Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Samsung Galaxi Trend Lite (s7392 Duos)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
narcis9944

narcis9944

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2016
Salut , am un telefon Samsung  s7392 care are 4 GB spatiu de stocare. Chiar daca nu folosesc tot spatiul din saptamana in saptamana tot trebuie sa-l reformatez pentru ca imi ruleaza foarte greu aplicatiile ( nu folosesc imagini HD sau altele) si m-am gandit sa mut totul pe card dar telefonul meu nu are partitie pentru a muta aplicatiile pe card-ul SD am un card de 2GB. Nu as putea sa descarc o aplicatie din Magazin Play sau o aplicatie care sa functioneze sa mut aplicatiile pe card? Majoritatea aplicatiile imi intra in setari dar nu imi apare " Muta pe cardul SD" ca la alte telefoane. PLS Ajutor!

#2
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012
Cumpara alt telefon, e depasit d.t.p.d.v. si data viitoare cere sfat pe forum inainte, trend lite a fost o petarda la vremea lui la fel cum este si acum o petarda veche.

#3
mephistotel

mephistotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 04.03.2016
Misca greu si ca are putin Ram. Incearca (nu stiu daca merita) sa-l rutezi ca sa poti instala/rula ok aplictii de pe sd card.

#4
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Eu mai am un Trend Plus pe care l-am scos din sertar,l-am rootat si am pus Rom CyanogenMod pe el cu android 7.1.

Merge foarte bine dar nu am multe aplicatii pe el,il folosesc numai pentru hotspot din cand in cand.

#5
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
Eu am un S7390 (adică S7392, dar fără dual SIM și cu un pic mai puțin RAM) și tot așa, e foarte lent. Măcar l-am rutat, mi-am instalat AMemBooster (sacrifici parte din cardul SD ca să mai stochezi chestii din RAM, aplicațiile crapă mai rar așa), Greenify (închide aplicații) și Link2SD (mută aplicații din memoria internă pe card și creează legături simbolice în loc - e cam singura alternativă pentru telefoanele la care nu ai funcție nativă de mutare pe card). Mai am și DisableService, care dezactivează unele servicii de care chiar nu ai nevoie la un astfel de telefon, precum droaia de servicii de telemetrie ale aplicației Facebook.

La unele aplicații (Google, Facebook, Chrome, la voi mă uit) îmi vine să arunc telefonul de pereți, dar tot e mai bine decât fără îmbunătățirile de mai sus.

Aș fi vrut să instalez și un ROM third-party, dar pentru modelul ăsta n-au apărut decât recent câteva și lipsesc funcționalități importante. M-am gândit că e, totuși, singurul telefon pe care îl am și n-ar trebui să risc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate