Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#55
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Pun niste capturi de ecran dupa 5 zile si 5 ore, in care a fost utilizat cam 50 min/zi in medie, mai are 44% energie.

Cam asa se face o comparatie cat de cat relevanta fata de alti acumulatori. Cele 50 min/zi sunt impartite intre convorbiri 40%, aplicatii care necesita net mobil 4G - 40% , alte aplicatii, setari care nu necesita net mobil - 20%.

Attached Files



#56
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postbardu, on 24 decembrie 2016 - 17:28, said:

Ai mare dreptate, nu stiu de ce Lenovo nu face telefoane in forma de triunghi, sau hexagon. Plm ce probleme au unii...
Craciun fericit tuturor !
Totusi seamana izbitor cu Samsung.
Daca ar fi semanat o dunga sau doua linii nu era nimic dar expresia "a baga la puscarie nevinovat" din cauza asemanarii foarte mari se aplica nonsalant in cazul de fata.

p.s.:
craciun fericit si tie   Posted Image

#57
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Sa revenim ontopic. S-a lansat versiunea fw S048_161111_ROW.
A facut cineva update ?

#58
b0gdan_ro

b0gdan_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.08.2007
Salutare,

Sunt posesor de P2a42 de astazi Posted Image. Am avut un Lenovo A5000 ~1 an, dupa am avut un Lenovo VIBE P1 PRO ~ 10luni, si de astazi am un Lenovo P2. Ca si celalalte telefoane avute precedent, am fost multumit de cele doua pe care le-am avut. Sunt foarte multumit si de P2. Calitate/pret foarte bun. L-am prins in oferta la 1329lei.
Am facut update la soft iar acum rulez ultimul fw P2a42_S062_170117_ROW. Daca aveti ceva probleme la fw anterioare si doriti pot sa va ajut sa vad daca au disparut si nu ati facut update la fw Posted Image.

Daca sunt posesori de VIBE P1 si vor sa faca trecerea la P2 pot sa spun ca merita. Ca si puncte pro fata de VIBE P1 ar fi display-ul AMOLED, vine stoc 6.0.1, un software putin mai bogat fata de aceasi 6.0.1 pe P1. Gesturile pe amprenta. Foarte bune la raspuns, chiar imi place ca au scot butoanele capacitive. Nu folosesc bara de navigatie. Bateria putin mai mare si putin mai usor in greutate, mai subtire. Mai placut ca si design (opinie personala Posted Image). Puncte contra deocamdata nu am gasit. Avand in vedere ca P1 PRO l-am luat cu 1149 si acesta cu 1329 diferenta de pret merita.

Am fost foarte multumit de P1 Pro, as recomanda oricui daca nu are bugetul pentru P2.

#59
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Mie chiar mi-a displacut ca au scos butoanele capacitive, un motiv pentru care am renuntat la a-l achizitiona, am pariat pe un zuk z2 deocamdata, sa vad daca ma va dezamagi voi reconsidera P2 tot din CN.
Gesturi pe amprenta se gasesc si in softul chinezesc pentru P1 pro (au aparut ca o noutate odata cu android 6).
Banuiesc ca l-ai luat de la e-dante international, la pachet cu husa silicon si folie, ca asa a primit un apropiat. Sa-l stapanesti sanatos!

#60
b0gdan_ro

b0gdan_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.08.2007
Am vazut si eu pareri inainte de al cumpara. Unii tot asa erau nemultumiti pentru lipsa butoanelor capacitive. E chestiune de gustul fiecaruia Posted Image. Am mers in continuare pe acumulator si ecran mare cand am ales P2 Posted Image.
Husa e de plastic transparenta si folie simpla nu de sticla. Intradevar de la dante. Pentru moment e o solutie buna acest bumper de plastic pana imi ajung flagshipurile Posted Image. Multumesc. Z2-ul trebuie sa-ti ajunga sau deja il ai?

Edited by b0gdan_ro, 15 February 2017 - 20:14.


#61
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Cam rudimentara folia cado' dar e numa' buna pana cumperi de sticla.
Z2 meu abia a fost preluat de posta Olandeza, dureaza inca cca 3 saptamani + sa intru in posesia lui.

#62
mflorind

mflorind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.10.2008
Sunt și eu posesorul unui Lenovo P2a42 și sunt super mulțumit. Acumulatorul împreună cu procesorul și ecranul sunt punctele forte. La prima încărcare 100% m-a ținut 5 zile cu 17 ore de ecran activ. Vin de pe un Lenovo a5000 care nu m-am dezamăgit dar nu am putut scoate ecran activ mai mult de 9 ore și ceva cu toate că avea acumulator de 4000mah.
Vă rog dacă știți de unde pot lua o husă carte și o folie de sticlă pentru P2.

#63
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Daca tine asa mult bateria imi iau si eu unul. :))

#64
mflorind

mflorind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.10.2008
Da. Fără jocuri, doar navigare și Facebook, bineînțeles și apeluri.

#65
b0gdan_ro

b0gdan_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.08.2007
@bardu : da... folia este una de umplutura :) oricum am vazut teste pe youtube si nu se zgarie usor fara folie.

Daca optezi pentru o husa tip carte nu are rost sa pui si folie de sticla :).

#66
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Confirm ca tine in medie 6 zile bateria cu utilizare normala, nu excesiva. (adica ce am spus mai sus detaliat)
Asta cu vers S_033 de fw.
Acum a aparut un update la S_048 dar ma feresc sa-l fac din cauza ca nu am feedback suficient la el.

Unii spun ca ar rezolva problema focalizarii defectuase a camerei...in rest nimic in plus.
Dar sa auzim minusurile Posted Image

L.E. Nu e necesara folie, nu se zgarie si nici nu raman amprente pe el ca la A6000 de ex.
I-ar trebui in schimb o folie de margini caci e f alunecos din mana din cauza carcasei de aluminiu. Foarte incomod la operare cu mana dreapta !!

Edited by gry2000, 18 February 2017 - 19:05.


#67
mflorind

mflorind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.10.2008
Poate știe cineva cum se dezactivează încărcarea rapidă. La ghid spune cum se activează nu și cum se dezactivează.

#68
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Foloseste alt incarcator, de preferinta unul de 5V care scoate mai putin de 2A.

#69
mflorind

mflorind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.10.2008
Am încărcătorul de la a5000 că a rămas în familie, cred că e bun ce zici?

#70
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Incearca-l, daca nu apar cele 2 fulgere dorinta s-a indeplinit.

Mai e varianta usb-ului de la pc/laptop, negru sau albastru (posibil cel galben nu).

#71
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Recomand tuturor incarcatoare de max 2000 mAh. Ce este peste, sa fie folosit numai in cazuri de nevoie urgenta.
Cele de A5000/6000 sunt optime caci au 1000 mAh.

O problema la P2 este generatorul de vibratii, cam slabut....deh miniatura...
Cine foloseste versiuni mai noi de S_033 e rugat sa spuna cum merge telefonul.

#72
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Pe ce te bazezi ca recomanzi max 2A? La fiecare incarcare bateria nu poate absorbi mai mult decat "are voie". Daca depasesti nesimtit voltajul, asta e o adevarata problema
Eu de ex. recomand minim 2A!

PS. Incarc cu chargerul inteligent de 24w inclusiv casca BT.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate