Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Problem redare videolipuri

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Sigur, poti sa le convertesti, dar vei pierde din calitate.
Sau poti seta filmarea de la inceput pe o rezolutie mai mica, cu framerate de 30.
Dar astea sunt artificii fara rost, in conditiile in care un smartphone de 600 de lei reda fara probleme filme 4k. Sau un mediaplayer Android.
Lasa filmele cum sunt si ia un laptop mai serios. Parerea mea.

#20
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Laptopul e al tatalui meu. El il foloseste pentru Facebook, skype si alte prostii marunte. Asta atunci cand nu ii merge telefonul, care vad ca incepe sa ia locul multor device uri.

O sã vizionez videoclipurile cand am sa merg acasã.

#21
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
Pe laptopul meu Asus-ul X55A merg filmarile 4K/25 fps cu WMP. Are procesor dual core pentium 2020m la 2,4 ghz ,placa video integrata si 4gb de ram ,  pe W8.1. Pt video am Potplayer si ffdshow , dar merge 4K si pe un laptop fara codecuri (probat pe un Dell cu I5).

#22
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Oare nu conteaza si in ce format face camera filmuletele?

#23
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004

View Posttinel231, on 25 decembrie 2016 - 18:59, said:

Pe laptopul meu Asus-ul X55A merg filmarile 4K/25 fps cu WMP. Are procesor dual core pentium 2020m la 2,4 ghz ,placa video integrata si 4gb de ram ,  pe W8.1. Pt video am Potplayer si ffdshow , dar merge 4K si pe un laptop fara codecuri (probat pe un Dell cu I5).

Daca intri in amanunte, o sa afli ca si KMPlayer, si Daum (care a luat aproape tot de la KMP) fac tot posibilul sa redea filme care depasesc puterea de procesare. Adica scaleaza in jos, sar frame-uri. Vezi filmele, dar nu mai ai aceeasi calitate. Ma rog, daca scopul e sa le vezi, merge si asa.

#24
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Imi puteti recomanda o placa video sau un procesor care sa duca 1080p 60 fps ?

Si pe PC doar cu VLC merg videourile normal.

Edited by Razvan125, 29 December 2016 - 12:36.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate