Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Apple Music

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016
Momentan sunt in perioada de trial a abonamentului si pot sa zic ca mi place, posibilitatea de a le downloada pentru offline, artworks, totul aranjat etc. Voiam totusi sa stiu daca exista vreo posibilitate de a achizitiona de undeva mai ieftin (un giftcard de exemplu?) si daca puteti recomanda si alte servicii de genul mai bune/ieftine desi imi placea Apple Music ca era integrat in soft ca sa zic asa.

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Nu există "mai ieftin", dar dacă sunteți student (sau cunoașteți un student dispus să vă ajute) în SUA, Olanda, Danemarca, Finlanda, Germania, Belgia, Suedia, Norvegia sau Marea Britanie, prețul este redus la jumătate pe perioada studiilor prin UNiDAYS.

Mai este Spotify care este la fel (cu excepția notabilă a lui Taylor Swift care NU apare pe Spotify), dar mai ieftin.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Nu.

Plus ca spotify nu e valabil in appstoreul românesc

Google Music.
Apple Music
Anghami. Dar aici lipsesc chestii gen Alternosfera. Deci eu am renunțat la ei. Au in schimb Inna&co dacă te pasionează. Pe mine nu.

Eu îs pe google Music. Dar bine ca ai zis ca (acum) poți Descarca. Înainte nu se putea pe conturile românești. Erau tampiti.

#4
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005

View Postbritneysbitch, on 20 decembrie 2016 - 20:41, said:

dacă sunteți student (sau cunoașteți un student dispus să vă ajute) în SUA, Olanda, Danemarca, Finlanda, Germania, Belgia, Suedia, Norvegia sau Marea Britanie, prețul este redus la jumătate pe perioada studiilor prin UNiDAYS.
Si cu ce te ajuta?
In SUA e $9.99 sau $4.99 pentru studenti. In Franta e 9.99 euro sau 4.99 euro pentru studenti.
In timp ce in Romania e direct 4.99 euro.

#5
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016
Citisem ceva pe net ca vor sa reduca preturile si sa ajunga la noi undeva in jur de 3euro, stiu ca nu este mult dar eram curios si de caliatatea contentului de pe alte platforme. Eu de exemplu nu gasesc multe remixuri sau trupe mai putin cunoscute de house/trap/trance ceea ce este destul de frustrant.

#6
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Eu am deezer. E super.

#7
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostLex404, on 20 decembrie 2016 - 20:54, said:

Eu îs pe google Music. Dar bine ca ai zis ca (acum) poți Descarca. Înainte nu se putea pe conturile românești. Erau tampiti.

Google Play Music a avut de la inceput optiunea de descarcare locala. Il folosesc din prima zi de cand s-a lansat in Romania si stiu sigur ca avea, pentru ca atunci foloseam Deezer si am incercat GP tocmai pentru a vedea daca are optiunea de offline.


@OP Mai exista Deezer si Zonga, dar la Google poti urca melodiile tale, fara sa te intrebe nimeni nimic, gratis. 50.000 de bucati ;).

Edited by filip.serban, 20 December 2016 - 22:18.


#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View Postfilip.serban, on 20 decembrie 2016 - 22:17, said:



Google Play Music a avut de la inceput optiunea de descarcare locala. Il folosesc din prima zi de cand s-a lansat in Romania si stiu sigur ca avea, pentru ca atunci foloseam Deezer si am incercat GP tocmai pentru a vedea daca are optiunea de offline.


@OP Mai exista Deezer si Zonga, dar la Google poti urca melodiile tale, fara sa te intrebe nimeni nimic, gratis. 50.000 de bucati ;).


Îmi place google. Mai puțin faptul ca NU pot Descarca dor piesele pe care le vreau ci albume sau playlisturi. Așa ca piesele trebuie băgate mai întâi in playlist whatever apoi descărcate :facepalm:

In rest au cea mai diversa muzica.

#9
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu am vazut ca o melodie costa o lira. Voua nu vi se pare mult? Mai bine bag eu muzica direct din PC decat sa dau 100 de lire pe niste melodii.

PS am bagat in tel meu vreo 25 de piese prin iTunes. Una din ele acum este taiata, incepe direct de pe la jumatate. Are cineva idee cum s-a intamplat asta?? :|

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Îți faci abonament și Asculți ce muzica vrei cu câțiva euro pe luna. Descarci ce vrei și Asculți offline (deci nu consumi date). Frumos, corect, etic și legal.

Un album costa 10-12€ și are 10-12 piese.

Dacă ești hoț, asta e. Unii aveți bani de iPhone 7, abonamente Telecom gigant dar când vine vorba de piratat sunteți primii :lol:


Lol. FIx azi trebuia sa dau cancel la google și sa ma întorc la Apple.

Bun. Am muzica mea și in sfârșit o pot Descarca fără bătăi de cap. Voila!

Edited by Lex404, 21 December 2016 - 00:28.


#11
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Adica daca imi fac abonament, pentru cateva lire pe luna descarc cata muzica vreau, iar daca aleg sa cumpar melodiile individual, dau o lira pe piesa. Pai care e afacerea lor atunci?

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Ei plătesc casele de discuri in funcție de cât Asculți. Și ce Asculți.

Muzica nu rămâne la tine. Fără abonament nu mai poți asculta piesele descărcate.

Un fel de radio offline și preferențial. Și crede-ma ca merita.

#13
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postboy4ever, on 21 decembrie 2016 - 00:03, said:

Eu am vazut ca o melodie costa o lira. Voua nu vi se pare mult? Mai bine bag eu muzica direct din PC decat sa dau 100 de lire pe niste melodii.

PS am bagat in tel meu vreo 25 de piese prin iTunes. Una din ele acum este taiata, incepe direct de pe la jumatate. Are cineva idee cum s-a intamplat asta?? Posted Image

M-am chinuit vre-o ora sa-ti explic cum sta treaba cu Google Play music inainte sa-ti ajunga telefonul. Tind sa cred ca esti troll, pentru ca alternativa nu te avantajeaza deloc.
Asta e un serviciu de inchiriere. Adica iti poti asculta muzica atat online cat si offline cat timp cat iti platesti abonamentul. Intrebi de ce ai cumpara piesele? Hai sa mai incerc o data sa-ti explic dincolo de ochelarii de cal:
1. In primul rand nimeni nu-ti garanteaza ca maine trupa preferata va mai avea muzica acolo. Odata ce le-ai cumparat, le poti tine acolo, in biblioteca personala sau le poti descarca pe un hdd/cd/memory stick etc.
2. Daca vrei sa asculti muzica pe un sistem ce nu dispune de chromecast, conexiune bluetooth si nici aux-in (sau nu ai cablu aux-in) ce faci? Pai le copiezi pe un stick/card/cd si le asculti
3. Sunt oameni care colectioneaza muzica si sunt constienti ca serviciile astea se schimba, se desfiinteaza, se redenumesc sau isi schimba politica. Ce-i al tau e al tau.
4. Pentru ca vrei sa ajuti artistul. Eu am cumparat cateva albume ale unor artisti mai putin cunoscuti, tocmai pentru a contribui la evolutia lor. Stiu, pare ciudat, dar asta fac de-obicei si atunci cand ma duc la concerte: cumpar CD-ul (desi nici macar nu am cititor de CD-uri)
5. (de fapt se incadreaza tot la 2). Apple nu vinde numai iPhone/iPad care sunt conectate la internet. Au inceput afacerea cu muzica acum vreo 15 ani, vanzand atat muzica cat si niste dispozitive numite iPod (Playere MP3) ce nu aveau conexiune la net. Crezi sau nu, dispozitivele astea exista inca la vanzare (intr-o forma sau alta) si lumea inca mai are modelele vechi. Si, ce sa vezi, Apple, la vremea respectiva, a revigorat toata industria muzicii care era in declin datorita pirateriei pe internet. Lumea pe-afara (si ar trebui sa stii asta) nu prea are in obicei pirateria sau furtul. Noi, est-europenii, suntem obisnuiti sa piratam. De-aia ni se pare absurd sa dam o lira pe o melodie. Oricum, in UK te sfatuiesc sa nu te apuci de chestii din astea, daca vrei sa nu te trezesti cu internetul oprit sau, mai rau, cu politia la usa.

Edited by filip.serban, 21 December 2016 - 08:49.


#14
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu descarc muzica piratata cu laptopul. Convertesc clipurile de pe youtube ;)

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Platiti bani ca sa ascultati muzica? Omg!
In 2017, aproape?
Nu-i mai rentabil sa-ti faci un playlist in Youtube? Intreb.

#16
rareshhhh

rareshhhh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.07.2016

View Postericmario, on 21 decembrie 2016 - 11:39, said:

Platiti bani ca sa ascultati muzica? Omg!
In 2017, aproape?
Nu-i mai rentabil sa-ti faci un playlist in Youtube? Intreb.
Depinde de dispozitivul pe care asculti muzica. Pe telefon, de exemplu, nu vreau sa stau cu ecranul aprins. (stiu, exista si aplicatii care permit asta, da cu reclamele ce fac?) Nu mai spun de netul pe care-l mananca. Eu folosesc Spotify in Romania + cont premium de Germania. Mult mai lejer, am download offline, fara reclame si alte prostii, totul pentru 10 euro pe luna. Singura problema ar fi ca nu pot face cast pe tv pentru ca nu sunt intr-o locatie in care e lansat.
Recunosc, nu am incercat Google Play Music, inca. (daca-mi ofera suport pentru Chromecast, au aplicatie si pe PC iar muzica e asemanatoare cu Spotify ma mut la ei!).

PS: La birou nu am acces la WiFi pe telefon (deh, corporate life).

#17
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postericmario, on 21 decembrie 2016 - 11:39, said:

Platiti bani ca sa ascultati muzica? Omg!
In 2017, aproape?
Nu-i mai rentabil sa-ti faci un playlist in Youtube? Intreb.

Ca sa-mi rupa bateria si traficul inclus? Sau poate nu gasesc tot ce vreau pe YouTube? Sau poate vreau sa ascult la o calitate mai buna?

View Postrareshhhh, on 21 decembrie 2016 - 11:56, said:

Recunosc, nu am incercat Google Play Music, inca. (daca-mi ofera suport pentru Chromecast, au aplicatie si pe PC iar muzica e asemanatoare cu Spotify ma mut la ei!).

Ofera tot ce ceri tu acolo si costa 22 de lei pe luna.

#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View Postboy4ever, on 21 decembrie 2016 - 10:04, said:

Eu descarc muzica piratata cu laptopul. Convertesc clipurile de pe youtube ;)


Atunci ești un hoț ordinar.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate