Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Proteine Whey = insomnie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Ai citit pe sărite don_daniello. Am spus îndreptari si genoflexiuni cu bara. Citeste mai sus.

Mkdan2004, nu făceam shake-ul cu lapte dar...se pare ca ceva nu-mi prieste. Butoane nu o sa mănânc mult timp, aia e clar.
Cred că o sa fac îndreptarile cu bara plus 10 kg pana cand sunt stăpân pe exercitiu. Culmea e ca le făceam corect. Am fost doar neatent azi...dar e o lectie oricum. La fel si genoflexiunile.

#38
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Revin dupa o perioada in care n-am mai consumat proteine. Dorm constant 8 ore pe noapte, somn adanc si ma trezesc fresh. Antrenamentele le fac dimineata asa ca la 9 jumate seara deja dorm, ma trezesc la 5 jumate. Saptamana asta marti am incercat sa mai iau o doza, rezultat marti noapte trezit la 3 cu transpiratii. E clar, corpul meu nu suporta concentratele astea. Trebuie sa ma axez pe alimentatie. M-am gandit sa postez treaba asta, poate mai are cineva probleme si nu stie de ce. Spor la tras de fiare ! Posted Image Posted Image Posted Image

#39
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 R10, on 23 decembrie 2016 - 18:32, said:

Nu aș putea să îți răspund la întrebare, dar pot să spun cu siguranță că: proteine whey = prostie
Haha, daca ai sti tu unde-i prostia... :naughty:

"proteinele" whey nu-s altceva decat zer uscat. Echivalentul laptelui praf, dar facut din zer.

 Inginerul_bv, on 14 ianuarie 2017 - 06:19, said:

Revin dupa o perioada in care n-am mai consumat proteine. Dorm constant 8 ore pe noapte, somn adanc si ma trezesc fresh. Antrenamentele le fac dimineata asa ca la 9 jumate seara deja dorm, ma trezesc la 5 jumate. Saptamana asta marti am incercat sa mai iau o doza, rezultat marti noapte trezit la 3 cu transpiratii. E clar, corpul meu nu suporta concentratele astea. Trebuie sa ma axez pe alimentatie. M-am gandit sa postez treaba asta, poate mai are cineva probleme si nu stie de ce. Spor la tras de fiare ! Posted Image Posted Image Posted Image
E imposibil biologic vorbind sa cauzeze ceva daca o iei ziua, fiindca e un produs foarte rapid digerabil. Problema e alta: ori avea vreo aroma care putea cauza ceva de genul(posibil ciocolata), ori o luai inainte de somn(favorizeaza regenerarea organismului si e posibil sa aiba ceva efect) ori ... ti se pare si alta-i problema(cel mai probabil).

#40
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Eu zic ca imposibil nu e. E clar ca tot ce contine acel concentrat interactioneaza cu sistemul digestiv mai intai si mai apoi cu sistemul nervos. Aroma pe care o foloseam eu este caramel, deci nu prea cred ca e din cauza aromei. Si nici nu luam inainte de somn. Luam fix 2 masuri dupa antrenament si beam shake-ul in drum spre servici, undeva dimineata pe la 8. Iar din cauza aromei nu cred ca e. Beau si 5 cafele pe zi si dorm noaptea ca un urs. Ciocolata iti mananc 2 fix in pat inainte de somn si la fel, dorm ca ursu....
Mai acuza si altii insomnie din cauza proteinelor de la ON:

http://forum.bodybui...php?t=121605181

"Bringing this back...
I've been having the same problem.
I've seen quite a few threads pop up about this and many of them are related to ON whey protein, maybe there is a misc. ingredient not listed? Has anyone been able to find a link to insomnia and this product?
Been using ON chocolate for over a month and its been the worst damn month of sleep I've ever had in my life, I began thinking that something was seriously wrong with me but then I started searching and found that I'm not the only one...Just bought some Myofusion so I'm hoping that the switch will solve the problem."

"hello, whey protein contains the amino acids tyrosine and phenylalanine ( the product label should list the amount of each amino per serving) which are very stimulating. in certain individuals this can cause insomnia. i too experienced insomnia and discontinued using. at one point i was taking tryosine and phenylalanine supplements, without the whey protein, for depression but they were far to stimulating causing insomnia. you could try adding inhibitory amino acids gaba(Gamma Aminobutyric Acid), taurine and trytophan to the whey. i haven't tried this yet. you can purchase these in powder form from health food vitamin shops. good luck."

Edited by Inginerul_bv, 15 January 2017 - 07:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate