Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Oferta Enel

- - - - -
  • Please log in to reply
1344 replies to this topic

#307
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 02.05.2008
mstanciu

Daca SwatKat are consum foarte mare eu care am o medie de 12.000 - 15.000 kw/an cum e consumul meu?

La o casa de peste 100mp + curte nu cred ca ai cum sa iesi la un consum sub 250-300 kw pe luna chiar daca ai gaz

#308
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Vedeti ca pretul e foarte mare si in piata reglementata, au avut grija baietii de la ANRE.
Nu iesiti din contract ca economia e de 2 lei.

#309
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003
Vedeti ca enel a inceput sa emita facturi pe banda rulanta acum ce au repus sistemele in functiune si sunt cam toate cu estimari in plus... (cei care aveau data de transmitere dupa 15 ale lunii).

Edited by andreic, 31 January 2019 - 11:12.


#310
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Nici macar nu am putut da citirea - contractul care mi-a fost trimis la inceputul lunii este "in lucru" inca, deci figurez fara contract activ

#311
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Eu vad ca acum se citesc contoarele de la distanta....

#312
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

 Valmont43, on 04 martie 2019 - 14:40, said:

Eu vad ca acum se citesc contoarele de la distanta....
daca ai contor inteligent

#313
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Pai n-am scapat de ei pana nu mi-au pus d-asta inteligent....da intrebarea mea este: cine ne poate garanta din moment ce aceste contoare se pot si opri de la distanta ca Enel nu poate face si ceva manarii de la distanta? De pilda sa inregistreze mai multi kw...

Edited by Valmont43, 05 March 2019 - 12:11.


#314
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
In caz ca vreti cumva sa dati indexul si / sau sa platiti in My Enel, trebuie sa stiti ca site-ul e mort inca din 1 martie 2019 (Ziua Ghiocelului) si nu si-a revenit nici in zilele noastre.

Niste terminati

[ https://ibb.co/YyTw9Pr - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rosix, 06 March 2019 - 15:35.


#315
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Mie imi merge si a mers si zilele trecute myEnel. Incearca sa stergi cookies & cache. Dezamagitor e ca maretul update din ianuarie nu a adus nici o imbunatatire pentru facilitatile contului.

#316
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Da.. se pare ca si-a revenit...

#317
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Si-a revenit pe dracu...in aplicatia din android la capitolul plati nu imi apare nimic desi am deja o factura platita de cand au facut "marea imbunatatire"

#318
Belladin

Belladin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.11.2017
Buna seara.Am si eu probleme cu contul My Enel, si anume cand vreau sa-mi vad facturile imi apare ..acces partial "la informatiile din cont !.Am trimis email la Enel si raspunsul a fost sa trimit o copie de pe CI deoarece adresa de email a contului nu corespunde cu adresa de email din Contractul de furnizare energie.Adresa de email este aceeasi cu cea din Contractul de furnizare energie,nu am schimbat nimic.Ati mai intalnit asa ceva cu Enelul ?Nu stiu ce-i de facut,sa le trimit copia de pe CI cum vor cei de la Enel?Sau o fi vreo ,,facatura !

#319
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Da... Asa cere pe toate conturile sa confirmi din nou e-mail, chiar daca nu l-ai schimbat. Daca il confirmi, tot iti apare rahatul ala de pop-up.

Niste terminati. adresa de mail e tit aia

#320
Belladin

Belladin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.11.2017
Am avut optiunea :cont My Enel si Factura in format electronic pentru a obtine  Oferta E Light  in urma cu 3 ani(2016-2018)cu actualizare in August 2018 la un pret f.bun.Acum numai pot trimite indexul(totul merge pe estimat)nu-mi vad facturile ........Asta ma deranjeaza mai mult.

#321
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Indexul il poti trimite telefonic, pe baza de cod Eneltel. Daca ai nervii tari poti sa suni la relatii clienti, poate rezolvi cu cei de acolo.

Daca as putea, as fugi de Enel cat vad cu ochii, numai probleme am avut cu ei in ultima perioada - buguri si atitudine mizerabila fata de client.

#322
Belladin

Belladin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.11.2017
Oferta era de 0,147lei/KWh si acum este de 0,184lei/KWh  la E Light oferta din contractul meu cu Enel.Este cel mai mic pret lei/Kwh dar cred ca o sa renunt la Enel ca deja am mai multe probleme cu Enelul,regularizari si estimari de nu le mai stiu numarul.Furnizorul il schimb sigur dar sa vad cu ce furnizor .Aici este dilema !
  Daca sun la Relatii clienti :toate liniile ocupate si ,, muzica pe saturate"Va rugam  asteptati......!
   P.S :Furnizorul este Enel Energie Muntenia iar Distribuitorul este E Distributie Banat.

Edited by Belladin, 09 March 2019 - 21:51.


#323
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 01.12.2005

 Belladin, on 08 martie 2019 - 20:15, said:

Buna seara.Am si eu probleme cu contul My Enel, si anume cand vreau sa-mi vad facturile imi apare ..acces partial "la informatiile din cont !.Am trimis email la Enel si raspunsul a fost sa trimit o copie de pe CI deoarece adresa de email a contului nu corespunde cu adresa de email din Contractul de furnizare energie.Adresa de email este aceeasi cu cea din Contractul de furnizare energie,nu am schimbat nimic.Ati mai intalnit asa ceva cu Enelul ?Nu stiu ce-i de facut,sa le trimit copia de pe CI cum vor cei de la Enel?Sau o fi vreo ,,facatura !

Asa am patit si eu, insa fara sa trimit nimic, totul telefonic. Am raspuns la cateva intrebari, era aceeasi adresa si gata.
Cauza este (asa mi s-a zis) legislatia GDPR - vezi doamne sa fie siguri ca factura merge la "adevaratul" proprietar :)

#324
Belladin

Belladin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.11.2017
Care este cel mai bun  furnizor de energie electrica pentru zona de vest a Romaniei.Vreau sa schimb furnizorul meu  actual (Enel Muntenia) si nu stiu pe care sa-l aleg :Digi Energy,Restart Energy(Timisoara) ,Hidroelectrica.....Voi ce parere aveti?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate