Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#487
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
ho_emil - multumesc pentru raspuns.

Dupa ce vine telefonul: se calculeaza TVA 19% la 315$ (dar de ce se cere daca eu am platit deja TVA, cand am cumparat...?)  si apoi taxe vamale (nu inteleg cat sunt acestea?   )

#488
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Ai aici:
https://www.posta-ro...i-juridice.html
Daca alegi DHL, cred ca incaseaza ei taxele si-l aduc acasa. Nu sunt insa sigur, mai intereseaza-te.

Edited by ho_emil, 08 June 2018 - 16:53.


#489
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Stiu ca sunt un pic offtopic si imi cer scuze!
Incerc sa scap de al meu P2 32 gb dual sim (prin vanzare :) ).  Daca sunt doritori putem continua discutia in privat, pentru a nu polua aici  !  Multumesc !

#490
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Ferengii deabia asteapta sa puna mana pe tehnologia de la Enterprise...deci cauta-i...:)
Vezi in spate cu o pagina ca te cautau ei pe tine.

#491
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Sunt curios, de ce il vinzi? Ca baterie nu prea gasesti ceva mai bun. Sau nu te intereseaza capitolul baterie...

#492
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Momentan am un  Xiaomi mi6 ca telefon principal iar Lenovo este de back-up, țin un el un sim mai rar folosit.  Acum  ma pregătesc de un upgrade.   Lunile următoare probabil voi înlocui Mi6  cu altceva,  Mi6 va fi retrogradat ca backup phone iar Lenovo rămâne în plus...
Și într-adevăr, deși baterie este un avantaj enorm la el nu prea ma avantajează.  Prefer sa îmi încarc telefonul din power bank dacă e nevoie, dar funcțiile de smartphone sa meargă totuși impecabil.

#493
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Si vrei sa spui ca ai avut probleme cu P2 ?
Ce merge mai bine la Xiaomi decat la P2 ?

Cel putin la navigarea in galaxia Romania unde ai 4G in banda 20/800Mhz de la Orange si Vodafone, Lenovo merge cu warp 3, dar Xiaomi merge cu warp 1 doar in 3G caci nu are banda 20/800.
Si asta se simte bine la harti online, navigare GPS, mail, browsing, etc, adica aplicatiile cele mai importante.

#494
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Merge pe LTE Band3/1800 impecabil, eu am trecut de la P1 la P2, iar acum am Mi Note5 pro. Macar asta isi face update la android spre deosebire de tot ce am avut de la Lenovo. <_<

#495
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Cu benzile sau semnalul nu am avut nici un fel de probleme cu nici unul... Folosesc Digi Mobil + rețele din alte țări (Lyca în general) si mai tot timpul am avut semnal ok, aproape tot timpul în 4g..
Ca diferențe in favoarea mi6 :
- mai rapid prin meniuri
- mai rapid la deschiderea aplicațiilor ( în special Clash of clans:))
- diferența enorma la camera foto.  Aplicația foto se deschide mai repede iar focalizarea este de asemenea este mult mai rapida.  Nu sunt fotograf, nu prea fac poze, dar când fac nu vreau sa dureze 10 secunde până prind subiectul.

Nu am avut niciodată probleme cu P2, dar nici nu l-am folosit mai intens, ca telefon principal decât vreo câteva săptămâni pana s-a întors mi6 din garanție.

#496
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Daca tu spui ca P2 are lag inseamna ca vrei sa compari manevrabilitatea unei nave clasa Galaxy cu vreun interceptor minor de vanatoare...:)
Cat despre aplicatia foto stock s-a scris si am oferit si solutia.
La mine Professional HD camera merge rapid si f bine.

#497
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Frumoasa comparatia :)))  !
Ideea este ca pentru mine, momentan, mi6 este mai potrivit.
Zilele astea am butonat un pic o prastie de J3 20016....pfff..   Pastrand comparatia  P2 este un Boeing transatlantic iar J3-ul un amarat de balon cu aer cald :)).
Ca inlocuitor viitor speram la un Lenovo Z5 , cel din  zvonuri, dar dezamagirea a fost crunta la lansare...

#498
florinstef

florinstef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.02.2007
Am p2-ul de un an și jumătate, cu toate update-urile la zi bateria mă ține regulat peste 2,5 zile. I-am făcut update la Android 7 pentru că pe 6 sonorul la filmele înregistrate era foarte prost. Cu acest upgrade s-a rezolvat. Cred că per ansamblu, de când l-am luat i-a scăzut puțin din anduranta bateriei, cam 10% ceea ce nu e rău deloc.

#499
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Cum vi se pare versiunea originala P2a42_s251_171107_ROW ?
O are cineva instalata...?

#500
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Care este pretul corect acum pt un lenovo p2 folosit de un an jumatate, stare f buna, pachet complet?  Multumesc.

#501
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008

View PostProwler, on 26 iulie 2018 - 23:26, said:

Cum vi se pare versiunea originala P2a42_s251_171107_ROW ?
O are cineva instalata...?

Cea originala este S_033_160919_ROW si merge impecabil de peste 19 luni la mine.
Ce este dupa 033 sunt update-uri, cu problemele de rigoare.

#502
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Dupa lupte seculare, care au durat ceva - asa cum probabil ati intuit - am cumparat un lenovo p2 32gb - stare f buna cu versiunea de soft mentionata anterior, pachet complet. Telefonul e f fain. Vin de pe android 4 si dureaza nitel sa ma adaptez la 7. (din pacate nu e 6 ca sa tina mai bine bateria).

Cateva intrebari:

1. Se poate face downgrade la android 6 - fara a roota telefonul sau alte traznai?
2. Exista vreun telefon disponibil in prezent sau anuntat - cu specificatii mai bune, mai ales ca autonomie? Functii noi nu prea imi dau seama ce se mai poate inventa...
3. Pana la urma cum este mai bine sa incarc telefonul pentru a pastra cat mai bine bateria in timp - fast charger sau charger normal (2000mAh)?
4. Am pusa deja folia cu care a venit telefonul - pare ok.  E vreun avantaj sa pun de sticla?
5. Tel are husa - gen carticica - protejeaza dar e cam bulky in buzunar din pacate. Exista ceva mai slim - tot tip carticica ca sa protejeze ecranul.

Multumesc

#503
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
6.revin cuurmatoarea problema. Telefonul nu se incarca! Conectez cablul si ni se intampla nimic.las cablul conectat si dau restart. In timpul bootarii se aprinde becul rosu si incarca normal sau fast charging in functie de charger.

Am bootat si in safe mode dar face la fel deci nu exista vreun soft care blocheaza incarcarea...

#504
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
1. Vezi ca e un tutorial pe net, e un link si pe aici parca.
2. Nu. Tehnologia se pare ca s-a plafonat destul de mult...
3. Cum vrei, nu prea are importanta la noi.
4. Avantajul de a nu crapa touch-ul la socuri mecanice, da.
5. Nu. Nici eu nu am gasit decat prostii motiv pentru care il folosesc fara, e fisurat usor la touch dar zboara in galaxie fara probleme.
6. Asta cu niciun incarcator ?
Daca e asa, ai o defectiune si mergi la garantie cu el.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate