Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

greutate corporala

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
@Fzn9... Poți sa faci câte abdomene te las eu,  :D  caci nu scapi de celulita. Mușchii de pe abdomen se lucrează ca orice alt mușchi, nu mai mult, nu mai puțin. Dacă vrei sa fie mai reliefat faci repetări puține dar cu greutăți.
Dar oricât de dezvoltat ar fi abdomenul el este acoperit de '' burta''. Și burta scade odată cu grăsimea corporala care la rândul ei scade cu o alimentație corecta aplicata la efortul fizic pe care îl depui.
E absolut necesar sa lucrezi TOT corpul, nu doar abdomenul. Baga minim 20 minute zilnic de HIIT și mănâncă atât cât îți cere corpul (de foame nu de pofta). Daca ai băgat o tableta de ciocolata acreste-o cu 100 burpees. Sarmalele se servesc cu  100 genuflexiuni bucata, etc. Nu lasa sa treaca mai mult de 30 de minute între felul principal și "garnitura" recomandata de mine.
Nu vorbesc din cărți căci am avut și eu burta și nu credeam ca o sa scap în veci de ea. Acum se întrezaresc 6 pack și culmea, sa întins și pielea după un an de exerciții chiar dacă am 46 de ani.
Succes!

Edited by Mariusvlad2, 23 December 2016 - 12:08.


#20
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014
Mariusvlad2  zilnic fac antrenamente hiit  + am facut 2 luni de sala, acum am intrerupt, ma reapuc dupa examen , dar nu scade burta...si stii la ce ma refer la cea de jos, nu cea de pe abdomen, eu vreau cea de jos sa scap de ea, daca scap de aia, in 2 luni o sa se vada ceva......
De mancat, nu mananc mult, dulciuri nu imi cumpar, dimineata la cafea mai servesc o ciocolata ...un baton mic, sau ciocolata neagra 85% cacao, de la mec am mancat cel mai mult asta vara cand eram plecat in interes de serviciu , trebuia sa supravietuiesc, ca eu nu ma pricep sa gatesc :D, bine imi mai faceam o omleta cam atat, si niste spaghete, in rest sucuri acidulate rar 1 data la 2 saptamana in mall cand mai ies, ca de cumparat acasa nu imi iau...

Edited by Fzn9, 23 December 2016 - 12:47.


#21
Past

Past

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.12.2016

View Postwarchilde, on 22 decembrie 2016 - 08:46, said:

in principiu se recomanda pierderea a aproximativ 1kg/luna ca sa nu pierzi din masa musculara, tu ai fost extrem de aproape. Drastic inseamna pierderile alea de 7kg intr-o saptamana, 20 kg pe luna, chestii din astea. Ce ai facut tu a fost foarte ok ca si scadere in greutate.

Cred ca e OK sa slabesti 1-2 kg pe luna, in functie de la cat pleci. Eu am slabit 13 kg in 2 luni, aveam 25 kg peste greutatea normala. Desi am mancat echilibrat si m-am simtit OK si plin de energie, mai ales dupa ce nu am mai carat atatea kg in spate, nu a fost bine d.p.d.v al sistemului imunitar: prima viroza respiratorie m-a doborat la propriu.
Acum mi-am propus sa dau jos si restul de 10-12 kg pe parcursul unui an intreg.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate