Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Rams Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#91
Reno_Vatio

Reno_Vatio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2017
Pe scara de mijloc termenul era in luna august, acum zic ca este in octombrie insa la cum decurge treaba pe interior e posibil sa nu fie gata anul acesta...

#92
mihalache12345

mihalache12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2017
Am dorit  in luna 08.17 sa cumpar o garsoniera cu 36 mii euro . Cei de la Demos  mi-au cerut  sa platesc o rezervare  de o pagina  fara nici o clauza si fara nici o semnatura a reprezentatului legal al companiei. S-a confruntat cineva o acesta problema ?. Rezervarea nu era sub forma unui antecontract . Si promisiunea de vanzare are in contract cateva probleme de fond  Ati semnat asa ceva?

#93
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Si daca a semnat cineva,semnezi si tu?
Daca ti se pare ca ceva nu e in regula,nu semnezi.
Pe aici sunt si o gramada de agenti care spun multe si nevrute si evident vor spune sa semnezi ca totul este in regula.
Ma refer aici la toate ansamblurile,nu doar aici.
Si raspunsul e simplu si ar trebui sa vina de la sine:ai da niste bani asa pe o hartie,fara o semnatura,fara i stampila.
Daca da..pot sa iti fac si eu o hartie sa imi dai un avans la ceva.


#94
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
La rezervare iti da o chitanta prin care se certifica faptul ca au primit suma respectiva de la tine ( cu stampila si semnatura) iar antecontractul sau promisiunea de vanzare-cumparare se face la notar. Deci se fac documente in ambele cazuri.

#95
Reno_Vatio

Reno_Vatio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2017
Va salut, stie cineva de ce intarzie atat de mult acest santier? Avea termen iulie dupa care august dupa care octombrie. Suntem in octombrie iar lucrarile in continuare sunt departe de a fi finalizate...

#96
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
La scara din mijloc deja stiu ca au inceput sa se mute..cel putin o persoana s-a mutat....

#97
Reno_Vatio

Reno_Vatio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2017
floterminator, devine clar ca sunteti unul dintre vanzatorii de la acest complex. In interior este santier in adevaratul sens al cuvantului. Cine s-a mutat acolo daca e adevarat ce spuneti, probabil vine "acasa" in cizme de cauciuc si casca de protectie.

Este cineva in tema cu situatia actuala a acestui ansamblu, vorbesc de situatia adevarata, nu de cea vehiculata de stimabilii vanzatori.

Multumesc!

#98
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
Uite, fa un test...du-te diseara, pe la ora 20.00-21.00 si o sa vezi lumina la un apartament de pe fata etaj 7. Persoana respectiva stiu ca deja si-a dus si ceva mobila in apartament. Iar daca esti asa mai sociabil, cum pari pe forumul asta, vorbeste cu baietii de la paza ca ei stiu mai bine.
PS-ar fi fost o treaba sa fiu unul din vanzatori avand in vedere cat e profitul la un apt vandut.....

#99
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
Și dacă vrei sa te iei de vânzători ai putea sa i întrebi de ce la fiecare ploaie parcarea subterana este o mareee băltoaca.... Curge apa pe la boxe prin pereți, peste tot..... Te as susține și eu mai ales ca sunt unul care a cumpărat un loc de parcare.....

#100
Reno_Vatio

Reno_Vatio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2017
Imi sustin parerea ca sunteti unul dintre vanzatori pentru ca de fiecare data cand se vehiculeaza pe acest forum intarzierea lucrarilor, parca sunteti de partea cealalta a baricadei, de vreme ce e evident ca lucrarile sunt mult intarziate. Lasati locurile de parcare, nu incercati sa deviati subiectul. Si nu am nimic cu vanzatorii, doar consider ca locul lor nu e pe acest forum, e suficient cat mint cand te vezi cu ei, in rest multa sanatate lor si la toata lumea.

Aici speram sa discutam si sa impartasim parerile si informatiile cumparatorilor. Totusi se pare ca sunt putini cumparatori aici avand in vedere ca pe nimeni nu intereseaza intarzierea constructiei. Ciudat este faptul ca din 120 de aparamente de la Tr. 2, care zic ei ca s-au vandut aproape toate sunt atat de putini cumparatori pe acest forum.

#101
Nasty1975

Nasty1975

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.06.2017
Bună seara,

Având în vedere unele comentarii postate pe acest forum de persoane care nu au calitatea de cumpărători ai apartamentelor din RAMS RESIDENCE, precizez, din nou, faptul că politica societății noastre este aceea de a raspunde public exclusiv întrebărilor formulate de persoane care sunt clienții societății noastre, în sensul că au încheiat antecontracte de vânzare - cumpărare pentru achiziționarea de apartamente, locuri de parcare sau boxe în acest ansamblu.  

Din cele 60 de apartamente care revin S.C. RAMS BUSINESS PARK S.R.L. în TRONSOANELE 1 ȘI 2, construite de S.C. DEMOS INTERMED S.R.L. în baza Contractului de Asociere încheiat cu societatea noastră,  cei 52 de promitenți - cumpărători care au încheiat până la acest moment astfel de documente juridice, achitând sumele cu titlul de avans solicitate, au primit și vor continua să primească toate informațiile necesare privitoare la predarea-primirea apartamentelor achiziționate și data semnării contractelor de vânzare - cumpărare în formă autentică, absolut toate persoanele știind că mă pot contacta oricând la numărul de telefon 0742 394 248 sau la adresa de e-mail [email protected] ,în cazul în care au întrebări suplimentare sau nelămuriri.

Pentru persoanele care nu au încredere în capacitatea societății noastre de a duce la bun sfârșit proiectele în care aceasta este implicată, le mulțumim pentru atenția acordată acestui proiect și le urăm să identifice în piața imobiliară din București un alt proiect care să corespundă standardelor de calitate a lucrărilor, preț de vânzare, termen de livrare, etc., pe care respectivele persoane și le-au stabilit sau cred că le merită, neexistând niciun motiv de supărare pentru noi că nu au dorit să achiziționeze ceva din ceea ce societatea noastră vinde.





O seară bună,


Bogdan Năstase

#102
ICAN

ICAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2011
Da....probabil ca cei care au cumparat sunt fascinati de nivelul unor discutii de aici, de utilitatea lor.....

Poate ca exista si cumparatori cu o alta abordare, bazata pe prioritati diferite.....cu focus pe siguranta executiei si a finalizarii proiectului, pe detaliile lucrarilor, ale materialelor folosite.....
Sigur, in final toti au aceleasi interese.

Dar, in loc sa-i adunam aici, sa inchegam un grup de contact si opinii, ..... cu judecati subiective si comentarii sterile, ii vom tine la distanta....

Edited by ICAN, 15 October 2017 - 09:50.


#103
cipri_2005

cipri_2005

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.02.2015
Nasty1975 sunt multi care au cumparat de la voi RAMS sau DEMOS si au luat teapa cu voi.Asa ca lasa mai moale discutia.RAMS iti iau si pielea dupa tine isi bat joc in adevaratul sens de cei care au cumparat:se poarta cu manusi pana semnezi antecontractul si apoi isi bat joc de clienti.RUSINE!!!

Nu recomand complexul.

floterminator exact cum a mai zis cineva pe forum:au stat 8 ani neterminate aceste blocuri si sunt infiltratii f mari mari in fundatia blocului.Blocul e coscovit de ninsori si ploi.

#104
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Exista aer conditionat integrat in proiectul blocului? Adica fara unitati pe afara individuale.

#105
Reno_Vatio

Reno_Vatio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2017
Nu exista AC in proiectul blocului. Pentru a pastra bunul aspect al blocului ar fi indicat ca unitatile exterioare sa fie amplasate pe balcoane, cum au procedat cei din blocul contruit in 2008, dar pana la urma fiecare proprietar va decide personal unde doreste sa amplaseze aceste unitati dupa incheierea contractului VC.

#106
Reno_Vatio

Reno_Vatio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2017
Buna seara,

Nu a mai scris nimeni de ceva vreme pe aici. A primit cineva lamuriri in legatura cu intarzierile? A semnat cineva vreun contract de vanzare/cumparare? Stie cineva care este un termen real pentru mutare?

Eu tot merg pe acolo insa nu vad mari evolutii, iar de agenti nu mai intreb pentru ca m-am saturat sa fiu dus cu zaharelul. Chiar nu este ingrijorat nimeni pe acest forum de intarzierea nejustificata a lucrarilor?

Multumesc!

#107
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Stai ca apare Nasty si spune ca sunt in grafic si ca doar carcotim pe aici.

#108
Nasty1975

Nasty1975

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.06.2017
Buna seara,

Cu toate ca din mesajele postate de utilizatorii Reno Vatio si Groh nu cred ca acestia sunt cumparatori de apartamente de la societatea noastra, RAMS BUSINESS PARK, pentru a nu gresi in estimarea mea, fac precizarea ca pe data de 14.11.2017 a fost semnat Procesul Verbal de Receptie cu Primaria Sector 3 a TRONSONULUI 2, pe data de 16.11.2017 s-a obtinut Certificatul Fiscal de inscriere pe rol a acestuia si pe data de 17.11.2017 a fist inregistrat dosarul la Oficiul de Cadastru Bucuresti, pentru intabularea TRONSONULUI 2, termenul de eliberare a documentatiei fiind 12.12.2017.

In cazul in care acest termen va fi respectat, vom depune documentatia pentru dezmembrarea in apartamente a TRONSONULUI 2, acesta fiind ultimul pas legal inainte de momentul la care se pot semna contractele de vanzare-cumparare, termenul legal pentru procedura de dezmembrare fiind de 14 zile.

In cazul in care mai aveti nevoie de orice alte informatii, va stam la dispozitie pe adresa de e-mail pe care am indicat-o de mai multe ori, respectiv [email protected]


O seara buna,


Bogdan Nastase

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate