rost sa te duci la politie, am dat fost si eu la politie cu actele si cutia unui telefon si au spus ca rezolva ei, dupa 3 ani am primit citatie ca nu au gasit telefonul. :))

#46
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011
Te rog sa ne tii la curent

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate