Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#631
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Într-adevăr, e cum spui tu.
Attached File  Screenshot_2020-04-18-09-35-20-657_com.android.incallui.jpg   39.35K   11 downloads

#632
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
De acord cu Mariusek. Am pus si eu  screenshot de pe Huawei-ul meu.

Attached Files



#633
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 06.09.2004
Aveti telefoanele cumparate din magazine normale, sau de pe ali?

#634
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Unul de pe...olx altul de la un magazin de calculatoare online cu nume de garaj. Sunt identice, primesc la fel update-urile peste 7-8 ore de SoT zilnic.

#635
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
De la Altex. Rulează pe android 9

#636
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008

View PostMarius3k, on 18 aprilie 2020 - 08:36, said:


Men, ce telefon ai ca nu inteleg?

View PostLyw, on 18 aprilie 2020 - 10:01, said:

De acord cu Mariusek. Am pus si eu  screenshot de pe Huawei-ul meu.

Huawei am exclus definitiv de cand le-au taiat macaroana americanii.

Posibil sa aveti voi niste versiuni de Africa, Asia, etc. Chiar si asa, cum e calitatea sunetului interlocutorului?
Multi se vaita ca nu te auzi decat pe tine, iar pe interlocutor slab sau deloc, asta pentru ca nu preia sunet din audio direct.

Mai invatati si voi ce si cum despre aceste functii taiate de Android. Cititi si pe aria Samsung sa vedeti cum se chinuie si aia cu cartele de Vietnam....pfff....rahat

Am citit zeci de pagini si m-am contrat cu utilizatorii de Xiaomi/Samsung, pana sa aflu prin ce chinuri trec ei ca sa aiba inregistrare apel din difuzor, etc.

Nu are rost sa mai continuam.
Ramanem la Lenovo P2.

#637
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Am un Huawei aparut înaintea scandalului Sua-China deci are android cu toate serviciile Google iar prin mai-iunie urmeaza sa primească Android 10. Telefonul e pentru piețele din Europa. Mariusek are Xiaomi Mi 9T, deasemenea pentru Europa. L-am avut si eu o perioada si pot confirma ca se aud f bine înregistrările apelurilor atat pe Xiaomi Mi9 T cât si pe Huawei. Se aude ca și cum interlocutorii ar fi in aceeasi incapere.

#638
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostMarius3k, on 17 aprilie 2020 - 11:43, said:

Are aceleași dimensiuni exterioare, lăsând la o parte faptul că nu are buză inferioară și nici superioară de două degete!!!!!1unu
153 x 76 x 8.3 mm Lenovo
156.7 x 74.3 x 8.8 mm Mi9T
Ăia 3,7 mm în plus la lăţime ar însemna tone de nervi încercând să-l bag în buzunarul dedicat, dacă ar mai intra măcar.
6+ inci e tabletuţă, nu e telefon. Le-aş zice să şi-o bage undeva, dar n-o să le încapă. Posted Image

Quote

Să nu mai zic de update-uri la zi
Niciodată. Sistemul trebuie să fie stabil şi să ştiu ce conţine, nu să-mi dispară din el chestii după bunul plac al producătorului, sau să se re-aranjeze meniuri de-amboulea.
Deci custom ROM rootat, şi niciodată update-uri automate. Şi app-urile mi le updatez doar manual.

Chiar ieri am dezinstalat o versiune nouă de browser după ce şi-au bătut joc de el chiar mai mult decât la celelalte update-uri recente, şi m-am întors la versiunea din vara trecută, care făcea tot ce voiam aşa cum voiam. Ce să vezi, e şi mai rapid decât cel nou. Trece pe lista de app-uri la care nu mai instalez update în veci.

Edited by donjoe, 18 April 2020 - 12:49.


#639
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 06.09.2004

View PostMarius3k, on 18 aprilie 2020 - 10:44, said:

Unul de pe...olx altul de la un magazin de calculatoare online cu nume de garaj. Sunt identice, primesc la fel update-urile peste 7-8 ore de SoT zilnic.

View PostLyw, on 18 aprilie 2020 - 11:04, said:

De la Altex. Rulează pe android 9
Si al meu (Lenovo P2 4GB RAM, 64GB Flash) a fost luat de la evom... Dar e desfacut in tara de catre distribuitor (nu ii scriu numele) si "sigilat dupa actualizare meniu international" - asa scrie pe cutie. Si ale voastre este foarte probabil sa fie la fel, adica, nu sunt pentru piata europeana. Probabil ca gry2000 are dreptate cand spune ca "Nu se mai vinde nimic in UE cu inregistrare apeluri nativa de ani de zile."
Nu sunt sigur, doar incerc sa explic.

#640
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 06.09.2004

View Postgry2000, on 18 aprilie 2020 - 11:35, said:

...
Am citit zeci de pagini si m-am contrat cu utilizatorii de Xiaomi/.....
Xiaomi Redmi4X are si el inregistrare. Si, daca imi aduc bine aminte, si Redmi 7.

#641
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postdonjoe, on 18 aprilie 2020 - 12:48, said:


Ăia 3,7 mm Ăźn plus la lățime ar Ăźnsemna tone de nervi ĂźncercĂąnd să-l bag Ăźn buzunarul dedicat, dacă ar mai intra măcar.
6+ inci e tabletuță, nu e telefon. Le-aș zice să și-o bage undeva, dar n-o să le Ăźncapă. Posted Image
Este mai îngust, atenție mare. Hai să facem un exercițiu de imaginație: gândește-te că Mi9T e cât P2 ca dimensiuni dar toată fața lui este ecran. Cum ar fi? Să nu vezi tu cameră,senzori, locaș de difuzor, nimic doar un ecran. Așa-i că ar fi frumos? Na, așa e Mi9T. Nu o fi el extraordinar, dar ții în mână un ecran cu telefon atașat in spatele lui. :coolspeak:

#642
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostMarius3k, on 18 aprilie 2020 - 15:15, said:

Este mai îngust, atenție mare.
Corect, am citit înălţimea ca lăţime. Oricum şi P2 e neconfortabil ca mărime şi e peste mărimea corectă de telefon, dar am făcut compromisul pentru baterie, CPU, RAM, combinaţia totală de beneficii. 6" rămâne o mizerie. Nimeni n-are nevoie de 1080p în buzunar, după cum n-are nevoie de 4K pe televizor. It's all just marketing-brainwashing.

Quote

Să nu vezi tu cameră,senzori, locaș de difuzor, nimic doar un ecran. Așa-i că ar fi frumos?
Ecranul ca singură metodă de input a fost încă o stupizenie a istoriei smartphone-urilor, trebuia să păstreze modelele cu QWERTY fizic, landscape mode, slide-out, ca la Motorola Droid 3 & 4. Da' mă rog.

#643
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Hristos a inviat, la toti!

View Postdonjoe, on 18 aprilie 2020 - 12:48, said:

Ăia 3,7 mm în plus la lățime ar însemna tone de nervi încercând să-l bag în buzunarul dedicat, dacă ar mai intra măcar.
6+ inci e tabletuță, nu e telefon. Le-aș zice să și-o bage undeva, dar n-o să le încapă. Posted Image


Niciodată. Sistemul trebuie să fie stabil și să știu ce conține, nu să-mi dispară din el chestii după bunul plac al producătorului, sau să se re-aranjeze meniuri de-amboulea.
Deci custom ROM rootat, și niciodată update-uri automate. Și app-urile mi le updatez doar manual.

Chiar ieri am dezinstalat o versiune nouă de browser după ce și-au bătut joc de el chiar mai mult decât la celelalte update-uri recente, și m-am întors la versiunea din vara trecută, care făcea tot ce voiam așa cum voiam. Ce să vezi, e și mai rapid decât cel nou. Trece pe lista de app-uri la care nu mai instalez update în veci.

Total de acord. Un singur mm in plus la inaltime conteaza enorm ca sa nu mai intre in majoritatea buzunarelor mele. P2 e la limita.
La fel si cu update-urile, 100% agree,

View Postisr2002, on 18 aprilie 2020 - 13:41, said:

Si al meu (Lenovo P2 4GB RAM, 64GB Flash) a fost luat de la evom... Dar e desfacut in tara de catre distribuitor (nu ii scriu numele) si "sigilat dupa actualizare meniu international" - asa scrie pe cutie. Si ale voastre este foarte probabil sa fie la fel, adica, nu sunt pentru piata europeana. Probabil ca gry2000 are dreptate cand spune ca "Nu se mai vinde nimic in UE cu inregistrare apeluri nativa de ani de zile."
Nu sunt sigur, doar incerc sa explic.

Asa e. Spun din ce am vazut fizic pe Samsung si spun utilizatorii pe ariile de Xiaomi.

View PostMarius3k, on 18 aprilie 2020 - 15:15, said:

Este mai îngust, atenție mare. Hai să facem un exercițiu de imaginație: gândește-te că Mi9T e cât P2 ca dimensiuni dar toată fața lui este ecran. Cum ar fi? Să nu vezi tu cameră,senzori, locaș de difuzor, nimic doar un ecran. Așa-i că ar fi frumos? Na, așa e Mi9T. Nu o fi el extraordinar, dar ții în mână un ecran cu telefon atașat in spatele lui. Posted Image

Tocmai, ai un ecran neconform cu standardul 16:9 HD. Eu vad filme in HD impecabil pe al meu P2. La Xiaomi ai marginile negre. Ca sa nu mai spun de formatul de fotografiere corect, etc. Nu poti face poze corecte in 14:9 sau chiar mai prost.

In plus raportul CP/Kg este f f prost la ecranele mari, unde bateria nu poate sa le duca mult timp. Vezi ca noi avem un imbatabil 61,4 si nici Samsung M20/30 + nu-l ating. Practic P2 ramane cea mai rapida nava din galaxie, restul ramanand fara dilitiu pe undeva prin spatele nostru...:)

Moda asta imbecila cu phablet-uri alungite excesiv, e o mare porcarie.

View Postdonjoe, on 18 aprilie 2020 - 15:34, said:

Corect, am citit înălțimea ca lățime. Oricum și P2 e neconfortabil ca mărime și e peste mărimea corectă de telefon, dar am făcut compromisul pentru baterie, CPU, RAM, combinația totală de beneficii. 6" rămâne o mizerie. Nimeni n-are nevoie de 1080p în buzunar, după cum n-are nevoie de 4K pe televizor. It's all just marketing-brainwashing.


Ecranul ca singură metodă de input a fost încă o stupizenie a istoriei smartphone-urilor, trebuia să păstreze modelele cu QWERTY fizic, landscape mode, slide-out, ca la Motorola Droid 3 & 4. Da' mă rog.

Right. Marimea corecta de telefon este 4,8-5'' exact ca iphone. Am apreciat ca de-a lungul anilor nu s-au prostit si ei dupa restul turmei...
Dar nu apreciez faptul ca nu au versiune cu Android si baterie adevarata, de peste 4500 mAh, nu rahatul ala de nici 2000 mAh.
P2 a fost, este si va ramane cel mai bun raport calitate, pret, anduranta, dimensiune.

#644
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
"In plus raportul CP/Kg este f f prost la ecranele mari, unde bateria nu poate sa le duca mult timp."

Cum vedeti P2 vs M21 - la acest capitol...?

#645
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
61,15 P2 vs 59,70 M21.

N-ai sa gasesti o nava mai buna in galaxie.

#646
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 06.09.2004
Ma tot chinui sa adaug in Google Home o priza de la Xiaomi, adaugata deja in Mi Home. Dupa ce trec de ecranul in care aleg device-ul Working with Google si aleg din lista aia imensa Mi Home, nu se intampla nimic, nu imi apare ecran de log on cu user si parola. Am incercat cu un tel Xiaomi si merge.
Stie cineva vreo solutie?

Edited by isr2002, 26 April 2020 - 08:04.


#647
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postisr2002, on 26 aprilie 2020 - 08:03, said:

Am incercat cu un tel Xiaomi si merge.
Stie cineva vreo solutie?
Cred că încearcă să îți comunice ceva. :) P.S: a apărut Note9.

#648
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Si ce treaba au astea cu P2 ??

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate