Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Pensia privata, o mare teapa!

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 25.04.2007
Nefiind o persoana care a castigat vreodata peste medie (greu de definit si asta) nu am abordat (din proprie initiativa) aceasta 'investitie'. Desi am fost abordat de mai multe ori de banci/firme de asigurari cu diverse oferte de pensie, ori chiar produse de economisire pentru copii.

Si nu am luat-o in considerare dintr-un motiv simplu: din cercurile in care ma invart, in care sunt oameni care-si permit si au si cotizat la astfel de 'investitii', nu am auzit pe NICIUNUL care sa imi spuna ca uite, produsul financiar a ajuns la maturitate si da.. toate povestile alea au devenit realitate. Sunt insa unii care au cotizat cate 10-15 de ani si au recunoscut ca si-au luat o mare teapa!

In plus, de ce as crede ca X administreaza banii mai bine ca mine -  in interesul meu?

#20
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostNenea Zap, on 26 decembrie 2016 - 19:19, said:

Daca dau faliment sunt preluati de catre alta firma.
Pana la faliment, sunt anumiti indicatori in care trebuie sa se incadreze in fiecare trimestru.
Daca nu se incadreaza, sunt exclusi din sistem si clientii preluati de catre alta firma.
Documenteaza-te mai intai si abia apoi vorbeste.

Glumesti , asa-i ?
Adica sa ne intelegem :
- firma  unde ai cotizat da faliment ( sau fuge privatul cu pensia ta )
- alta firma la care nu ai cotizat se ofera ,din bunatate crestineasca, sa iti dea pensia care ti se cuvenea daca  prima firma nu dadea faliment , ca de preluat nu mai are ce prelua de la cel care te-a pacalit ...pentru ca a disparut

Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by JurasikMan, 26 December 2016 - 21:01.


#21
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Eu vreau sa ajung sa traiesc cand toate comisioanele percepute se vor trage din castiguri.
Ma gandesc ca asa vor fi si ei determinati sa caute profitul

#22
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

View PostJurasikMan, on 26 decembrie 2016 - 21:00, said:



Glumesti , asa-i ?
Adica sa ne intelegem :
- firma  unde ai cotizat da faliment ( sau fuge privatul cu pensia ta )
- alta firma la care nu ai cotizat se ofera ,din bunatate crestineasca, sa iti dea pensia care ti se cuvenea daca  prima firma nu dadea faliment , ca de preluat nu mai are ce prelua de la cel care te-a pacalit ...pentru ca a disparut

Posted Image Posted Image Posted Image

Ai auzit vreodată de asigurări?
Dar de firme de asigurări asigurate la alte firme de asigurări?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate