Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

help - cooler

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 20.06.2008
Buna tuturor,am o mare nedumerire si va cer putin ajutorul...deci am un cooler Macho HR-02 care este montat pe un procesor 2500k socket 1155 iar eu vreau sa fac un upgrade la un 6600k pe socket 1151 si nu stiu daca este compatibil, normal dupa parerea mea nu se potriveste fiind un cooler vechi de cativa ani dar surpriza pe site scrie ca este compatibil cu socket 1151. Poate reuseste cineva sa ma lamureasca daca am vreo sansa sa-l pastrez sau trebuie neaparat achizitionat unul nou.....multumesc anticipat

#2
zoom0mooz

zoom0mooz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 09.03.2016
Compatibil cu:
Intel:  Socket LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3
AMD: Socket AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2/FM2+

http://www.thermalri...va.html?panel=1

Deci suporta cam orice socket.
Asta si datorita faptului ca gaurile de montaj cooler la Skylake sunt compatibila cu LGA115x - deci nu necesita o schimbare de design la coolere

Edited by zoom0mooz, 20 December 2016 - 04:01.


#3
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 20.06.2008

 zoom0mooz, on 20 decembrie 2016 - 03:57, said:

Compatibil cu:
Intel:  Socket LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3
AMD: Socket AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2/FM2+

http://www.thermalri...va.html?panel=1

Deci suporta cam orice socket.
Asta si datorita faptului ca gaurile de montaj cooler la Skylake sunt compatibila cu LGA115x - deci nu necesita o schimbare de design la coolere
merci ptru raspuns ...totusi am gasit acum ceva pe pagina lor......."We strongly recommend to use our specially designed 1151 Support Spacer when mounting the cooler on LGA11 “Skylake” CPUs. Please send us an email, to receive them for free"

ma gandesc ca sunt ceva distantiere

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
e vorba de asta: http://www.thermalri...rt.html?panel=2

din ce scrie acolo poti folosi cooler-ul si fara el, dar Thermalright recomanda sa-l ceri si sa-l montezi.

#5
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 20.06.2008

 _Smiley_, on 20 decembrie 2016 - 07:30, said:

e vorba de asta: http://www.thermalri...rt.html?panel=2

din ce scrie acolo poti folosi cooler-ul si fara el, dar Thermalright recomanda sa-l ceri si sa-l montezi.

da doar ca trebuie sa astept mult pana ajunge la mine si probabil in comert nu gasesc asa ceva,sper sa nu fie probleme

#6
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006
Am din 2008 un cooler HR-01 Plus pe care am vrut sa-l folosesc FANLESS si dupa trecerea la Skylake. Din pacate sistemul de prindere nu era compatibil cu LGA1151, iar adaptor gaseam sa aduc doar din afara, la pretul unui cooler nou premium. Din fericire am gasit SH, aproape gratis, un Thermalright Ultra 120 de la care am folosit doar sistemul de prindere, care e acelasi cu cel de la HR-02. Poti sta linistit, e compatibil...


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate