Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

camera sport - posibilitate filmare mai lunga de 10 min?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009
Salut, sper ca nu s-a mai discutat subiectul, daca da imi cer scuze pentru asta, eu nu am gasit . Pe scurt, am o camera sport destul de necunoscuta dar ca specificatii este gen sjcam 4000 wifi, cu diferite moduri de filmare gen 4k, 2k, 1080 60 fps, 1080 30 fps, 720 120 fps. Problema este ca la asa-zisele filmari 4k sau 2k filmeaza doar 5 min si trece la crearea unui alt video iar la celelalte rezolutii face acelasi lucru dupa 10 min. Intrebarea mea este : se poate face o interventie pe placa de baza sau ceva sa poata filma non stop ? Vreau asta pt ca eu o folosesc mai mult in masina si atunci cand scrie videoclipul pana incepe sa inregistreze altul trec de la 5 pana la 12-15 sec desi folosesc un card bun si e posibil sa fie un eveniment neplacut tocmai atunci.Nu mai zic daca sunt in vacanta si vreau sa inregistrez ceva.Daca ati facut ceva de genul asta poate imi puteti recomanda un service ceva unde sa o "aranjez". Mentionez ca sunt din Bucuresti. Va multumesc anticipat.

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Oprirea e probabil rezultatul unei limitari tehnologice. Daca ar fi putut sa inregistreze continuu minute in sir, n-ar fi limitat-o de dragul de a o limita.

#3
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Probabil are un buffer de memorie micut care se umple urgent în 2k-4k. Si atunci au facut un artificiu software.

Edited by caiuscorneliu, 21 December 2016 - 19:32.


#4
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009
2k sau 4k nu-s asa de importante,oricum desi nu ma pricep cred ca nu-s chiar reale dar as fi vrut sa inregistrez mai mult macar la o rezolutie mai slaba...Eu m-am gandit ca este o setare facuta sa lucrezi mai usor cu videoclipurile (sa le pui pe net,etc.)  avand in vedere ca 5 min in 2k = 2gb iar 10 min la celelalte rezolutii = 1.6gb.

#5
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007
Am o camera auto tot no-name care are in setari fisiere de maxim 10 minute ( are si 1, 3, 5 ) dar intre ele nu pierde nici macar o secunda ( sau cel putin nu este asa sesizabil cum zici tu de 5-15 secunde ); o avea camera o problema.

#6
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 08.06.2005
Ce format are cardul pe care inregistrezi? Poate acolo e limita.

#7
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Si eu am o camera de actiune. Acum am testato si am vazut ca salveaza fisierele in fiseire de 5-7 GB (aprox. 14-16 minute o filmare). Unu l-a salvat in 3 GB. Nu stiu dupa ce criterii se salveaza.

OFF Topic : Pe tine cam cat te tine bateria ? Acum am lasat camera sa filmeze ( in 1920x1080 ) pana se termina bateria si a filmat 57 de minute. ( pe cutie scrie ca filmeaza aprox. 90 de minute in FHD )
Bateria e de 1000 mAh.

Edited by Razvan125, 21 December 2016 - 20:02.


#8
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

 Mihai_M_C, on 21 decembrie 2016 - 19:16, said:

[...]am o camera sport destul de necunoscuta [...]de la 5 pana la 12-15 sec [...]

 caralumba, on 21 decembrie 2016 - 19:45, said:

Am o camera auto tot no-name [...]dar intre ele nu pierde nici macar o secunda [...]

Ti-ai dat singur raspunsul, mai tirziu ai primit si confirmare: fiecare model (cunoscur sau necunoscut) are "ciudateniile" lui.
Deci, alta camera / model / producator.

#9
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009

 caralumba, on 21 decembrie 2016 - 19:45, said:

Am o camera auto tot no-name care are in setari fisiere de maxim 10 minute ( are si 1, 3, 5 ) dar intre ele nu pierde nici macar o secunda ( sau cel putin nu este asa sesizabil cum zici tu de 5-15 secunde ); o avea camera o problema.

nu cred ca e de la camera, mai am un prieten care are la fel si tot asa face, pierde minim 5 secunde...

 mircea812, on 21 decembrie 2016 - 19:45, said:

Ce format are cardul pe care inregistrezi? Poate acolo e limita.

formatul este exfat daca nu ma insel, dar am testat mai multe carduri si nu pare sa fie de acolo problema, poate fii de la faptul ca pe ea scrie max 32 gb si eu am bagat card de 64 sau 128, chiar nu stiu

 Razvan125, on 21 decembrie 2016 - 19:59, said:

Si eu am o camera de actiune. Acum am testato si am vazut ca salveaza fisierele in fiseire de 5-7 GB (aprox. 14-16 minute o filmare). Unu l-a salvat in 3 GB. Nu stiu dupa ce criterii se salveaza.

OFF Topic : Pe tine cam cat te tine bateria ? Acum am lasat camera sa filmeze ( in 1920x1080 ) pana se termina bateria si a filmat 57 de minute. ( pe cutie scrie ca filmeaza aprox. 90 de minute in FHD )
Bateria e de 1000 mAh.

in 1920x1080 filmeaza intre 80 - 90 min iar bateria e mai mica,e de 900 daca nu ma insel

#10
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

 Mihai_M_C, on 21 decembrie 2016 - 20:09, said:


in 1920x1080 filmeaza intre 80 - 90 min iar bateria e mai mica,e de 900 daca nu ma insel
Ieri am cumparat o baterie de rezerva. Vad ca aceasta este de 900 mAh. Sunt curios daca filmeaza mai mult.
Bateria originala nu ma prea incanta Am impresia ca e moale.

#11
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009

 roxanaRabinowitz, on 21 decembrie 2016 - 20:01, said:


Ti-ai dat singur raspunsul, mai tirziu ai primit si confirmare: fiecare model (cunoscur sau necunoscut) are "ciudateniile" lui.
Deci, alta camera / model / producator.

asta este clar, eu am vrut doar sa stiu daca pot sa rezolv in vreun fel, chiar daca pierd garantia,etc. M-am gandit ca sunt mai multi nemultumiti de chestia asta la camerele lor si au rezolvat cumva...

 Razvan125, on 21 decembrie 2016 - 20:11, said:

Ieri am cumparat o baterie de rezerva. Vad ca aceasta este de 900 mAh. Sunt curios daca filmeaza mai mult.
Bateria originala nu ma prea incanta Am impresia ca e moale.

eu pt masina i-am pus acumulator extern de 10.000 cu care poti sa incarci si telefonul de ex. si care se opreste automat cand e plina bateria, asta pt ca la bricheta de cate ori opresc motorul se oprea si ea dar asa e mai simplu

#12
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

 Mihai_M_C, on 21 decembrie 2016 - 20:17, said:

eu pt masina i-am pus acumulator extern de 10.000 cu care poti sa incarci si telefonul de ex. si care se opreste automat cand e plina bateria, asta pt ca la bricheta de cate ori opresc motorul se oprea si ea dar asa e mai simplu
Si eu ma gandeam sa iau o baterie externa in loc de o baterie pentru camera. Dar era incomod si nefolositor. Nu puteam sa filmez si sa stau ca bateria in mana. + camera mea nu accepta incarcare si filmare in acelasi timp.

#13
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009

 Razvan125, on 21 decembrie 2016 - 20:19, said:

Si eu ma gandeam sa iau o baterie externa in loc de o baterie pentru camera. Dar era incomod si nefolositor. Nu puteam sa filmez si sa stau ca bateria in mana. + camera mea nu accepta incarcare si filmare in acelasi timp.

La mine accepta filmare si incarcare in acelasi timp iar daca sta mai mult in masina e utila treaba. Daca n-ar fi chestia cu inregistrarea as fi multumit.

#14
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Ai la camera vreo setare care sa faca poze cand filmezi ? Tot la cateva secunde

#15
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009

 Razvan125, on 21 decembrie 2016 - 20:34, said:

Ai la camera vreo setare care sa faca poze cand filmezi ? Tot la cateva secunde

Nu pot sa fac poze cand filmez, are mod foto simplu , in rafala cate 3 parca si cu declansare automata la un anumit nr de secunde. Nu m-am jucat prea mult pt ca sunt de calitate destul de slaba...

#16
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008
De o curiozitate, ce model de camera e? Esti multumit de ea? (calitate audio / video)

#17
Mihai_M_C

Mihai_M_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.09.2009

 badboy69on, on 21 decembrie 2016 - 21:56, said:

De o curiozitate, ce model de camera e? Esti multumit de ea? (calitate audio / video)
ti-am trimis PM

#18
Marijuonaru

Marijuonaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2014
Salut !!!

Am si eu aceeasi problema.
Am achizitionat zilele trecute o camera video sport 4K MYRIA MY7001. Nu imi pot da seama daca are o problema sau asa filmeaza ea. Incerc sa filmez pe un card de 32 gb, clasa 10 (recomandat de ei in manualul de utilizare). Ea filmeaza aproximativ o ora continuu (cat tine bateria la rezolutie mare 4k sau full hd) dar cand intru sa vad ce a filmat imi apar mai multe filmulete nu doar unul cum ar fi normal. Mentionez ca versiunea soft-ului este 20170228. Nu am gasit in meniu ceva de genul filmeaza continuu.  Ce pot sa fac in aceasta privinta ?
Vreau sa va mai intreb de unde pot achizitiona inca o baterie ?
Poate am noroc si imi raspunde cineva care a rezolvat aceste probleme.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate