Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Adio Steaua Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Palmaresul e tot la echipa lui Becali.

#38
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008

View PostBob493, on 22 decembrie 2016 - 16:04, said:

Palmaresul e tot la echipa lui Becali.

Da, incepand cu anul 2003, cand a preluat echipa! A pierdut tot in instanta: nu a mai putut juca pe stadionul Ghencea, i s-a luat sigla, palmaresul si acum i se va lua numele! Mai poate face recurs doar la nume...dar nu va avea castig de cauza! Becali are dreptul la palmares doar incepand cu anul 2003!


P.S: Echipa se va numi Fotbal Club Sportiv Becali - F.C.S.B - si nu mai au voie sa se numeasca Steaua sub nicio forma. Gen F.C.S.B = Fotbal Club Steaua Bucuresti! Au de mult timp pe tricouri imprimat F.C.S.B si pe sigla! Nu e nici urma de numele Steaua! S-a mai pronuntat cuvantul Steaua pentru ca inca nu a fost sentinta definitiva! Becali mai poate face recurs si pana atunci i se poate spune: F.C.S.B = Fotbal Club Steaua Bucuresti! Dupa care...la revedere! Echipa Steaua Bucuresti nu mai apartine lui Becali sub niciun inscris!

P.P.S: Inclusiv site-ul oficial isi va retrage numele Steaua!

Attached Files


Edited by favoritul, 22 December 2016 - 16:24.


#39
nustiunika

nustiunika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.06.2015
Nu se va numi asa. A fost o reactie de moment a lui Becali... Penibilitatea celor din armata e ca isi insusesc un cuvant pe care nu l-au inventat ei. Cuvantul ”steaua” este inainte de MApN.
Oricum, in spatele acestor dispute... se doreste desfiintarea totala a echipei.

#40
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008

View Postnustiunika, on 22 decembrie 2016 - 16:25, said:

Nu se va numi asa. A fost o reactie de moment a lui Becali... Penibilitatea celor din armata e ca isi insusesc un cuvant pe care nu l-au inventat ei. Cuvantul ”steaua” este inainte de MApN.
Oricum, in spatele acestor dispute... se doreste desfiintarea totala a echipei.


Nu se refera la nume, ci la folosirea brand-ului Steaua! Nu-l mai poate vinde pe Adi Popa cu 5 mil de euro daca se va numi oficial Fotbal Club Sportiv Becali sau altfel! Una e sa cumperi de la Steaua Bucuresti si alta e sa iei de la o echipa care s-a infiintat in anul 2003! Cand tu cumperi un echipament de la Sony, nu e vorba numai de calitate, ci si de brand! Mai dai niste bani in plus pentru asta!

========
Din Prosport
========


Gigi Becali susţine că va băga clubul în faliment, dacă CSA Steaua va câştiga şi procesul în care îi solicită despăgubiri de aproape 37 de milioane de euro, pentru utilizarea ilegală a mărcii. Miercuri, Curtea de Apel Bucureşti i-a interzis să mai folosească numele Steaua.
Războiul dintre Gigi Becali şi CSA Steaua devine din ce în ce mai dur. Miercuri, CSA Steaua a reuşit să obţină în instanţă o nouă decizie favorabilă. Curtea de Apel Bucureşti a decis să-i interzică să folosească numele Steaua. Gigi Becali spune că va ataca decizia la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie şi va folosi numele până când se va da o decizie definitivă în acest caz:
"O să atac decizia. Mai există o cale de atac la Curtea Supremă. Asta durează cam un an de zile, deci suporterii Stelei să stea liniştiţi cam un an de zile. Ori e duşmănie la Curtea de Apel, ori e duşmănie din partea serviciilor militare. Daca e aşa, nu avem nicio şansă, eu sunt praf în faţa lor, în senul că nu am forta sa ma bat cu ei. Dar nu-mi explic de ce Boroi şi Talpan au aşa forţă. Nimeni nu avea curaj, dacă nu era susţinut de sus. Dacă judecătorul spune că e alb cărbunele, eu că se fac? Merg mai departe. O să schimb şi numele. FCSB va deveni Fotbal Club Sportiv Becali", a declarat Gigi Becali.
Omul de afaceri susţine că planul său va fi altul în cazul în care CSA Steaua va obţine o decizie favorabilă şi în dosarul în care MApN cere despăgubiri de aproape 37 de milioane de euro: "Dacă au reuşit pe partea cu numele şi vor încerca şi pe partea cu prejudiciu şi vor câştiga, asta înseamnă faliment", a mai pus Becali.

Edited by favoritul, 22 December 2016 - 16:44.


#41
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
Pana ajunge echipa asta noua in liga I, campionatul Romaniei va valora fix un pix...  Se mai uita la TV la Liga 1 fix pulea ca sa mai poata plati televiziunile bani multi pe drepturi. Cand si bruma asta se va duce, fara suporteri pe stadion si bani din televizari, de unde bani pt fotbal ?

#42
rvd55

rvd55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 11.04.2014
adevaru ii ca in Romania tot ce merge cat de cat bine ii distrus dam totu la straini sau nimicim sa nu mi fie nimic al nostru ce urmeaza Rosia Montana  ? generali astia pe unde sau razboit Angola,Iraq, Afganistan ori si au ridicat vile cu soldati si materiale de la stat?

#43
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Povesti nemuritoare. Palmaresul e la echipa lui Becali, iar aberatia conform careia echipele cumpara cu un pret de la Steaua si cu alt pret de la FCSB e atat de ridicola incat nici nu merita sa fie comentata.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBucifon, on 22 decembrie 2016 - 13:39, said:

De nu era oierul care pute a branza si a cacareze de oaie sigur se gasea altul sa tina echipa asta.
Haida de, glumesti cu noi, asa-i?
Rapid iti zice ceva? Da' Craiova? Poli? Echipe cu traditie s-au dus...  Sa nu uitam de Dinamo. Daca nu era GB asa era si Steaua.

Oricum, la apel cistiga nea gigi.

#45
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View PostBucifon, on 22 decembrie 2016 - 15:15, said:



Bai eu sunt de acord sa ne unim si sa strangem niste bani sa-i facem lui Becali o statuie, pe bune. Ziceti cat trebuie si dau si eu.

Parca si o vad, frumos realizata, chipul angelic a lui Becali,  purtand o coronita pe cap facuta din cacareze de oaie, in mana stanga tinand o bucata de caș iar cu mana dreapta tinand de coarnele unui berbec Posted Image
las-o dracu de statuie. Mă doare in cur de Becali și alții. Pe mine ma interesează de ce el a făcut și alții nu, așa cioban cum e. Și de ce crezi că un lachi că ar face ceva armata. Acolo e invidie, e comunism cum era odată, să nu facă alții nimic, de ce să facă? Nu trebuie sa facă. Asta e mentalitatea in Romania. Să pui stop la orice e bun în România. Asta e romania. Un cacat cu viermi in mijloc. Sper că nu mâncați la ora asta.

#46
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostEscapE13, on 22 decembrie 2016 - 13:34, said:

pai daca nu era oierul,steaua era un fel de Dinamo, dar mai prost.

Si oierul era acelasi cioban din ´89, doar ca mai bogat. Acu, e "domn proprietar de club". Din pacate. Pentru ca el a fost primul care a dat tonul la distrugerea adevaratului fotbal din Romania, transformand totul intr-o afacere murdara si scarboasa.

#47
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Poate da Dzeu si intra la zdup pt altceva.

#48
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View Postmyshyk, on 22 decembrie 2016 - 20:47, said:



Si oierul era acelasi cioban din ÂŽ89, doar ca mai bogat. Acu, e "domn proprietar de club". Din pacate. Pentru ca el a fost primul care a dat tonul la distrugerea adevaratului fotbal din Romania, transformand totul intr-o afacere murdara si scarboasa.
dacă aveam 10 oieri din ăștia, altfel arata fotbalul romanesc intern și extern. Omu e oier, voi ce sunteți, zugravi?:)) Nici atât, tastați pe aici frustrați și cu burta goala.

View PostPrien, on 22 decembrie 2016 - 21:14, said:

Poate da Dzeu si intra la zdup pt altceva.
dumnezo nu există, dumnezo se transforma :)

#49
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 18.08.2016
Daca palmaresul e din 2003 la fcsb inseamna ca steaua si-a oprit activitatea in 2003,retrogradand,iar acum incep din liga 4/5,iar cand au facut actele cu gigi armata avea datorii si gigi a platit si eu cred ca ori armata l-a pacalit spunandui ca iti dam marca,ce inseamna tot,iar acum si-au luat inapoi marca.Ceva nu e in regula,ori gigi are palmaresul,ori aia l-au pacalit cu niste hartii,faza e ca steaua e ori a statului ori gig a cumparat-o achitand acele datorii...nu inteleg de ce dureaza inca un an sa aflam daca are voie gigi sa foloseasca numele si nu vine cineva in fata cu dovezile:bai am actele ca eu detin steaua etc etc..poate au pile astia din armata ca numai inteleg nimic.Stiti cumva cand se va decide care are palmaresul asa cum s-a decis azi cu numele?Palmaresul Rapidului a fost scos la vanzare,de cine e detinuta rapid?craiova,poli astea din liga 1 sunt continuitoarele craiova maxima si poli?ca astea cred ca se stiu,sau se judeca si astia?:))

#50
Maxy21

Maxy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2013

View PostBucifon, on 22 decembrie 2016 - 13:39, said:

Nu vorbim de FC Rocar sau de FC Scornicesti, vorbim de Steaua Bucuresti singura echipa romaneasca ce a castigat ceva ce merita mentionat pe plan forbalistic. De nu era oierul care pute a branza si a cacareze de oaie sigur se gasea altul sa tina echipa asta.

Aha... da bine. Nu ai vazut cati s-au inghesuit sa salveze rapidul, sportul studentesc, fc national s.a.m.d

Cu becali am jucat o semifinala de cupa uefa si am scos rapidul din europa. Cu jeneralii izmenari vor face performanta la minigolf de birou , world of tanks sau prinde pokemomul de Lacatus care a uitat ca a antrenat Steaua lu gigi. Ce buni erau banii aia . De ce nu ia statul roman dreptul celor de la Renault sa mai foloseasca numele de Dacia si sigla ? Ahhh... acolo nu sunt generali.

#51
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postmyshyk, on 22 decembrie 2016 - 20:47, said:

Si oierul era acelasi cioban din ´89, doar ca mai bogat. Acu, e "domn proprietar de club". Din pacate. Pentru ca el a fost primul care a dat tonul la distrugerea adevaratului fotbal din Romania, transformand totul intr-o afacere murdara si scarboasa.

Baiatu', sa-ti fie rusine si sa-ti crape obrazul de rusine pentru ca nu-i recunosti meritele acestui titan al fotbalului, Becali. In loc sa ingenunchezi in fata lui pentru ca a salvat Steaua de la faliment, a castigat 2 trofee de liga campionilor si 10 campionate tu te apuci sa arunci cu noroi in chipul lui neprihanit. Posted Image

View PostEscapE13, on 22 decembrie 2016 - 20:28, said:

Să pui stop la orice e bun în România. Asta e romania. Un cacat cu viermi in mijloc.

Adica Becali e bun? Posted Image  Bai baieti v-ar ajuta daca v-ati da jos ochelarii aia de cal ca sa incercati sa vedeti adevarul. Ce tot vorbiti ca becali a facut, ca becali a dres? Va rog sa retineti asta: pentru jegosul asta de cioban totul e o afacere, nu ii investitor ii doar un beneficiar de pe urma forbalului, a bagat 1 leu si a scos 3. De fiecare data cand am avut o echipa bunicica a vandut tot ce-a fost mai bun. Asa a fost si acum 2 ani cand am avut echipa de rupeam tot dar ciobanul cu cacareze in loc de creier a dat tot ce avea valoare. Acum se vede rezultatul, vin descultii si pisatii aia de la Dinamo si iti da 4-1.

Individul ii doar un parazit al societatii, de ce credeti ca il doare ca vor generalii sa-i ia jucaria? Pentru ca nu mai are de unde scoate bani, il doare in coaie pe cioban de fotbal.

#52
seeker_of_truth

seeker_of_truth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 27.11.2016
Ma intreb de unde va avea armata bani, de la buget ? Si mai vor sa primeasca 2 % ?
Ca va convine ca nu Becali a luat echipa si a investit, au ajuns pana in semifinale uefa si in liga campionilor, si acuma vin , traitorii astia pe gratis, si il santajeaza ca vor bani. Marii generali...

#53
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Bai Sucre, ia zi-mi, ce a investit ciobanul? Cati bani a adus de la el ca sa cumpere jucatori? Iti zic eu: l-a dat pe Chipciu si apoi a avut bani de cumparat alti jucatori. Mai mult ca sigur ca jumatate din banii lui Chipciu i-a palmat ciobanul. Dar de slabitul echipei vad ca nu vorbeste nimeni, tu dai un jucator de baza si iei niste neica-nimeni sa-l inlocuiesti iar rezultatele s-au putut vedea si aseara. Dar asta-i fotbalul vazut de marii giganti ai fotbalului, ciobanul cu maybah, meme puscariasul, argaseala lingaul si mache labagiul si a celor ce stau cu gura deschisa la ce zice becali.

Team de team, performanta de performanta! Posted Image

Edited by Bucifon, 23 December 2016 - 09:24.


#54
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostEscapE13, on 22 decembrie 2016 - 21:42, said:

dacă aveam 10 oieri din ăștia, altfel arata fotbalul romanesc intern și extern. Omu e oier, voi ce sunteți, zugravi?Posted Image) Nici atât, tastați pe aici frustrați și cu burta goala.

dumnezo nu există, dumnezo se transforma Posted Image

Rahatul in care se balacareste aceasta afacere de "la famiglia" o numesti "fotbal"? Vezi ce inseamna sa te nasti dupa ce adevaratul "fotbal, sport", "fotbal competitie sportiva" a disparut?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate